Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sem reális, hogy...

Szerintetek sem reális, hogy ma Magyarországon ennyi a nettó átlagkereset?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam a rádióban, hogy jelenleg a nettó átlagkereset ma hazánkban 240.000,- Ft. Szerintetek ez valós adat? Én kicsit sokallom, szerintem ez túl sok. Legfeljebb 170.000-180.000.- lehet véleményem szerint, mi a véleményetek?

2019. okt. 1. 11:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

"De akkor miért nem igazítjàk ki, hogy ez az átlag és nem azt jelenti, hogy a legtöbb ember ennyit keres?"


Gondolom feltételezik, hogy elvégezted az általános iskolát és tisztában vagy az átlag fogalmával.

2019. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de ha nem jelent összességében semmit, akkor egyáltalán minek bemondani a rádióba? Mert ugye sokan rögtön azt hiszik, hogy a legtöbb ember ennyit keres, tehát ez az összeg nagyjából elérhető, amikor tudjuk hogy ez nem így van.
2019. okt. 1. 12:37
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

Ez mind, politikai hulyites.


Olyan, mint az államadósság. GDP-re hivatkozva hulyitik az embereket, hogy csökkent, pedig még a vak is látja, hogy pénzösszegben nőtt.

2019. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

"Mert ugye sokan rögtön azt hiszik, hogy a legtöbb ember ennyit keres, tehát ez az összeg nagyjából elérhető, amikor tudjuk hogy ez nem így van."


Hű ha, nagy a baj! A legtöbb ember nem hiszi ezt. Legtöbben a mediánnal keverik. Amit viszont te hiszel az nem a számtani átlag, de nem is a medián. Te valamiért a móduszt kevered ide.

Az jelenti, hogy a sokasagbol mi a tipikus, legtöbbször előforduló érték.

Ez szinte biztosan a minimálbér, mert sokan vannak pontosan minimálbéren. 200-210-220-300-366 vagy akármilyen fizubol összesen hiába van több. Pusztán darabra minimálbéres több van, mint mondjuk 250-et kereső.

Tehát fizetések szempontjából totálisan értelmetlen móduszt nézni, nem is szoktak sehol.


Mediánnak van értelme, és amit hiszel, 170-180-at a körül van a medián.


Amúgy csak az országos átlag ennyire alacsony, a budapesti már nettó 300 fölött van. És valóságban az is jóval több, csak ugye a zsebbe adott jövedelmet nem igazán méri a KSH.

2019. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
28%
Ennyi az átlag, tanuld meg mit jelent az átlag fogalma
2019. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
47%

Az a probléma, hogy a többség nem akarja kimondani, hogy: "Én bizony átlag alatti vagyok"


Nem, azt soha! Inkább hülye a KSH, hülyeség az egész matematika és átlag számítás stb stb De el nem ismerné soha, hogy átlag alatti.

2019. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
34%
Januári adat, biztos van újabb, de az arányokon nem változtat. Szóval, a vállalati szféra 42%-a minimálbért vagy a garantált bérminimumot kapja. Van 4 millió foglalkoztatott a ksh szerint, ki lehet számolni, hogy ez mennyire sok embert jelent. Persze vannak akik zsebbe még kapnak a minimál mellé valamennyit, de azért a borítékban nincsenek ilyen eget verő összegek.
2019. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

#14 Értem amit írsz, de abban azért megegyezhetünk, hogy az a kijelentés, hogy ma Magyarországon 240.000.- Ft a nettó átlagkereset igenis félrevezető tud lenni sokaknak. Pont úgy, amikor azt mondják, hogy a felmérés reprezentatív, de azt nem közlik, hogy mégis mi a csudàra reprezentatív...


#15 Tudom mit jelent az átlag, ne aggódj.

2019. okt. 2. 05:52
 19/27 anonim ***** válasza:
31%

De mégis mit lehet ezen félreérteni?


Nem egy elérhetetlen összeg amúgy.

2019. okt. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Én informatikus gyakornokként Budapesten keresek kb. 260-at nettóban, tehát itt még gyakornokként is el lehet érni átlag feletti fizetést.
2019. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!