Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek olyan keveset...

Miért keresnek olyan keveset a kezdő mérnökök multiknál? Ez mennyit javul idővel?

Figyelt kérdés
Msc-sként, frissdiplomásként bruttó 340-nél jobb fizetést sehol nem adnak a 3 legközelebbi megyében mérnököknek. Elég elkeserítő, és még a hr-es, aki jött hozzánk hivogatni az egyetemre, ő nézett ránk boci szemekkel, hogy ez miért kevés...Csak a multik adnak ilyen keveset, vagy máshol még rosszabb? Amúgy mennyivel szokott emelkedni a fizetés a tapasztalattal? Jovv, ha ugyanannál a cégnél marad valaki, vagy jobb váltani idővel?

2019. okt. 31. 15:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
63%

"2012 óta egy fillért nem emeltek nekem (se). Bírom az ilyne bölcsességeket hogy évente "szoktak" emelni. Ja. És hol? És ahol meg nem?"


Hol? A legtöbb helyen.

Ha nálad nem, akkor miért vagy még ott? Hogy panaszkodhass?

Ez nem bölcsesség, hanem saját tapasztalat.

A te életedért nem én vagyok a felelős. Ha nekem nem emeltek volna évek óta, már váltottam volna. Mérnökként, 20 éves tapasztalattal nem lennék sokáig álláskereső.

Ha te nem váltasz, annak bizonyára oka van, de ha nem teszel semmit, nem is lesz változás!

2019. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
7%

"annak bizonyára oka van,"



Van bizony. Gondolhatod ha kellenék akárhova is (az utcasöprésen kívül )akkor már ott lennék és nem itt.

2019. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés, hogy mit nevezünk soknak, vagy kevésnek? Ez azért igen relatív. Kérdező: Mivel lennél elégedett?

Egy pályakezdő mérnök, akinek nem betanult folyamatokat kell ontania magából őszintén, mit tud ma letenni az asztalra, amiért azonnal megérdemel egy nettó 400 ezer forintos fizetést? A saját bőrömön látom azt, hogy mit tudtam én hozzátenni 5 éve a cég tevékenységeihez és mit tudok most. A fizetésem is ennek megfelelően alakult, mellesleg én közszolgáltatásban dolgozom, ami elvileg kiemelkedően sz*r bérezések területén.

Amikor dolgozni kezdtem, bruttó 280 ezer forintot ajánlottak plusz némi szép kártyás szemkiszúrást, ami hát... nem volt sok, de eltengődtem belőle egy albérlet egyik szobájában Budapesten. Nehéz volt? Igen. Piszkosul nehéz volt lélekben feldolgozni, hogy ennyit érek 5,5 (bsc, msc) kemény, jó átlagokkal elvégzett egyetemi év után. Kilátásom önálló életre, saját lakásra semmi.

Aztán telt az idő és mindig csepegtettek egy kicsit, hogy jobban érezzem magam (sosem mondtam, hogy elégedetlen vagyok, de ez azt gondolom tudatos taktika volt a részükről). Hol előrébb tudtam lépni, hol az éves fizetésemelésnél kaptam kicsit többet, mint az alap, hol céges autót kaptam először csak bejárásra, majd már magánhasználatra is, majd megint előrébb toltak, más juttatási rendszerbe léptem.

Szóval ez az 5. évem ugyanannál a cégnél és a kezdő 280 ezres, plusz kb. láthatatlan cafi kezdő fizuval párhuzamba állítva, most mindenestől (prémium, caf., biztosítás) bruttó átlag havi 800 ezres fizetésem van saját használatú céges autóval és támogatják mind munkaidőben, mind anyagilag a továbbképzésemet. (Amiért persze szerződést kötöttek velem.)

Kiegyensúlyozottnak érzem magam, szeretem a munkámat, a kollégáimat. Nem vagyok elégedetlen, mert szerintem a koromhoz és a tapasztalatomhoz képest baromi jól keresek, mégis verhetném az asztalt, hogy bezzeg nyugatabbra. Nem verem. Ettől most nem leszek népszerű, de mindenki keresse a saját boldogulását és nyújtsa a legjobb tudását, ami miatt értékesnek fogja tartani a munkáltatója annyira, hogy élhető fizetést biztosítson neki. Pályakezdőként ez még nincs meg és jogosan nincs meg. Rengeteget fogsz tanulni a következő néhány évben, fejleszd magadat folyamatosan, tedd oda magad és légy nyitott folyamatosan! Ha úgyérzed, hogy 1-2 év alatt nem történik semmi, lépj tovább, helyezkedj és tegyél azért, hogy fejlődni tudj! Ez így működik. Most pedig örülj ennek a kezdő fizunak, hiszen sokan ennyit sem kapnak. Egy idő után ki fog fizetődni a belefektetett energia, hidd el! :)

2019. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
73%

9

Nyilván ez arra vonatkozik, hogyha képzed magad, előre akarsz lépni az életben. Nem a semmire adják a fizetésemelést, neked is kell legyen ambíciód, tanulási vágyad és tenned kell az előrelépésért. A legtöbb ember csak beleszokik a langyos posványba és nem hoz semmi áldozatot az előrelépésért.

Ja és ne állami cégnél dolgozz. (Már ha ott vagy.)


10

Egyedül szexuális értelemben nem visszahozható a fiatal kor talán, mert már 40 felett lehet nem tudsz valószínűleg olyan szép emberekkel dugni, mint huszonévesen tudtál. De a világot 40 felett is bejárhatod, 40 felett is megtapasztalhatsz új dolgokat, stb.


11

Neked is ugyanaz a válaszom, mint a 9-esnek. A másik, hogy az már rég rossz, ha 10 éve folyamatosan egy cégnél vagy.


16

Válts munkahelyet, ne az állami szektorban dolgozz, képezd magad, legyen benned ambíció, költözz a jobb munkáért, stb-stb

[link]

[link]

2019. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken ez nem kevés. 3 éve Budapesten multinàl 390-el kezdtem (1 év diàkmukàs tapasztalattal). Most 750-et keresek ugyan ott. Multinàl kisebb a kockàzat, a felelősség, és fehéren is dolgozhatsz. Kis cégnél egészen màs, embere vàlogatja.
2019. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
58%
Nincs ezzel baj, egy kezdő mérnök tudása nulla közeli. Az elméleti alapok megvannak, de érdemi munkát csak nagyon korlátozottan lehet rábízni eg kezdőre. Nagyon fontos a megfelelő szakmai tapasztalat felszedése. Viszont, ha jó vagy a szakmádban, proaktív vagy, akkor gyorsan tud felfelé kúszni a béred.
2019. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
5%

" 40 felett is megtapasztalhatsz új dolgokat, stb."


De MINEK???? Mire megyek a megszerzett tapasztalattal??


MIre? Mintha egy tolókocsis ember biciklit kapna-tök jó és mire megy vele? Nézze?

2019. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ez beteg...

40 évesen tolószék?

Pont ugyanannyi az esély, mint 18 évesen tolószékben lenni.

De ez már tuti csak trollkodás... sebaj, ünnepnap van, unatkozol, itt kínlódsz. Annyi baj legyen. :D

2019. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Először is: köszönöm ezt a sok választ! Sok-sok hasznos tapasztalatot és megnyugvást adott.


Másodszor: Nem akartam veszekedést generálni. Nem is kifejezetten ,,kevéslem" a kezdő fizetést, csupán attól tartottam, hogyha már kezdőnek se adnak sokat, és évente tegyük fel 2-5 %-ot emelnek, akkor az nem túl szép dolog, és 10 év múlva se lesz sokkal jobb. Ezért gondoltam, hogy talán jobb, ha olyan helyre megyek, ahol már alapból a kezdőbér és szép, az meg még többet növekedhet. De ahogy látom, nem a kezdőbér függvénye az, hogy 5-10 év múlva mennyit fog valaki keresni. Köszönöm!

2019. nov. 1. 16:35
 30/40 anonim ***** válasza:
50%
@29 Az elején gyorsan nő az ember fizetése a versenyszférában, ne aggódj. Nekem tök más területen, de háromszorozódott 5.5 év alatt. 5-10 évre ne köteleződj el egy cégnél, 1-2 váltással jelentősen jobban nő az ember fizuja, mint ha egy helyen várja a megváltást.
2019. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!