Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a cég emeli a termékei...

Ha a cég emeli a termékei árát egyik napról a másikra minden indoklás nélkül, miért csodálkozik ha a beosztott is ugyanezt tenné a munkabérével?

Figyelt kérdés

A cég szállít ide oda, és egyik napról a másikra árat emel. Nem indokolja semmivel tegnap még 10 ft volt, ma 12 ft ugyanaz. Azért mert CSAK. Amely partnernek ez nem tetszik, az ne rendeljen tőle és téma lezárva.


De ha ez így van akkor tőlem, a munakerőtől miért veszik rossz néven ugyanezt? Én is csak egy árucikk vagyok a munkaerőpiacon, nekem is van egy áram, és miért törvényszerű hogy az én áram az nem nőhet-ahogy nő bármi más ára? Lakhatás benzin közlekedés ruha cipő élelmiszer-srtb.


Az én áram ( vagyis a munkabérem) ugyan miért ne nőhetne időről időre minden különösebb indoklás nélkül? A péknél a kifli kb 2x annyi mint tavaly-pedig se nem szebb se nem jobb uyganolyan-csak épp eltelt 1 év.


Akkor miért veszik tőlem rossz néven ha béremelést kérek? Nem azért mert okosabb szebb jobb stb lettem-nem azért.

Hanem azért mert X idő eltelt. És kész. És ez az indok.

Ahogy minden ára nő evidensen ahogy telik az idő, úgy miért ne nőhetne az én áram, az én bérem ahogy telik az idő? Nem azért mert szebb jobb melós lettem hane azért mert nem 2017-et írunk hanem 19-et. Ez nem elég?


2019. szept. 22. 20:59
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Ha többet ér a munkád, mint X évvel ezelőtt"


Ja és KI DÖNTI EL hogy kinek a munkája menniyt ér? KICSODA ??? KI az a személy??


Cska nem a főnök? Aki szeirnt senki se ér semmit, senki se csinál semmit, csomó dilettánssal van tele a ház, egyes egyedül ő ér valamit egyedül ő dolgozik.... és ő dönt majd az én mjunkám értéke felől?


Vagy KI????

2019. szept. 23. 08:23
 12/35 A kérdező kommentje:

"Megteheted de azonnal ki leszel rúgva"


Ez már biztos nem lesz mert megtettem és nem lettem kirúgva.

2019. szept. 23. 08:24
 13/35 anonim ***** válasza:
88%
Munkaügyis nyomorèk.
2019. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Nem ertem miert nem lehet ezt a azerencsetlent letiltani
2019. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

"Ezt is tettem (ha nem iyg egyből 20%-kal..) és úgy ki voltak akadva rajta!! Épp ez lett volna a kérdésem értelme hogy nem így megy ez? Nem így kénbe mennie? A cég minden indok nélkül közli a nagyker partnerével hopgy X termék holnaptól 10%-kal több . És pont. Nincs indok hogy így meg úgy teganp még ennyi ma már annyi és pont."


Akkor megismétlem: van mögötte indok, csak nem közlik. Veszed vagy nem? Veszed. Tehát megéri. Nem veszed, mert máshol olcsóbb? Megveszed máshol. Nem veszed meg mert annyiért nem tudod eladni? Nem veszed meg, ott rohad rájuk.

Fizetésemelést kérsz. Adnak vagy sem? Nem adnak. Neked megéri mégis dolgozni? Igen? Akkor maradsz. Nem, mert máshol megadják amit kérsz? Fogod magad és lelépsz a másik helyre. Nem adják meg, de te annyiért nem maradsz? Elmész munkanélkülinek.

2019. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%

"Cska nem a főnök? Aki szeirnt senki se ér semmit, senki se csinál semmit, csomó dilettánssal van tele a ház, egyes egyedül ő ér valamit egyedül ő dolgozik.... és ő dönt majd az én mjunkám értéke felől?"


És te még 39 év múlva is neki fogsz dolgozni. Mert tökéletesen igaza van. Még akkor is, ha nyafizol, hogy nem.

2019. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"És te még 39 év múlva is neki fogsz dolgozni. "


remélem, nem leszek 39 év múlva az élők sorában... de ha mégis, 39 év múlva is itt leszek

2019. szept. 23. 11:05
 18/35 anonim ***** válasza:

"Aki szeirnt senki se ér semmit, senki se csinál semmit, csomó dilettánssal van tele a ház, egyes egyedül ő ér valamit egyedül ő dolgozik.... és ő dönt majd az én mjunkám értéke felől"


Ki szerint van egy ilyen legalja idiótának igaza? Max. egy másik ilyen idióta szerint.

2019. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

"Ki szerint van egy ilyen legalja idiótának igaza"



Te dolgoztál valaha munkahelyen? SENKI szerint nincs igaza mindenki utálja mint a start lenézi megveti a főnöket ez eddig oké na de!!


KI MER NEKI ELLENTMONDANI? Senki. ez a lényeg sajnos.

2019. szept. 23. 17:13
 20/35 A kérdező kommentje:

"legalja idiótának "



AZ!!! De ki a főnök ? Ő. Ki lesz a főnök? Ő.

Történhet bármi ami elmozdítja őt a székéből? Nem. Max ha bedől a cég akkor meg úgyis mindegy.

De amíg a cég áll addig ő volt, ő van és ő lesz a főnök.

Ez van!

2019. szept. 23. 17:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!