Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sem reális, hogy...

Szerintetek sem reális, hogy ma Magyarországon ennyi a nettó átlagkereset?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam a rádióban, hogy jelenleg a nettó átlagkereset ma hazánkban 240.000,- Ft. Szerintetek ez valós adat? Én kicsit sokallom, szerintem ez túl sok. Legfeljebb 170.000-180.000.- lehet véleményem szerint, mi a véleményetek?

2019. okt. 1. 11:15
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Már vártam azt, hogy valaki az informatikus szakmával jöjjön. 😀
2019. okt. 2. 10:38
 22/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az nincs meg sokaknak, hogy a bérek eloszlása nem egy szimmetrikus haranggörbe.

Ha azt mondom, hogy egy embernek átlagosan 300.000 szál haja van, az egyúttal azt is jelenti, hogy egy embernek _nagyjából_ 300.000 szál haja van.

Na a béreknél ilyen összefüggés nincs.

Eleve a minimum kereset (ha részmunkaidővel nem számolunk) kb 70 -100e, míg a maximum (saját tapasztalatom szerint) legalább 3 millió. Na most egyetlen 3 milliós bér mellé 20 minimálbérest tehetsz és még mindig 240e lesz az átlag.

2019. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%
En segedmunkaskent netto 400 at keresek siman, elérhető az atlag
2019. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
80%

"Olyan, mint az államadósság. GDP-re hivatkozva hulyitik az embereket, hogy csökkent, pedig még a vak is látja, hogy pénzösszegben nőtt."



Mi a jobb? 100 ezer a fizetésed és van 200 ezer tartozasod VAGY 600 ezer a fizetésed és 300 ezer a tartozasod?

A vak is látja, hogy pénzösszegben többel tartozol a második esetben! Mégis inkább az arány a fontos, hiszen az első esetben igen nehéz lesz letudni a tartozást, míg második esetben akár egy hónap alatt kifizeted, hiába több.

2019. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
55%
Már több, nettó 270 körül
2020. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
55%

"Na most egyetlen 3 milliós bér mellé 20 minimálbérest tehetsz és még mindig 240e lesz az átlag."


Csak egy 3 milliós fizetésre több ezernyi minimálbéres jut (a borítékban kapott fizetésektől most tekintsünk el) és így máris kiegyenlítik egymást.

2020. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem kell itt semmit kiigazítani, akinek nem tiszta az átlag fogalma vagy ő ezt félrevezetőnek tartja és nem tudja értelmezni, az ostoba. Lehet ezt szépíteni vagy cifrázni, de ez a kőkemény valóság. És sokan vannak ilyenek. Pont ezért mondják be, mert tudják, hogy rengeteg az idióta, bemondják és benyelik, hogy jaj, de jó, tehát akkor mindenki ennyit keres, ez azt jelenti. Jól van, sokaknak a 8 osztályos bizonyítvány is túlzás volt.

Magyarország előre megy, nem hátra......

2022. febr. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!