Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek olyan keveset...

Miért keresnek olyan keveset a kezdő mérnökök multiknál? Ez mennyit javul idővel?

Figyelt kérdés
Msc-sként, frissdiplomásként bruttó 340-nél jobb fizetést sehol nem adnak a 3 legközelebbi megyében mérnököknek. Elég elkeserítő, és még a hr-es, aki jött hozzánk hivogatni az egyetemre, ő nézett ránk boci szemekkel, hogy ez miért kevés...Csak a multik adnak ilyen keveset, vagy máshol még rosszabb? Amúgy mennyivel szokott emelkedni a fizetés a tapasztalattal? Jovv, ha ugyanannál a cégnél marad valaki, vagy jobb váltani idővel?

2019. okt. 31. 15:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%

"egyből akarnak mindent, már huszonévesen a karrierjük csúcsán akarnak lenni, stb-stb."


Persze hogy egyből akarnak mindent, ha a fizetések szarok és nem lehet belőlük megélni, előre lépni. Az a baj, hogy az sem keres igazán jól, aki 10+ éve van egy helyen, és akkor még ehhez az alapból nem jó pénzhez lövik be a fiatal fizetését, hogy örüljön. Csak neki is ugyanúgy fizetni kell az albérletet, utazást, közben meg tegyen is félre, szórakozzon is.

2019. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
83%

Miért volna lenézendő, ha valaki már huszonéves jól szeretne keresni és ezért tesz is? Van tudásom meg időm, amit igyekszem minél több pénzért eladni. Ennyi, nem több.

A kérdésre is reflektálva: a legtöbb piaci szegmensben a multik fizetnek messze a legjobban, leszámítva az ilyen kasszázós meg hasonló nulla tudást igénylő melókat. Mérnökként meg menekülj arról a környékről, egy jó gépészt vagy villanyászt simán felvesznek 500k feletti bruttóval kezdőként és ahhoz még kiemelkedőnek sem kell lenni.

2019. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
65%

Ez egyáltalán nem rossz fizetés.

Sőt, ez egy alapbér, amire egy csomó minden jön!

Van, ami már egyből a 3 hónapos próbaidő után jár, ahány hely, annyiféleképpen nevezik. Juttatás, prémium, mozgóbér, stb.

Cafeteria multinál alap.

Lesz biztosításod, a legtöbb helyen ez is van.

Életbiztosítás + egészségbiztosítás, ingyen járhatsz mindenféle magánorvoshoz.

Fizetni szokták a nyugdíjpénztáradat, nekem a cég 20 év alatt kb 3 milliót fizetett bele eddig.

És sok-sok egyéb, természetbeni juttatás, amire amúgy is költenél, szóval akár hozzá is adhatod. (pl. fiatalnak biztos számít a kondibérlet, ami nem olcsó)


Nem tudom, mit vársz, hiszen semmi tapasztalatod nincs, semmihez nem tudsz érdemben hozzászólni, hosszú ideig csak megfigyelsz, betanulsz, de egyelőre csak a pénzt viszed, mert hasznot nem termelsz a cégnek.

1 év múlva már más, de akkor már szoktak emelni is.

Szóval egyelőre a semmire vársz el egy álomfizetést.


43 éves vagyok, multi, energiaszolgáltató, az általad említett megyék egyike.


Aki azt írta, hogy később jössz rá, hogy élni csak huszonévesen lehet, azzal komoly bajok vannak.

Majd rájössz, hogy az élet 30 felett kezdődik igazán.

Nem az az élet, hogy márkás cuccokban jársz, és minden hétvégén hullarészegre iszod magad. Később majd értékelni is fogod tudni a dolgokat. 30 felett egész már lett az értékrendem, a gondolkodásom, 40 felett meg már lezán elengedek olyan dolgokat, amiken huszonévesen tajtékzik az ember.

2019. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Ez igazán bíztató, köszönöm :)
2019. okt. 31. 18:08
 15/40 anonim ***** válasza:
36%

"Majd rájössz, hogy az élet 30 felett kezdődik igazán."



Ezzel csak a vén szarok hitegetik magukat! Mondom ezt én a 36 évemmel....

30 felett kezdődik az élet?? HAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA!!! 30nál fejezdőik be az érdemi része.

Ami utána jön az már csak a lassú leépülés....


30 felett te úristen. Hát egy lány már úgy néz rám hogy mindegy hogy 70 vagyok vagy csak 35.Mindegy!! Öreg. KÉsz.

2019. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
28%

"1 év múlva már más, de akkor már szoktak emelni is."



2012 óta egy fillért nem emeltek nekem (se). Bírom az ilyne bölcsességeket hogy évente "szoktak" emelni. Ja. És hol? És ahol meg nem?

2019. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
77%
@16 Drága munkaügyis troll, tényleg senkit nem érdekel a vergődésed, jól láthatóan éhenhalni sajnos nem tudsz a fizetésedből.
2019. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
76%
@13 Tehát 20 év mérnöki tapasztalattal hanyattvágod magad 20 év alatt befizetett 3 millió forinttól? 5 éve dolgozom multiknál meg startupoknál, ennyi pénz az elmúlt 2 évben csak a részvényopciókból bejött. Évente. Nem 20 év alatt. Nem kell csak azért tapsikolni egy munkáltatónak, mert nagy kegyesen megveszi olcsóér' a munkaerődet.
2019. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
19%

" tényleg senkit nem érdekel a vergődésed, "



És szerinted engem érdekel hogy téged érdekel? Hm? Ezen gondolkozz el.

2019. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
59%

Nem fogok vitatkozni azzal, aki 30 évesen eltemette magát.

Legyen a te dolgod.

Nyilván nem néztél ki túl jól 30 alatt sem, nem voltál a nők kedvencem ha 36 évesen vén torttynak tartanak, és nem állnak szóba veled.

Nekem nincs ilyen gondom. :)


Nem dolgozom startupnál.

Nem mondtam, hogy ez a világ legjobb fizetése.

(nem is írtam összeget)

Nem, nem vágtam magam hanyatt 3 miiliótól, de ez egy PLUSZ JUTTATÁS, nem ez a fizetésem!

Felépítettünk egy házat (kettőt, ha pontos akarok lenni), és elég jól élünk, nem keresek rosszul.

Az meg, hogy van tartalékom, megnyugtató, anyagilag biztonságban van a családom.

Nem, nem csak a magánynyugdíj miatt, mert egyébként sem lesz rossz nyugdíjam, úgy érzem.


Nagyon úgy érzem, hogy ez a startupozós válasz csak kötekedés, semmi más. Belekötni pedig bármibe bele lehet, ha valakinek ez a célja.

2019. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!