Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten tényleg megállt az...

Budapesten tényleg megállt az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kb 2 hónapja ingatlanozni (tudom a legjobbkor..) és az irodában mindenki szomorkodik hogy kb 3 hónapja nem volt eladása mert mindenki kivár... nektek mi a tapasztalatotok? Adjak magamnak egy kis időt vagy hagyjam abba már most inkább?
2019. nov. 10. 12:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

18-19: Nincs semmiféle önámítás. Ha nem mennek le az árak, másra megy a keret. Azért az ne legyen már, hogy az eladó piac esetében, ha arról beszélünk, hogy felfele mennek az árak az kiváló befektetés, de ha vevő arra számít, hogy csökkennek az árak, az nyerészkedés. Mellesleg mi más indítaná be újra az ingatlanpiacot, ha nem a komolyabb korrekció? Vagy legyen 40 milliós CSOK hitel? Nyilván annak, aki befektetés céljából vett magas áron ingatlanokat ez nem egy jó időszak:


[link]


Egyébként egyes - év eleje óta hirdetett - családi házak esetében már most is láttam 10%-os árcsökkentést.

2019. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

16-os lassan már mlm szintre megy le az érvelésed, hogy

ami nem kis cég, az csak jó lehet.


Az Otp azért kicsit nagyobb "jóskapista bt" és kiszállt hó elején az ltp-ből. A Fundának meg profilt is kell bővíteni - hiába száll ki egy meghatározó szerelő a piacról és ketten maradtak összesen az egész ltp piacon- a nagyobb bevétel érdekében, mert egy üzletág már nem tarja el?!


Valóban volt kereslet, amikor a család eladás mellett döntött, kértünk is ajánlatot, azután inkább nemet mondtunk rá, anélkül is volt 20-30 érdeklődő 5-6 komolyabb szándékú is 2017-ben, de annyit kellett volna még felújításra költeni és végrehajtásokat töröltetni, hogy végül nem került eladásra, így inkább kivásároltam a többi örököst és felvettem telephelynek fejlesztésre.

Felújítva most ér 13 milliót, de tavaly még 15-17-ért hirdetgették ezeket az ingatlanokat.


Hitellel vásárolt ingatlanom is van. Forint hitelre vettem 6,4 millióért 2004-ben, 2007-ben kiváltottam chf szabad felhasználású hitellel, akkor ért 9 milliót, majd 2013-ban már 4-et sem. Most megint 6,5 millió körül forog. 15 év alatt kb annyit ér, mint vettem. Ha közben járt volna le a hitel 6 éve, akkor lehet hogy fizettem volna 8-10 milliót egy olyan ingatlanra, ami ér 4-et.


Továbbra is azt mondom, nem mindegy ki mikor száll be a VÁSÁRLÁSBA és a fizetőképes keresleti oldalra, ami hatással bír így közvetett úton a jutalékokra is az ügynököknél.

2019. nov. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Ugyan mitől lenne önámítás? Én is 40% -ra áraztam az esést ( legpesszimistább forgatókönyvvel ).


A befektető 10 milliónként 2,7 milliót kap vissza a vételárból, a jelenlegi 500.000/10 milliós arány helyett. Használt ingatlan esetén az új nettó értékhez kell igazodni az árazásnak, mivel Marika néni nem számlaképes, így abból nem fog tudni visszaigényelni semmit a befektető. Ráadásul a használt lakások kevese felel meg az új építésűek hőtechnikai és egyéb energetikai előírásainak, amire szintén költenie kell majd a jövőben használt esetén.


Így, ha visszajön a 27% áfa, az alapból 20% körüli esést hozhat a használt piaci árakon. A hitelekre hatással lehet, hogy az mnb elérte az inflációs tűréshatárt (4%) és monetárisan is be kell avatkoznia, ami nehezebb hitel felvételt is jelenthet, ahogy párhuzamosan kihullanak a piacról azok is 10-20 évre akik már ellőtték a csokot, babavárót stb-t a röghöz kötéssel.


emellett pedig amiket írtak, hogy felhalmozzák inkább kivárással a vételárat, a 10-15% alku pozíció ugyanúgy ahogy eddig is, mindig benne van a meghirdetett árhoz képes egy kp-val fizető esetében.

2019. nov. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

22:

Igen OTP mint cégcsoport valóban nagyobb, de az ltp üzletága mindig is másodhegedűs volt a Funda mögött.

Az ingatlan üzletág elindítását a Fundánál egy 3 éves előkészület előzte meg, tehát konkrétan semmi köze a tavalyi törvényváltozáshoz.


A te személyes eseted teljesen irreleváns, nem határozza meg minimálisan sem a piac működését.


A kérdező kérdése nem arra vonatkozott, hogy eladóként érdemes e beszállni, hanem ingatlanosként érdemes e csinálni.

Az elaadoknak és a vevőknek jóval kisebb hányada az, akik befektetői célból vesznek-eladnak.


De mivel látszik hogy fogalmad sincs az ingatlanpiac működéséről, így nem fárasztom tovább magam.

2019. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

23:

Elarulok egy titkot, de ne mondd el senkinek, jó?😁

A 22% ÁFA különbözet eddig sem a vevőknek csapódott le (belülről látom, tehát elhiheted).

Akkor szerinted változni fog az újépítésű ár? Nem fog, max sokkal kevesebb fog már épülni, mert kevésbé fogja a beruházónak megérni.

És kisebb kínálat, változatlan kereslet mellett mi történik az árral, na mi????

2019. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
23: Én is elárulok egy titkot, a befektetői piac majd szépen kénytelen lesz lemondani az extraprofitról, mint ahogy ez tíz éve is megtörtént. Elég sok új építésű lakást láttam már, ritkaságszámba megy, ahol normális a kivitelezés, nincs több éves csúszás, nincs évekre bebetonozott közös képviselet és szolgáltatók. Nem baj, majd lesznek megint félig üres lakóparkok, meg szerkezetkész torzók, mint ahogy régen.
2019. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Bocs az előbbi a 25-nek szólt...
2019. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Ezzel nem árultàl el titkot, hanem leirtad azt amire céloztam. Én is 5%-os áfás vagyok. Szerinted nem ugyanazt irtam, hogy már rég beépült a nettó árrés tömegbe a 22%? Mutass egy olyan terméket vagy szolgáltatást ahol a változás hatására tartósan csökkentek annyival az árak.


Az ingatlanosok vakítjàk a tömeget ezzel a hülyeséggel hogy az áfa miatt majd emelkedni fognak az árak.Ha nem befolyásolta érdemben negatív irányba miért növelné meg 22%-al amikor már most sem veszik meg annyiért?


Nem mondtam hogy értek hozzá, csak részben ezzel meg részben energetikával is foglalkozok, nem egy befektetési saját ingatlannal ( hidd el mosolyogni való amikor kiderül rólad hogy fundaban érdekelt ügynökként akarod előadni az ingatlan piaci szakértelmet, amikir a személyiség meghatározóbb a pozíció nyitás kapcsán, mint a kereler-kínálat, ami meghatározza a jutalékod mértékét is 😂)

2019. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

#28 "Az ingatlanosok vakítjàk a tömeget ezzel a hülyeséggel hogy az áfa miatt majd emelkedni fognak az árak.Ha nem befolyásolta érdemben negatív irányba miért növelné meg 22%-al amikor már most sem veszik meg annyiért?"


Én nem ezt tapasztalom. Én azt látom, ha bárminek csökken az ÁFÁ-ja, akkor azt megpróbálják benyelni a vállalkozók, de ha nő, akkor azonnal emelnek!

Másik: lehet befolyásolta negatív irányba, de az "csak" annyit jelentett hogy nem drágult olyan gyorsan.

2019. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Mi is benyeljük már 2-3 éve de nem emelünk. A piacnak van egy max ára amit már nem akar megfizetni vagy nem tud megfizetni.Az ár valtozatlan viszomt amit eddig ucy adózott a kivitelező hogy 27%-os áfa bevételből levonta a @7-es költség áfát az most azv5%-bol vonja le a 27-est.Igy egy rakat áfát igwnyelhet vissza azon felül higy nen lesz vagy volt az utóbbi években jó eséllyel fizetendő áfája sem az eladások után.


Az ingatlan pont nem az szerintem ami a lehetőségekhez mérten is lassan nőtt volna az ár. De sem konyv sem tej sem vendeglatas teren nem jellemző hiába hizrak ezt be a vevő nem eret belőle semmut csak az ekado akinek több marad változatlan ár mellett is a zsebében. Azt hogy növelhető-e tovább az ár, azt az àrrugalmassàga fogja meghatározni a mértékét meg a keresleti görbe pontjai. Aminél már most is van 0 közeli pont.


Megpróbálhatja feltolni az árat de nem fogja tudni annyiért eladni mert akkor már most is megvennék és nem lenne lassulás vagy stagnálás.


Elvegetál egy ideig az eddig benyelt nettó árrésen és visszaigényelt áfàn, de utâna vagy lentebb viszi az árat vagy elengedi ezt a sztorit.


Egy használtnak pedig az új nettojahoz lenne reális viszonyulnia mivel a kettő különbsége az gyakorlatilag csak az áfa lenne.


Azutan hogy ezt mari néni es az ingatlan ügynöke mennyire látja át vagy továbbra is " aszondja hogy 25 millió az új , akkor az enyém 20at biztos ér " (ami nem 27% különbség mivel a 25 milliós áfája nélkül az új számla nélküli -ára 18,6 millio kissé nonszenszé tenné hogy x éves, gyengébb energetikai jellemzőkkel bíró ház majd többe kerül, mint az új a jelenlegi szabályoknak megfelelve).


Autónál is igy van. Adhatja a magánszemély 2 millióért ha a áfás adja 1,7 + áfáért. Van aki kétmillióért veszi, van aki áfát visszaigényelhetőként 1,7-ért ugyanazt. De nyilván utóbbi nem fogja megvenni magánszemélytől ( vagy aam-es vállalkozótól) 2-ért mert azzal bukik 300.000-et.

2019. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!