Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék az ellen, hogy a...

Mit tehetnék az ellen, hogy a munkáltatóm megmásítja az óraszámaimat?

Figyelt kérdés
Ápolónőként dolgozom és a főnővér folyton kicsesz velem (levon órákat, csak úgy szabadságra beír tudtom nélkül). A jelenléti ívet is ő írja és adja le anélkül, Hogy mi látnánk és aláírnánk. Pl. 12 óra meló helyett beír 8 órát, a maga óraszámát pedig felfelé húzza. Kérdés, hogy mit tudok tenni ez ellen?

2019. okt. 18. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes lenne egy névtelen levelet küldeni a felettesének,hogy vizsgálják ki az ügyet.
2019. okt. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Bizonyítékok nélkül semmit , vedd fel vidira a kezdėseket végzéseidet igazold tv-n időkijelzőn és tedd mellé a beosztást jelenl3tit . Aztán ezeket másold küldd el illet3keseknek . Diktafonra vedd fel a trógert amikor szqmon kéred . Ezek hiányában eltussolják kirúgnak .
2019. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Egy munkaügyi pert tudsz indítani, amit nagy eséllyel meg is nyersz és a munkáltatódat jól megb@sszák. Eleve ott kezdődik a dology olyan nincs hogy a jelebléti ívedet nem te írod. Ez nem játék, állj ki magadért és a jogaidért.
2019. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
lécelsz a pejvába
2019. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Addig, amíg nem a "munkáltató" teszi ezt Veled, hanem a munkáltató egyik beosztottja, addig a vezetőjét kell értesíteni. Ha kiderül, hogy a felettes utasítására történik minden, akkor jöhetnek a hatóságok, adott esetben munkaügyi bíróság.


"mit tudok tenni ez ellen"

Szólsz a főnővérnek, pofán vágod, ha át meri írni az óraszámodat, stb.


Arra viszont készülj, ha kiállsz a jogaid mellett, keresned kell másik munkahelyet. Ez a magyar valóság... :(

2019. okt. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez a NAV-nál is bevett szokás, de a fekete munkások (nem a bőrszín) alkalmazása is.


Édesanyáméknál havi 4-5 napot sumákoltak el, szabit akart kivenni, de "már elfogyott"!


Fejlesztőmérnökként heti 12-36 óra túlórám volt, félévente fizették az extra időt, erre nekem 18,6 óra hiányt hoztak ki.


Jelenleg tanszéki mérnök vagyok, a féléves elszámolásnál 118 óra pluszban voltam, de kihozták 96 óra mínuszra, ezért a szombatonkénti távos órákat kapásból nem fizették ki 8*3 és 6*2 óra, ami nettó 3000e/h, totál 108eFt-ot jelent és örüljek neki, hogy nem vontak le az alapbéremből!

Első körben karitatív munkaként akarták elszámolni a szombatokat, nem írtuk alá, de amit látszik találtak rá megoldást :)


A laborórákat az elszámolásnál lefelezik, harmadolják, negyedelik, attól függően, hogy hányan vagyunk ott.

Adott egy laborterem 3 egybenyitott szobával + 5-6 méterrel távolabb 2 egybenyitott terem azonos szobaszámmal.

Ebből az 5 helyiségből 4-et használhatnak a diákok, maximális létszám esetében 20*4 diák és 4 tanár, előírás szerint 1 laborteremben min. 2 tanárnak kell lennie. A két egybenyitással kapásból spóroltak is 4 embert, így 4 különböző labormérést lehet egyszerre végezni, azonos teremszám alatt és itt jön a következő csavar.


4 órás labormérés esetén ezt kereken 1 órának számolják el, mivel azonos teremszám alatt vagyunk. Reggel 7-re bemegyünk ismételten leellenőrzünk mindent, lemegy a 3 csoportunk 12 órában, mivel nem tartunk szünetet összejön 40 perc "szabadidő" az egyes csoportok között, gyors szendvics, WC, stb.

Elszámolásnál a 12 óra megoszlik a 4-ünk között és kapásból csak 3 óra...


A szabik is viccesek, kitalálták, hogy nyáron nem lehet 1-ben kivenni, ezért beírják az embert random időpontokra.

2019. okt. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó: és miért dolgozol még mindig ott?
2019. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt kifizetik a bérem, voltam olyan cégnél, ahol ígérgettek, hogy majd jön, 1 hetet vártam hiába, majd felmondtam.


Mikor nincsen órám azon a napon nem megyek be, nyáron hiába írnak ki 10 napot 20 helyett szintén nem megyek be. Többször szóvá tették (fenyegetés, hogy kirúgnak stb.) én meg közöltem velük a kiírt szabijaimat írják át oda, amikor nem mentem be és ne akkor legyen mikor 12 órázok.


Az extra feladatoknál bevett szokás volt, hogy dolgozunk rajta, majd nem jön meg 1 évvel később sem a szerződés, majd végül az elkészült munkát nem fizetik ki.

Ez nálam is eljutott arra a szintre, hogy OK rendben van toljátok rám a feladatot és nem csinálom meg, amíg nem jön meg a szerződés, ha megjön de a határidő túlságosan szűkös meg nem írom alá!


Forrást nem adnak, de kutassál, régen ezt úgy oldottuk meg, hogy:

1) saját forrásból intéztük

2) bedolgoztunk olyan cégnek, ahol cserében használhattuk az eszközparkjukat

3) vadásztuk a munkákat, ebből 40%-ot levett a munkahely, a maradékból meg fizettük a kiadásokat, de ebből nem költhettünk pl. bérezésre

4) később "nagyvonalúak" voltak, 20% mehetett a bérekre, ami annyit jelentett, hogy 10 000 000Ft-os munka esetén 2mFt-ot bérként megkaptunk 6 felé elosztva. A vicc az egészben, hogy alapbérként kaptuk, tehát 1Ft-al sem emelte a bruttónkat, de az intézmény spórolt a bérünkön 2m-ot.


Ilyen környezetben évi 1-2 publikáció volt, ennek lassan 3 éve vége, már nem törjük magunkat!

2019. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!