Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten tényleg megállt az...

Budapesten tényleg megállt az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kb 2 hónapja ingatlanozni (tudom a legjobbkor..) és az irodában mindenki szomorkodik hogy kb 3 hónapja nem volt eladása mert mindenki kivár... nektek mi a tapasztalatotok? Adjak magamnak egy kis időt vagy hagyjam abba már most inkább?
2019. nov. 10. 12:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, hogy mindig nő, csak nem mindegy, milyen mértékben.

Ami most van, az szerintem már nem egy normális állapot, hanem a politika által generált mesterséges emelkedés.

Nem tudom, jó-e ez hosszútávon.

Természetesen fellendíti a gazdaságot, mert rengeteg munkaerőt képes felszívni az építőipar.

De majd megnézzük 10-20 év múlva, hogy hány család maradt egyben, és fizették ki a lakásukat teljesen.

Az én véleményem szerint sokkal több család fog ebbe belebukni, mint anno a devizahitelbe. És nagyon csúnya vége lesz.

2019. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
52%

11:

Nincs olyan, hogy "normális" állapot.

Ezt mindig a piac dönti el. Amíg a piac megadja az 1M Ft-os nm árat, addig az az ár piacképes, mert a kereslet és a kínálat találkozott.

Ez alap közgazdaságtan.

És azt is tegyük hozzá, hogy az 1M nm árú, bulinegyedes ingatlanokat jellemzően nem a csokosok meg a babaváró kölcsönösök veszik.


Azzal a részével pedig maximálisan egyetértek, hogy csúnya vége lesz a csokos hiteleseknek, mert olyan a feltételrendszere, hogy abban garantálva van a bukás.

Pl. válás esetén egyösszegben visszafizetendővé válik a csok összege. Babavárónál ugyanez a kamattámogatással.

2019. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
Megállt. 19 első félévében még 20%-os növekedést mértek, a ksh 2. féléves számait még nem publikálták, viszont érezhető, hogy nyáron megállt ez a sztori azóta olcsóbb minden. Januárban még nagyon gyorsan el tudtam adni, egy körúthoz közeli 3 szobás lakást, nyáron belebotlottam egy durván jó áru 2 szobás panelba a Corvin negyednél, megvettük piacra tettük a legolcsóbb 2 szobásként, nem volt annyira egyértelmű, hogy azonnal elviszik, bele telt egy kis időbe, azóta 3 millióval olcsóbban létezik már ez a kategória. Szóval aki azt a tendenciát látja, hogy kínálati piac van kialakulóban, az jól látja. Az eladók arca össze fog most picit menni, a vevők nyeregbe kerülnek, hosszabb lesz a forgási sebesség, és nagyobb az áralku. Nem baj, jobb lesz így. Ha most kezdtél ingatlanozni, könnyen lehet, hogy a legjobbkor kezdted amúgy, csak keress egy jó irodát, ahol megtanítják, hogy kell jól csinálni.
2019. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
69%

7-es Te a jutaléknyerészkedő ügynökről beszélsz, én a vevőről akinek van is valamennyi tőkéje.


Ha azt hitellel is kell kipótolni , vagy az ltp-t beletolni,ne akkor tegye már, amikor gs 20 milliós ingatlan esetén 10%-20% árcsökkenéssel már be is bukta az önerőt, vagy az ltp megtakarítást.

( Annyi meg csak áfa különbözeten megmutatkozhat a jövő években )


Ezek valóban nem érintik az ismerősödet és az autóját, mert ő megkapja a kis jutalékait belőle, függetlenül hogy mennyit nyer vagy veszített reál értéken az ingatlan vásárló.


Én 5 éve vettem két ingatlant egyiket 3,8m-ért, másikat 4,8 millióért + 1 és 2 millió felújítási ktg.


Most érnek 5,5-t és 13-at. Abból a különbözetből ilyen alapon több kocsi is kijönne. De nem vagyok ennyire optimista, inkább azt mondom, ha 40%-nál nem lesz nagyobb az értékvesztés, akkor még mindig bekerülési érték felett vagyok.

2019. nov. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
52%

14:

Csak akkor nem kell olyat írni, hogy már most nem éri meg beszállni.

Mert aki rátermett és van hozzá érzéke, annak gyakorlatilag mindegy hogy mikor száll be.

2019. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
54%

Mivel túlkínálatos lesz a piac, így a kereslet fel tudja maga is mérni az igényét és lesz miből válogatnia, ráadásul alku pozícióba kerül ami 10-15% -al csökkentheti alapból a vételárat. Az eladó meg nem fog azért még plusz költséget(1,5-5% jutalékot) fizetni, hogy eladja az amúgy is értéktelenedő ingatlanát és még kevesebb maradjon neki amiből pl ki kellene tolnia a hitelét es kellrne valami maradjon is azon felül .


Ez viszint erőteljes hatással lehet (ahogy tapasztalat szerint már van is) az eladások időbeli elhúzódására és a jutalék mértékére is, ami nem fif dinamikusan nőni.Közben meg azért a költségeit csak termeli a kényszer vállalkozásával amig egy tranzakcióból bruttó bevételt realizálhat hónapok múltán.

2019. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

16:

Ha ez igaz lenne, akkor már eddig sem működött volna az ingatlanközvetítés, mivel mindenki venni akart, mi szüksége lett volna az eladóknak közvetítőkre...?

Egyébként arról meg, hogy mikor érdemes beszállni, csak annyit, hogy a Fundamenta pl pont most indítja el az ingatlanközvetítői üzletágát.

Azért az nem egy Joskapista Bt

2019. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen megállt az ingatlanpiac. Legalábbis a budapesti hirdetéseket nézve egyáltalán nem látok mozgást, már hosszú hónapok óta. Kíváncsi lennék a budapesti adásvételi számokra, nem lepődnék meg, ha 50%-nál nagyobb lenne a visszaesés. Saját célra szeretnék vásárolni, de csak akkor, ha a jelenlegi árak kb. 30-40%-al csökkennek (használt családi ház). Szó nincs nyerészkedésről, de az elmúlt néhány évben az árak két- háromszorosára nőttek, ezt irreálisnak tartom.
2019. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

18:

20-30% csökkenésre várni abszolút önámítás.

Sokan most kivárnak, hogy nem e esetleg mégis visszahozza a kormány jövőre az 5% új lakás áfát.

2019. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

19:

Ja bocsi, 30-40%-ot írtál, az még irreálisabb elvárás.

2019. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!