Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Béremelésre kell külön indoklá...

Béremelésre kell külön indoklás, vagy elég annyi hogy mennyiben szabom meg a munkaerőm árát és vagy kifizeti vagy búcsút veszünk egymástól?

Figyelt kérdés

Béremelés terén két stratégiát látok a gyakorlatban. Az egyik érvekkel készül az emelést alátámasztani, azért fizessen a cég nekem többet mert.... szebbet többet jobban dolgozom, szakmailag fejlődtem , komplex feladatokat végzek stb....

Ez a taktika alig jön be, a főnökségnek minden érvre van egy ellenérve, lesöpri az asztalról őket. Megy a duma oda vissza és végül semmi se lesz belőle.

A munkaerő marad egy darabig de már kifelé nézeget hova pattanhat meg, frusztrált, leszar mindent, lose-lose szituáció mindkét félnek (ez kinek jó???)


A másik taktika azon alapszik hogy a boltban se indokolják meg miért volt 40 ft a kifli tegnap és miért 50 ft ma. Azért mert tegnap ennyit kértek ma meg annyit és pont. A szobafestő se indokolja miért 100-ért festette ki a szobámat tavaly és miért 150-ért idén. Azért mert csak, mert ennyit kér most és pont. Nem tetszik akkor nem fest és kész.


Ezen az alapon mennek oda béremelést kérni és minden különösebb érvelés nélkül megmondják hogy ők ezt a munkát a továbbiakban + 10%-ért (mondjuk) hajlandóak végezni. A cég meg kívánja ezt fizetni vagy nem? Ha nem , semmi gond, akkor kalap kabát és lehet embert keresni. Nicns indok hogy miét kér többet. Ennyiért vállalja a munkát és pont.

ÉS ez a taktika többnyire be is jön. (van hogy visszaüt mert emelést se kap, és a cég kezd el embert keresni a helyére majd elküldi....)


Mit gondoltok a két taktikáról?


2019. szept. 5. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Nálam nem jon be en qz ilyet kapasbol rugom ki a cegemtol, utani persze a többség rajon hogy ostobasagot csibalt hiszen en bejelentem ew kifizetem a brutto 200 ezret is, sőt meg havi 10 ezer cafeteria is van. De persze senkit nem veszek visszam
2019. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

" a brutto 200 ezret is"


Ha ha ha.... bruttó 200. na jól van a bruttó 200-as embereidet te meg is tarthatod.


Nettóban is nevetséges lenne.

Aki elmegy ma bruttó 200-ért na az a tied is lehet.

2019. szept. 5. 08:25
 3/21 A kérdező kommentje:
Az ügyfélszolgálatos kislányka frissen kikerült az egyetemről az nem kap bruttó 200-at hanem többet.
2019. szept. 5. 08:26
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, kicsit gondolj bele a vezetőség fejébe.


Ha korábban elvállaltad az állást x pénzért, majd hirtelen többet szeretnél, akkor annak mi lehet az oka?


Ha a megváltozott életkörülményeid, vagy az, ha látod, hogy jóval több értéket termelsz a cégnek, mint amennyibe kerülsz , vagy másokhoz viszonyítva rendkívül alacsony költséggel foglalkoztatnak téged (a másik asztalnál ülő Józsi, aki ugyanazt a munkát végzi rosszabbul többet keres nálad), akkor érthető az igényed.


Ha "csak úgy" szeretnél többet kapni, akkor nem.



Ha felmerül a béremelés igénye, akkor a cég megnézi, hogy mennyit érsz neki, illetve a béremelésednek lennének-e egyéb következményei (pl mindenki más is béremelést szeretne vagy jövőbeli kollégákat csak magasabb bérrel tudná felvenni). Ezek alapján dönthet arról, hogy elfogadja-e az ajánlatot vagy sem.


Ha nem fogadja el, akkor meg gyakori mellékesemény, hogy megválik a béremelést kérő alkalmazottól (vagy legalábbis elkezdi keresni az utódját), mert tudja, hogy az illető nem elégedett a körülményeivel.

2019. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Hidd el rengetegen állnak sorba nálam allasert
2019. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Előző, az nem fizetés, inkább alamizsna.
2019. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes, ha meguresedik egy állás kb 20 jelentkezés van, es azokkal közül valasztom ki hogy ki dolgozhat nálam ezert az "alamizsnáért"
2019. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki tisztában van magával hogy mennyit ér a cégnél, mit hoz ki magából, mit tesz a cégért, majd kúltúráltan de határozottan a főnökség elé tárja az elképzeléseit egy beszélgetés keretében, majd időt hagyva hogy gobdolják át stb.

Én legalábbis így szoktam. Ha szóltam, emeltek a fizumon.

2019. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Bruttó 200ért én Max átlag napi fél óra valós munkát lennék hajlandó végezni. A maradék időt még elmismásolom valamivel. Ha ennél többet várnak akkor az arcukba röhögök és lépek tovább.
2019. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Ha korábban elvállaltad az állást x pénzért, majd hirtelen többet szeretnél, akkor annak mi lehet az oka?"



Megválaszolom a kérdést!! Az az oka hogy 2019-et írunk és nem 2018-at 2017-et stb ... ez elég indok??


Miért a pék az megindokolja neked miért 50 ft a kifli ami tegnap 40 volt? Nem! Azért annyi mert az tegnap volt ma meg MA van!! Telik az idő minden drágább ennyi.

És ha minden drágább akkor én az én munkaerőm ugyan miért ne leygen drágább?

sztem evidens.

MIért a szobafestő kifesti neked annyiért a lakást mint 2 éve? Nem.

de miért nem? Szebb jobb munkát végez az a festő? Nem.

Akkor mi az ok? Az hogy eltelt 2 év ennyi.

Nem elég ok?

Úgy tűnik a való életben ez elég.


Ha meg neked nem elég akkor a pldnél maradva nem lesz kifestve a szobát és fesd magad.

Vagy keress egy olcsóbb festőt aki olcsón de szarul melózik és átkozd a világot hogy "nincs jó munkaerő".... de van., Csak annak ára is van.


Ennyit kéne megérteni.

2019. szept. 5. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!