Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten tényleg megállt az...

Budapesten tényleg megállt az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kb 2 hónapja ingatlanozni (tudom a legjobbkor..) és az irodában mindenki szomorkodik hogy kb 3 hónapja nem volt eladása mert mindenki kivár... nektek mi a tapasztalatotok? Adjak magamnak egy kis időt vagy hagyjam abba már most inkább?
2019. nov. 10. 12:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

#30 Szerintem alapvetően jó az elemzésed, 2 dolgot fűznék hozzá:

1. Szerintem jópár vállalkozó egyszerűen ki fog szállni a lakásépítésből, és màsba kezd, semmint hogy az árrèse az àfa miatt 20%-ot csökkenjen.

2. Butaság a lakások piacát az autópiachoz hasonlítani, mert használati értékben egy új lakás egy régihez képest nem nyújt sokkal többet, épp ellenkezőleg, előnye hogy egy már jól működő lakóközösség van.

Az új autók értékvesztèsét gondolom nem kell részleteznem.

2

2019. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Igazából az áfa 0 hozzáadott értékét próbáltam szemléltetni egy adott terméken.


Azért írtam az autót, mert a vételár szempontjából a tejjel azért nehezebb lett volna összehasonlítani milliós nagyságrendet. 😊

2019. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy akkora jelentősége van az új építésű ingatlanok esetében az esetleges 27%-os ÁFA-nak. Már most is nagyon jelentősen csökkent a kereslet, ráadásul rengeteg olyan ingatlan vár átadásra, ahol még biztosan a régi ÁFA kulcs lesz a mérvadó. De még így sincs kapkodás az új építésű ingatlanok iránt.

Feltételezem most azok vásárolnak, akiknek nincs más lehetőségük, vagy korábban eladtak ingatlant.

A kérdésre is válaszolva azért nem látom értelmét most ingatlanozni, mert a tulajdonosok nagy része most egy városszéli viskóra is 100 milliót vizionál, úgy meg nehéz lesz... Új építésűnél meg gondolom egyszerűbb az építtetővel közvetlenül szerződni.

Szerintem minimális most a kereslet, új hitelt már nehéz bedobni, ha viszont a kedvező kamatozású hitelek megszűnnek, akkor lesz igazán drámai az adás-vételek számának a visszaesése.

2019. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégiscsak beszélhetünk árcsökkenésről:


[link]


És még recesszió sincs...

2019. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

#34 a cikk pont neked mond ellent.


"Budapesten árnyaltabb a helyzet, az árak még a növekedésről árulkodnak"

2019. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Bátran görgess tovább...
2019. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"számol be az ingatlanbazar.hu-nak Nagy Péter ingatlanszakértő, a Duna House franchise-partnere"


Azért, ha már szponzorált tartalmat veszünk alapul "szakértői" cikknek, akkor a Balla Ingatlan reálisabb képet szokott adni az elmúlt időszakok cikkei alapján.


Duna House:

[link]


Balla Ingatlan:

[link]

2019. nov. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Így van, nagyjából kétnaponta jelenik meg valami optimista elemzés a Duna House-tól:


[link]


Aztán végigolvasva a cikket, valójában eltűntek a befektetők, több hónaposak az értékesítési idők, de azért az árak növekednek.


Majd egy-két év múlva jön az utólagos okoskodás:


[link]


Mindezeket majd egy nagyságrendileg nagyobb lufi kidurranásával lehet súlyozni...

2019. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!