Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten tényleg megállt az...

Budapesten tényleg megállt az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kb 2 hónapja ingatlanozni (tudom a legjobbkor..) és az irodában mindenki szomorkodik hogy kb 3 hónapja nem volt eladása mert mindenki kivár... nektek mi a tapasztalatotok? Adjak magamnak egy kis időt vagy hagyjam abba már most inkább?
2019. nov. 10. 12:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg iden fele annI lakas ment el, eg nem állt csal lassul, azerintem szállj ki es keress rendes munkát
2019. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Szállj ki most!
2019. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
Mi most vettünk egyet. Nem követem, mások mikor vásárolnak. De a szűk családunkban 3 eladás/vásárlás történt nyár óta.
2019. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%
Pontosabban: ott is. Sőt már nem megállt, hanem elindult lefelé.
2019. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1 év alatt egy 15%-os csökkenés várható, de utána megáll.

Jópár embert ismerek ugyanis aki már tartogatja a gyűjtött pénzét, de kivár, sőt olyanokat is, akik nemrég adták el a lakást a fejük felől, és mentek albérletbe, arra várva mikor mennek le az árak és vesznek másikat, így nyerészkedve.

2019. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Már evek ota nimcs összhangban az ekadasi ar es a vásárlói igény. Ismerős meg tavasszal arról panaszkodott hogy fél év alatt volt 2 eladása,,abból raadasul ki sem fizették az egyik jutalékát.

Más amit latsz es tényleges helyzet amit csak ront a napinta csökkenő csokos ltps bavacaros kereleti igény és jövőte a 27% áfa visszaállása. Ltpzni 10 éve, ingatlanozni és venni 5 éve kellett volna, nem most - ahogy babavarot sem most felvenni lakáscélra- beszállni sosem akkor kell amikor már a nyáj béget ( bandwagon hatàs).

2019. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

6:

Ingatlant mindig fognak eladni is, és venni is az emberek.

Ha kicsit visszább esik a kereslet, az még az ingatlanosoknak jó is lehet, mert az eladók méginkább rá lesznek "kényszerülve" a szolgáltatásukra.


Amúgy meg az, hogy mit, mikor érdemes elkezdeni, mindig utólag derül ki.


Ha már feljött az ltp téma, van ismerősöm, aki több mint 10 éve az ltp üzletben van, és pl sokkal jobban ment neki az elmúlt 1-2 évben az üzlet, mint pl 8-10 évvel ezelőtt. Erről ennyit, hogy mikor érdemes "beszállni"

És a slusszpoén az, hogy a tavalyi ltp törvény változása óta mégjobban megy neki (most cserélte le a korábbi autóját egy vadiúj Mercedesre).

Amúgy szerintem pont ez az ltp dolog az, amire mindig is szükség lesz, amíg az emberek többsége sajnos nem tud egyösszegben, kp-ban kifizetni egy 20-30 milliós lakást, vagy megfinanszírozni egy 6-8 milliós házfelújítást.

2019. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

6:

Egyébként meg pont hogy összhangban van az eladási ár és a vásárlói igény, mivel ezt mindig a piac határozza meg.

Amíg Pesten a bulinegyedben megveszik a +1M Ft négyzetméteráron a lakásokat, addig pont hogy összhangban van.

2019. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Egyrészről tényleg jó ideje mondogatják már a "lufi2 kidurranását, meg az árak csökkenését.

De most őszintén: mondták már 5 éve is, aztán csak nőtt és nőtt...

És ezt hozzáértő (szerintük) szakemberek mondogatták, aztán pont az ellenkezője valósult meg.


Ha visszajön a 27% áfa, egy segédmunkás is ki tudja következtetni, hogy mi várható, nem kell ehhez gazdasági szakembernek lenni. De a kormány egyik napról a másikra bármit dönthet, láttuk ezt már párszor. Ha azt látják, hogy az összeomlás szélén van a magyar gazdaság, hát majd megint megszavazzák az 5% áfát, főleg ha egy-egy havernak építőipari cége van.

Azt hiszem, senki nem lepődne meg, ha ilyesmi történne.


A másik dolog: télen mindig belassul az ingatlanpiac. Sosem december-január környékén van a tetőpont. De ez nem jelenti azt, hogy tavasszal ne lehetne egy újabb fellendülés. Bármi történhet, a kormány hoz egy döntést, és másnap mindenki lakást akar venni.


És természetesen jogos, amit már említettek: sokan kivárnak. Nem csodálom. Soha az életben nem voltak még ilyen magasak a lakásárak. Már-már vicc, amit egy hirdetésben látok, vidéki, 30 nm-es panel egy lakótelepen 26-30 millióért.

Ezt egy facebook-csoportban láttam, volt vagy 3 hasonló hirdetés. Aztán észrevettem, hogy ugyanaz az ember pakolta fel őket. Biztos ingatlanos, és gondolta, majd most nagyot szakít. De vagy körberöhögték, vagy a kutya nem érdeklődött, mert azóta nem látok ilyen irreálisan beárazott lakásokat.

Viszont 1 vagy másfél szobásokat 22 millióért még mindig látok, és nem térek magamhoz.

Aki picit próbált gyűjtögetni az elmúlt években, annak a félretett pénze már nem elég önerőre. Akinek meg önerője sincs, az semmit nem tud csinálni.

Én 2011-ben önerő nélkül vettem házat vidéken, pedig már bőven válság volt. Ma ezt nem lehetne megcsinálni.

Szóval tényleg vagy kivárnak a fiatalok, vagy hitel hitel hátán.

De a babavárót sem kapja meg mindenki, aztán meg ha az lenne az önerő, már nem kapnak lakáshitelt. De az okosabbak inkább belátják, hogy nem 20-30 milliónyi hitellel kéne elkezdeni a közös életet.

2019. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

9:

Az ingatlanok árai mindig nőttek, és mindig nőni is fognak.

Persze lehetnek időszakos stagnálások, pici visszaesések, de 5-10 éves távlatokban mindig stabil emelkedés van, mert az ingatlan még indig a legbiztosabb befektetési forma a lakosság döntő többségénél.

2019. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!