Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egy nő sikeres a karrier...

Lehet egy nő sikeres a karrierben úgy, hogy közben boldog párkapcsolata, házassága, gyerekei vannak?

Figyelt kérdés
Nem megy az egyik a másik rovására? Hogyan lehet egyszerre a kettőben a sikereket elérni?

2019. okt. 6. 13:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik itt vannak, akiknek sikerült és vannak, akiknek nem. Ez kb. egy 5 felhasználós minta lehet :)
2019. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
77%

Én még mindig kíváncsi vagyok, hogy egy 8:00 - 17:00 munkarend mellett milyen időbeosztással gondoljátok kivitelezni.



Mondjuk tény, én a lassúságot szeretem, célom 6 órát dolgozni (jó, 6:30-at szünettel együtt) és gyereket se akarok.

2019. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
91%
Én pont azért akartam sikeres lenni, hogy ne kelljen 8:00 - 17:00 munkarendben dolgoznom, sikerült :)
2019. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
82%

"Én pont azért akartam sikeres lenni, hogy ne kelljen 8:00 - 17:00 munkarendben dolgoznom, sikerült :)"


Szuper! Gratulálunk!


Akkor leírnád pontról-pontra a kérdezőnek, hogy hogy csinálja? :)

2019. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem egy különleges dolog, csináltam egy pénzügy és számvitel BSc-t, elkezdtem dolgozni, lépegettem szépen fel a szokásos ranglétrán, junior-medior-senior szintek. Közben csináltam egy felsőfokú angolt. Járogattam néha interjúkra, akkor is, ha épp nem akartam munkahelyet váltani, csak, hogy tisztában legyek a piaci helyzettel. 31 éves koromig 4x váltottam munkahelyet, mindig jobb fizetés és lazább munkarend volt a cél, így jutottam el a mostani helyemre. Azzal már teljesen elégedett voltam, úgyhogy jöhetett a gyerek. Ennyi.
2019. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén szólva azt kell, hogy mondjam, marha nagy mákod volt (igen, ezt a legtöbb ember nem fogadja el, pedig így van): elvégeztél egy (ezek szerint jó) szakot, ezek szerint szereted is, sikerült elhelyezkedned vele. Mondjuk még így is előfordulhatna, hogy minimum 9 órát kell dolgoznod naponta...


Mások is elvégeznek egyetemet jó eredménnyel, TDK-val, miegyébbel, van nyelvtudásuk is és mégse mennek vele közel semmire se.

2019. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
37%
Ha újra kezdhetném egyébként, akkor valószínűleg már informatika vonalon csinálnám inkább a fősulit. Programozóknak jó angollal sokkal könnyebb külföldi távmunkát kifogni például.
2019. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én ügyvéd vagyok, átlagban napi 10 órát dolgozom van, hogy többet is, hétvégén is sokszor dolgozom, emellett tanítok is. Imádom a munkám, mindig is ezt akartam de nem könnyű nőként.

Valószínűleg ez szakmafüggő, jogászként nem tudom mennyire egyeztethető össze a munka és család. A kollégáknak is hasonló a problémájuk, beszélgettünk róla. Vagy alig él meg jogászként a kolléga vagy tényleg jól megy neki de akkor nincs gyerek, férj stb., mert annyi a munka. Jól keresünk ez igaz, de ezért sokat kell dolgoznunk. Bár nekem már többször mondták ismerősök, csinálják valami Bsc gazdasági szakot, könnyű elvégezni, főleg jog után és egy multihoz mennék kevesebb munkával kaphatnék ugyanennyit mint most, sokkal rugalmasabb munkaidővel.

2019. okt. 6. 17:08
 49/52 A kérdező kommentje:

46-os:

Én is ezt látom. Jó eredménnyel végeztem anno, több nyelven beszélek, elég sok energiát fektetek képzésekbe stb., látom ugyanakkor az ismerettségi körben azokat a nőket, akik valami mérnöki, informatika területen dolgoznak, nem dolgozzák halálra magukat, de nagyon jól keresnek. Lehet tényleg valami informatikára vagy gazdasági szakra kell menni, családcentrikusabb, bár ki tudja.

2019. okt. 6. 17:12
 50/52 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem lehet. Csak nem fér bele, hogy az ember 10 évre kivonja magát a munkaerőpiacról (3-4 gyerek). Eleve 3 gyerek mellett már nem lehet karrierről beszélni szerintem. Én pl ezért állok meg kettőnél.
2019. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!