Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egy nő sikeres a karrier...

Lehet egy nő sikeres a karrierben úgy, hogy közben boldog párkapcsolata, házassága, gyerekei vannak?

Figyelt kérdés
Nem megy az egyik a másik rovására? Hogyan lehet egyszerre a kettőben a sikereket elérni?

2019. okt. 6. 13:24
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
35%

Csak hogy jobban értsem a kérdést, segítenél, hogy miért kell a "nő" szó a kérdésbe?

Úgy nem lenne helyes a kérdés, hogy "Lehet valaki sikeres a karrierben úgy, hogy közben boldog párkapcsolata, házassága, gyerekei vannak?" ?

Miben működik máshogy a karrier-párkapcsolat-házasság-gyerek egy nőnél mint egy férfinál?

2019. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
28%
Ez nök esetében ugyanúgy szervezés kérdése, mint férfiaknál, nincs különbség köztük.
2019. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
82%

Közben legalább 7 órát alszik, eleget sportol, törődik a barátaival és van én-ideje.


Nem.


Valami mindenképp sérül.


Nem jó ez a ma divatos lótás-futás, egészség vagy gyerekek vagy párkapcsolat sérül.

2019. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

A nőt azért írtam, mert szülni elmenni a nő tud csak nyilván és viselni az ezzel járó terheket stb. Egy férfinak más a helyzete olyan szempontból is, hogy neki egy gyerekvállalás miatt nem esnek ki jobb esetben évek a karrierje építéséből, nem társadalmi elvárás a család, háztartás vezetése stb., inkább a pénzkeresés a család fenntartásához. Legalább is én ezt eddig így tapasztaltam mindenhol.

Olyanról nem igazán hallottam, hogy a férfi maradt otthon évekig, háztartást vezetni, gyereket nevelni stb., hogy a nő dolgozhasson és karriert építhessen. :D

2019. okt. 6. 13:40
 5/52 A kérdező kommentje:
3-as szerintem is kivitelezhetetlen, még nem igazán láttam, hogy sikerült volna, az más kérdés, hogy kifele mit mutatnak az emberek.
2019. okt. 6. 13:41
 6/52 anonim ***** válasza:
43%

Pedig igenis van olyan, hogy a ffi marad otthon a gyerekkel és a feleség dolgozik tovább. Vagy a férfi egy darabig, majd a feleség vagy fordítva. Magyarországon is gond nélkül meg lehet csinálni, sőt meg is csinálják ( [link]

Ha van aki azt gondolja, hogy az az "elvárás", "szokás", "normális", hogy a nő maradjon otthon az az ő baja. Meg van a lehetőség ahhoz, hogy a férfi maradjon otthon.

Egy normális házasságban, ahol a két fél egyenrangú és nem az van, hogy "én vagyok a ház ura, meg én vagyok a pénzkereső, a te dolgod hogy főzz meg gyereket nevelj", ott gond nélkül meg lehet oldani a karrier-család egyensúlyt. Ééésakkor most lehet nyugodtan ismét lepontozni :) De azért a változatosság kedvéért most a lepontozók igazán leírhatnák a véleményüket is...

2019. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem, mert egy nőre sokkal több teher járul, amikkel képtelenség egyformán, egyenrangúan foglalkozni - kivéve, ha alkalmazottai vagy segítségei vannak....
2019. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
87%

Persze, csak nem kell huszonévesen szülni.

Felépíted szépen, tudatosan a karrieredet, aztán 30-35 körül jöhet(nek) a gyerek(ek) is.

2019. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
94%
Nekem így sikerült, ahogy #8 írja. Számviteli vezető vagyok egyébként egy multinál.
2019. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
35%

# 6


Én csak nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet-e felrúgni a többezer éves "hagyományt", hagyományos családmodellt. Egészséges így? Normális így?


A rohanó életmód meg semmiképp se normális. Talán szerencsés az, aki nem gondol bele.

Egy átlagos felnőtt felkel, még félig alszik hajnalban, de már rohannia kell, nem fér bele a reggeli se. Az otthon nyugalmában elfogyasztott, viszonylag normális kenyér, felvágott, sok-sok zöldség helyett valami péksütit kap be már az irodában, az íróasztal mellett, miközben már csörög a telefon, jönnek oda a kollégák kérdésekkel.

Ebédre rohanva bekap valami menzás kaját, jó esetben legalább a menzán, rossz esetben azt is az íróasztalnál, ahol csörög a telefon, jön oda a kolléga és 6 emailt kell megválaszolni.

Munka után újfent annyira siet, hogy a 3 percenként járó metró elérése se mindegy. Legalább 4 helyre kell mennie, gyerekeket hozni-vinni, meccs, edzés, egyéb különóra; esetleg valamit tanul a felnőtt is vagy akár másodállást kell vállalnia. Otthon tanulás a gyerekkel, házimunka.

Este 10-kor már aludniuk kellene, ehelyett akkor tudnak végre közösen leülni. Persze, hogy megy a tévé, a fény, maga a műsor szupernormális ingerek, elnyomják a fáradtságot. Lefekszenek 10 helyett éjfélkor, alig bírnak felkelni időben. Az irodai munkaidő meg egyre tolódik, mert azt hiszik, akkor már nem 24 órából áll a nap, hanem 27-ből.


Na, ez a mai, dolgozzon mind a két fél heti 40 órát (ebédszünetekkel 8,5 - 9 óra bent rohadás), mert ez a mai trend, a rohanás meg természetes.

Mint a keresztanyukám... Pénz, pénz, pénz, még több pénz (tényleg jól megy nekik). Van 3 diplomája, egyiket 5 éve szerezte, de ő már ismét tudna tanulni. MIÉRT? EMBER, lassíts!


Engem nőként csak annyira érdekel a karrier, hogy stabil, épp megfelelően fizető, elviselhető melóm lehessen.

Csakhogy ezt is egyre nehezebb elérni.


Édesapámnak az én koromban 0 nyelvtudása és a technikusi suli után 1 db befejezetlen főiskolája volt.

Mégis jól keresett, a technikusijával tudott dolgozni, imádta; volt másodállása, mert azt is imádta, és "dőlt a lé".

Nekem diplomám, nyelvtudásom, több OKJ-m is van és jelenleg bolti eladóként dolgozom kevés fizetésért.

A diplomák értéke csökken, nem minden diploma értékes alapból, nyelvtudásból egyre több és mélyebb kell. Édesapámnak jobban ment a szekere ezek nélkül, mint nekem ezekkel.

2019. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!