Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a cég emeli a termékei...

Ha a cég emeli a termékei árát egyik napról a másikra minden indoklás nélkül, miért csodálkozik ha a beosztott is ugyanezt tenné a munkabérével?

Figyelt kérdés

A cég szállít ide oda, és egyik napról a másikra árat emel. Nem indokolja semmivel tegnap még 10 ft volt, ma 12 ft ugyanaz. Azért mert CSAK. Amely partnernek ez nem tetszik, az ne rendeljen tőle és téma lezárva.


De ha ez így van akkor tőlem, a munakerőtől miért veszik rossz néven ugyanezt? Én is csak egy árucikk vagyok a munkaerőpiacon, nekem is van egy áram, és miért törvényszerű hogy az én áram az nem nőhet-ahogy nő bármi más ára? Lakhatás benzin közlekedés ruha cipő élelmiszer-srtb.


Az én áram ( vagyis a munkabérem) ugyan miért ne nőhetne időről időre minden különösebb indoklás nélkül? A péknél a kifli kb 2x annyi mint tavaly-pedig se nem szebb se nem jobb uyganolyan-csak épp eltelt 1 év.


Akkor miért veszik tőlem rossz néven ha béremelést kérek? Nem azért mert okosabb szebb jobb stb lettem-nem azért.

Hanem azért mert X idő eltelt. És kész. És ez az indok.

Ahogy minden ára nő evidensen ahogy telik az idő, úgy miért ne nőhetne az én áram, az én bérem ahogy telik az idő? Nem azért mert szebb jobb melós lettem hane azért mert nem 2017-et írunk hanem 19-et. Ez nem elég?


2019. szept. 22. 20:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezőcske, hasonlítsd össze az 50 évvel ezelőtti mutatókat a maiakkal. A VALÓDI értékeket, nem azt, amivel a kúrmánypropaganda képenhazudja az embereket. Aztán majd csodálkozz nagyokat.

Szerinted viccből sírja vissza egyre több ember a Kádár-korszakot? Nyet. Azért teszi, mert már az is élhetőbb volt, mint ez itt.

Amúgymeg én speciel kint dolgozok már jó ideje, úgyhogy nekem ne akard megmagyarázni, hogy a külföldi munkáltatók milyen szörnyűek, okés? :DDD

2019. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

"nekem ne akard megmagyarázni, hogy a külföldi munkáltatók milyen szörnyűek, okés? :DDD"


Én hol írtam ilyet? Hol? MUtasd! Idézd!!


Hol?

2019. szept. 24. 15:59
 33/35 anonim ***** válasza:

Például itt:


"AKkor se mennék külföldre ha ott milliós állás és fűszoknyás cicababa várna. Akkor se.


Inkább éhen döglök itthon . Inkább!"


Konkrétan arra utaltál, hogy ott mennyivel rosszabb dolgozni,mint idehaza.

2019. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Vagy mert több diplomával sem beszél normálisan idegen nyelveket, nem hiába van szr munkahelye évek óta és sírja tele min. kétnaponta a gyk-t a nyomorával.
2019. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

"ogy ott mennyivel rosszabb dolgozni,mint idehaza."


Akkor SEMMIT se értettél meg.

Én anynit írtam és írok hogy ha választhatok

a) aranypalota külföldön milliós bérrel

b) vagy vályogház itthon minimálbérrel


akkor egy PERCIG se kérdés mit válasszak.

De egy pillantig se.


Senki nem tudhat nekem olyat kínálni amiért kimennék külföldre. Még ha ott semmit se kéne csinálni csak a bért felvenni akkor se mennék. SOHA SOHA SOHA.

2019. szept. 24. 16:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!