Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek olyan keveset...

Miért keresnek olyan keveset a kezdő mérnökök multiknál? Ez mennyit javul idővel?

Figyelt kérdés
Msc-sként, frissdiplomásként bruttó 340-nél jobb fizetést sehol nem adnak a 3 legközelebbi megyében mérnököknek. Elég elkeserítő, és még a hr-es, aki jött hozzánk hivogatni az egyetemre, ő nézett ránk boci szemekkel, hogy ez miért kevés...Csak a multik adnak ilyen keveset, vagy máshol még rosszabb? Amúgy mennyivel szokott emelkedni a fizetés a tapasztalattal? Jovv, ha ugyanannál a cégnél marad valaki, vagy jobb váltani idővel?

2019. okt. 31. 15:51
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki akar ugrálni, van, akinek a kiszámíthatóság és a biztonság fontosabb.

Főleg, ha az adott helyen megbecsülik, jó a kollektíva, szeret ott lenni, szívesen megy be.

Válthat persze +30 ezerért, de nem biztos, hogy jó döntés, mikor az embernek lakáshitele van, és a másik hely lutri.

Inkább tegyen le valamit az asztalra, és normális helyen ezt is értékelik.


Lehet váltani, ha már pár hónapja ott van, megismerte a kollégákat, elmennek néha sörözni, és kiderül, hogy itt szinte alig emelnek, sokan gondolkodnak a váltáson.

Vagy ugyanezeken a baráti beszélgetéseken kiderülhet az is, hogy a kollégát még kevesebbel vették fel 2 éve, most meg a dupláját keresi, és még előrelépési lehetőség is van.

2019. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

A kiszámíthatóság és biztonság viszont együtt jár a kevesebb fizetéssel. Ezt most nem arra írom, hogy te nő vagy, de ez is közismert dolog, hogy a nők azért is keresnek kevesebbet, mert ők nem a kockázatvállalásra mennek (hogy kisebb a biztonság, cserébe van esély nagyobb fizetésre, nagyobb előrelépésre), hanem a biztonságra. Semmi baj azzal, aki a biztonságra hajt, csak az akkor aztán tényleg ne keveselje a fizetését, pláne ne a tőle jobban kockáztatni merő emberekhez képest.


Ez is közismert dolog, hogy a versenyszférában ha magasabb fizetést szeretnél, akkor érdemes pár/néhány évente váltani, ennek ez a fő útja.


Rendes esetben az ember nem hónapról hónapra él, hanem van vésztartaléka, több havi megélhetése félretéve és ha munkanélküli lesz, akkor is tudja fizetni fél évig a lakáshitelt (és az egyéb megélhetési költségeit) gond nélkül, meg persze nem kell az első munkát elvállalnia, ami jön vele szemben, hanem kereshet pár hónap alatt egy jobb helyet. Az, hogy van az embernek félretett pénze, első sorban nem a fizetése határozza meg, hanem a költéshez és spóroláshoz való hozzáállása.


A kollégákkal való kommunikációt én is támogatom, sokat lehet tőlük megtudni a munkahely működéséről.

2019. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem törvényszerű, hogy más helyen csak magasabb fizetést lehet kicsikarni.

Ez egy jól hangzó sztereotípia, amit szeretnek egyesek hangoztatni, meg ezen az oldalon is le szokták írni.

Nem tagadom, hogy vannak ilyenek, mert miért ne lennének.

De nézzünk már egy picit a dolgok mögé!

Ha mindig váltasz mondjuk 5 évente, akkor egyik cég sem fog lojálisnak tekinteni, mert pontosan tudni fogják, miért váltottál.

A másik dolog, ami lényegesebb: ezek szerint mindig van jobb? És neked MINDIG van lehetőséged azt a jobb állást megnyerni? Pont téged akarnak, és pont minden feltétel megfelelő? Lényegsen jobb a bér, nem kell órákat ingáznod, támogatják a magánéletedet, nem kell állandóan túlóráznod, vannak plusz juttatások, és még a kollégák is jó fejek?

Azért ne legyünk már ennyire naivak, hogy mindig van egy jobb lehetőség!

Van, amibemn esetleg jobb a másik hely, de olyan nincs, hogy mindenben!

És értelmes, felnőtt ember tud mérlegelni, hogy ha a másik cég 50 ezerrel többet ad, de 1,5 óra alatt jutok el oda, akkor nem biztos, hogy megéri. Vagy hiába ad többet, ha az összes hétvégémet bent kell tölteni, és nem lehetek ott soha a gyerekeim meccsén, nem tudunk soha elmenni hétvégén kirándulni, az asszony meg hamarosan talál valaki mást, aki foglalkozik is vele.

Szóval a "megéri" sok esetben mégsem éri meg.



De maire az elején utaltam: itt sokszor eleve ilyen kérdések vannak kiírva, amikre ez a válasz, hogy válts, ha rosszul keresel, mert ennél van jobb.

De valahogy sosem kerül szóba az, hogy valaki akart már váltani, különböző okok miatt, és kiderült, hogy a többi hely még ezt sem tudja nyújtani.

Személyes példa, mármint nem én váltottam volna, hanem egy kedves barátom. De nem az unokaöcsém szobatársának a szomszédja, értitek. Túl nagy baja nem is volt a mostani céggel, csak elege volt a túlszabályozott döntésekből, a vezetőségből, a baromságokból. Nem is volt konkrétum, csak egy kicsit besokallt. Én mondtam neki, hogy baromságok mindenhol lesznek, és azt mondta, igazam van, meg ezzel ő is tisztában volt tulajdonképpen. De elment interjúra. Szakmájában. Mérnök. Jó csapat, ismerte őket. Kevesebb főnöki döntés, több szabadság. Akár jó is lehetne... de a végén derült ki, hogy a pénz kevesebb, mint most.

És hány ilyen van... csak nem ezekről írtok ki kérdést.

2019. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
86%
@33 5 évente váltás az már mindig váltás? Ezzel a mentalitással mérnökként egy teljes karrier alatt elesel legalább egy ház árától, inkább többtől. De ahogy érzed :)
2019. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
81%
Nah, van biztos infóm mivel a családban van frissen végzett mérnök 24 éves. Villamosmérnök mscvel Győrben autóiparban bruttó 450-el kezdett bejelentve. Az olyan 300 nettó. Ha xar a fizetés keleten akkor azért annál vannak jobb lehetőségek is.
2019. nov. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk az csak hab a tortán, hogy egy lakás önrészét alávágták és mivel bejelentett a fizuja teljesen (autóiparnál ez nem kérdés) hitelt is kapott így a saját kecójában van, nem albit fizet másnak.
2019. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
73%

"Ha mindig váltasz mondjuk 5 évente, akkor egyik cég sem fog lojálisnak tekinteni, mert pontosan tudni fogják, "


Én 10+ éve egy helyen vagyok tehát abszolút lojálisnak vagyok tekinthető és ezt a cég azzal "honorálja" hogy 2014 óta nem nyúlt a béremhez. Gondolja ha itt van 10 éve és kussol akkor jó lesz neki az 5 évvel ezelőtti bér is.

És igaza van? Hát? Igaza van?

2019. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként az Itsek kb 1-2 évente váltanak céget,főleg az elején, és őket senki nem nézi hlyének. Váltásokkal lehet jó fizetést elérni sokkal gyorsabban. Persze a tudásnak is meg kell lennie, hogy az új cég kifizessen érted többet. Aki 5-10 éveket elvan egy helyen az vagy talált egy pozíciót ami neki már teljesen megfelel vagy hlye, esetleg kishitű.
2019. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
49%

"Aki 5-10 éveket elvan egy helyen "



Nem kell sehova és örül hogy ez is van neki. Ennyi a magyarázat.

Ill lehet kellene máshova de az még szarabb lenne mint ez. Pl 1 műszakos meló helyett 3 műszak. KÖsz oda akkor se megyek ha többet adnak. Ha 2x annyit adnának akkor se mennék.

2019. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Lehet belefutottatok, kiírtam tegnap a kérdést, mert érdekelt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Nem jött rá rengeteg válasz, de akik írtak, mind azt írták, hogy igen, akartak váltani, és kevesebbet ajánlottak nekik.

De itt is leírom, hogy vannak pozitív példák is, csak az a gáz, hogy itt vannak néhányan, akik kb minden munkához és minden céghez ezt hangoztatják, hogy "ennél csak többet lehet keresni", meg "ennyiért fel se kelnék", stb.

Mintha mindig és mindenkinek lenne jobb.

IT szakterület... hát én nem ezt látom, hogy 1-2 évente váltanának. Biztosan van ilyen, de az csak egy példa! Kismillióan vannak, ma már mindenki IT-s!

Kb mint 20 éve, mikor mindenki bölcsész volt. Nem is tudott felvenni annyi bölcsészt a munkaerő-piac, mert nem volt rájuk szükség. (én is az voltam...)

Ma meg ugyanez van az IT-val meg a mérnökökkel.

Igen, komoly szakma, komoly tudással. És kb minden második kérdés arról szól, hogy miért keresnek ilyen keveset a mérnökök? Hát azért, mert annyian vannak, mint az oroszok! Vannak sokan, akik kiemelkednek, és őket megfizetik. De azáltal, hogy valaki mérnök lett, már automatikusan azt gondolja, hogy ő sokat ér, és sok fizetés jár neki. Pedig mérnökök között is vannak jók és rosszak, ezt saját bőrömön tapasztalom, nálunk a cég kb 70%-a mérnök. (Multi)

IT-ban is ugyanez van, van valami papírja, már IT-s szakembernek vallja magát, egy irodaházban fel tudja telepíteni a 60 éves Mancika néninek a Windowst, és emiatt egyesek bálványozzák, mekkora nagytudású szakember. De komolyabb dolgot már nem biztos, hogy rá lehet bízni, mert vérprofi programozó nem terem minden bokorban, na ők viszont tényleg meg vannak fizetve.

Szóval nem akartam senkit megbántani, de itt sokan esetleges, eseti dolgokat állítanak be úgy, mintha az törvényszerű lenne, és mindenki számára megvalósítható lenne.

2019. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!