Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy férfi a jól fizető szakmáj...

Egy férfi a jól fizető szakmáját miért hagyja ott egy hülyeségért?

Figyelt kérdés

Még csak pár éve kezdett gépészmérnökként, de szuper helyen, tényleg nagyon jó juttatásokkal.


De azt mondja rájött hogy ezt ő nem szereti és hogy elmegy inkább természetvédelmi őrnek, mert szereti a természetet.


Nem lehet szeretni hétvégente, kirándulás közben? Az miért nem elég?


Annyi tanulást, erőfeszítést, szakmai presztízst és egy biztos jövőt feladni egy ilyen (bocsánat ha megsértek valakit) semmilyen munka miatt?



2019. nov. 5. 17:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Még ami így eszembe jutott a kérdés kapcsán. Biztos hogy olyan jók azok a juttatások és a fizetés? Egy 2-3 éve dolgozó gépészmérnök 3-400 nettónál többet nem nagyon "tud" megkeresni, kafetériával, 13. havival talán 450 nettó. Egy minimálbéres munkához képest jónak tűnik, de a tevékenység jellegéhez képest nagyon kevés. Egy ilyen szakember munkája bőven 7 de lehet hogy 8 számjegyű profitot termel a cégnek.

Írta már itt valaki, hogy amíg alkalmazottként tevékenykedett, nem szerette a munkáját, majd később mikor rájött hogy mennyit lehet keresni szabadúszóként és jöttek az első utalások, megszerette. Engem is kb. ez tart a pályán, ha találok egy jó munkát egy hosszú hétvége alatt megkeresem a havi fizetésemet egyéniben. Ezeknek a 3-4-500 eft-os mérnök fizetéseknek 3-5x-ét (mint minden munkánál egyébként) meg lehet keresni ha kiiktatod a munkáltatót. A mérnöki fizetést szinte bármilyen szakmunkával meg tudod keresni, csak nyilván nem napi 8 órában.

Ha az ismerősödet nem a pénz motiválta és motiválja (már pedig az átlagos gépészmérnöki fizetés hidd el annyira nem motiváló), akkor egy természetvédelmi őr munka tökéletes alternatíva. Így látatlanban 100-150 eft lehet a kettő fizetés között (nem tudom mennyit keres egy ilyen őr, 200 nettóval tippelem). Ez nem mindenkinek ér meg annyit, hogy a föntebb leírt (irodai) körülmények között élje le az életét, mivel nincs normálisan honorálva.

Előző voltam.

2019. nov. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem feltétlenül igaz, hogy "szakmai presztízst és egy biztos jövőt" ad fel.

Én is mérnökként dolgozom, (habár nem gépész) és nem látom sem azt a presztízst a mai társadalomban, ami elismerést jelentene, sem a biztos jövőt - hiszen cégeknél dolgozunk, amik bármikor csődbe mehetnek, vagy csak szimplán csökken a nyereségük, stb.

Sajnos nem érzem azt, hogy a mérnökök annyira meg lennének fizetve itthon, még ha a kezdő fizetés néhol vonzónak is tűnik, az évek során nem nő annyival, hogy érdemes lenne egy életet rátenni, ha valaki nem szereti.

2019. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Hát utolsó nem tudom gyakornok programozó kollégám kapott 20 órában 220e nettót,a kezdő fejlesztő 350e nettó mondom a kezdő.
2019. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem.


Én ha egy kellemes helyen dolgoznék, jó levegőn, normális bejutással, nem kéne idegeskednem, akkor lennék boldog.


Egészség és szeretet/szerelem ezek a fontos dolgok. Persze kell pénz is, de csak annyi amiből kényelmesen, nem felvágósan, de megélsz. Nem kell BMW vagy luxuslakás.

2019. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Én gépészmérnökvagyok és nem rég óta dolgozok ezen a pályán, de ez idő alatt én is azt tudom mondani mint a többiek. Hihetetlen módon gyűlölöm azt, hogy egész nap egy irodában kell ülnöm napi 8 órát. Borzasztó, hogy minden nap be vagyok zárva oda és a külvilágból semmit nem látok. Olyan mintha börtönben lennék. Én is erőteljesen gondolkozok azon, hogy váltok mert nekem így ez nem kell. Nem szeretnék úgy élni, hogy nap mint nap egy helyben ülök, és mikor végre haza esek már semmi másra nem jut idő, semmihez nincs kedvem. Valamelyest segítene ha találnék egy olyan munkahelyet ahol engedik a heti 2-3nap home officet, mert az ad valamekorra szabadságot és nekem erre szükségem van, de sajnos gépészként igen kicsi erre a lehetőség. Egy két évet még sajnos le kell húznom irodistaként, de remélem hogy találok valami jobb munkát, területet. Legjobb nyilván az lenne ha egyéni vállalkozóként tudnék tevékenykedni, de ez szintén eléggé nehézkes. Ha tehetném, mégegyszer nem ezt a szakmát választanám.
2019. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Úgy látom, a mérnökök felül vannak reprezentálva ebben a témában.
2019. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
És egy nő?
2019. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem értem biztos jól fizető szakmátok van,lehet belőletek komoly vezető,tanácsadó.

Mit utáltok a munkátokban,elképesztő?

Az a baj jó dolgában meggajdulnak az emberek ahelyett,hogy hálát adnának,hogy himihumi bölcsészként a mekiben rohadtok vagy esetleg ügyvédjelöltként kőkemény 120e-ért kitapossák a lelketek.

Mérnökként lehet belőletek bármi,vezető is,tanácsadó.

Egyre feljebb és feljebb.

Kényelmes klímás irodai meló tele lehetőségekkel,válság biztos is,ez a terület ami állandóan kell főleg a smart toolok végett,okosotthonok stb.

Akkor tudnátok meg mi a magyarok istene ha ne adj isten bölcsészként kemény 200e ha kapnátok akkor értékelnétek micsoda lehetőségetek lehetne hosszú távon vagy ha közmunkások lennétek esetleg melósok.

2019. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Utolso, a vezeto pozicio sem olyan nagy eresztes, foleg egy zsarnok multinal. Persze lehet penzt keresni, de "osszenyomnak". Ugyan ugy alkalmazott vagy mint barki mas. En spec. utalom a klimat, autoban sem hasznalom, nem kell klimatizalt iroda. Voltam (illetve vagyok) a masik oldalon is (szakmunkas), elvezhetobb mint a monitort bamulni. Nem kell ezen kiakadni, a valaszokbol kiderul hogy sokan vagyunk igy. Es nem olyan magasak a mernok fizetesek sem, hogy hanyatt "kelljen" tole esni.
2019. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A muszaki tanacsadasnal pedig csak az ertekesito van lentebb a mernoki szakman belul. Isten mentsen meg tole.
2019. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!