Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sérti a tisztesség elvét ha...

Sérti a tisztesség elvét ha egy munkahelyen a minimálbéresek kapják ez emelést évente a nem minimálosok meg évek alatt se?

Figyelt kérdés

A magyarázat annyi a cég részéről hogy a minbér emelése törvényi kötelezettség, a nem minbéresekre nézve nincs ilyen kötelezettség, így nem is emelnek.

Csak ha megnézzük hogy aki itt volt mondjuk 2015ben és minbéres volt, kapott 105.000 bruttót, most 2019ben kap 149 bruttót, 2020tól 160 bruttót kap majd.

A növekmény 105-149-160, tehát 2015-2020 alatt 52%-os a növekedés, ami nem rossz (azzal együtt hogy 160 bruttó még mindig a hideg vízre se elég kategória, egy röhej)


De aki nem minimálos, az meg 0%-os emelkedett akárhány év alatt is.

Ez így együtt korrektnek és tisztességesnek nevezhető?


2019. nov. 23. 19:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Én multinál dolgozom, az egész országban, sőt a világon jelen van.

Bár nincsenek olyan nagy emelések, mint a többi szektorban, de azért van emelés, mindenkinek.

Pontosan a bérfeszültség miatt.

Ha valaki tanult, és felelősségteljes pozícióban van, nehogy már 10-20 ezerrel keressen többet, mint akinek semmi végzettsége nincs, és nincs felelősség a vállán.

Szóval nálunk ezt belátják, és tudják, hogy ha nem emelnének, az emberek elmennének máshová.

Mert manapság van hova menni.

Főleg a mérnököknek. Így is alig találnak embert, szóval aki van, azt meg kell tartani.

2019. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"nehogy már 10-20 ezerrel keressen többet, mint akinek semmi végzettsége nincs, és nincs felelősség a vállán.“



A 4 órás takarítónő ha a bérét felszorozzuk 8 órába, több kap mint én, a diplomás munkaerő.

Ezzel illusztráltam is a helyet.

A főnök erre azt mondaná hogy ééssss? el lehet menni. Mert itt így állnak az emberhez. Aztán meg halálra vannak sértődve amikor valaki tényleg elmegy.

2019. nov. 23. 20:08
 13/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem sért semmit
2019. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


1. Nem tudhatod, mennyit keres egy takarítónő. Nem kell mindent elhinni.


2. Nem, nincsenek megsértődve, ha valaki elmegy. Csak szeretik ezt hangoztatni, akik távoznak, mert így azt éreztetik magukkal, hogy ők fontos emberek voltak. de ennek nincs semmi valóságalapja.


3. Én azt hiszem, mi már vitáztunk itt egyszer.

Ha kevesebbet keresel, akkor hiába van diplomád, NEM DIPLOMÁS MUNKAKÖRBEN DOLGOZOL.


És ha jól emlékszem, ki is derült, hogy valóban, aljamunkát végzel.

Kérdezgettem, hogy mi ez a szakma, mások kérdezték, miért nem keresgélsz, miért nem tanulsz. De ezekre nem szeretsz válaszolni, csak sajnáltatod magad, hogy sehová nem kellesz.

Emberhiány van, most kell kihasználni az alkalmat, sose volt még ilyen jó a helyzet a munkavállalóknak. Ha ezt nem tudod megragadni, akkor valami komoly baj van.

2019. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Eltelt egy honap, megint kiirtad ugyanezt: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Akkor is megirtuk, menj mashova tobbert, vagy orulj ennek a kevesnek, ha ennyit ersz.

2019. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

". Nem tudhatod, mennyit keres egy takarítónő. Nem kell mindent elhinni."


70 nettó a 4 órára. az 8ra 140 lenne, én diplomásként diplomás munkakörben nem kapok ennyit.

Mert rághatod tovább hogy nem így meg nem úgy de igen, én diplomás vagyok diplomás munkakörben. 100000x el lehet mondani hogy nem, de ettől még semmi se változik mert IGEN.

2019. nov. 24. 06:18
 17/34 A kérdező kommentje:

", miért nem keresgélsz, miért nem tanulsz. „



Letettem egy Msc képzést levelezőn saját zsebből. Nem tanulok? Újabb diploma. Na nem tanulok?


És mire jó ez a 3. diploma? Amire az előző kettő. Semmire. Erre a szarra ahol most vagyok.

2019. nov. 24. 06:27
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Legalább most időben küldték a fizetést? 😂
2019. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

#17 akkor ne semmirekellő diplomát szerezz, hanem egy szakmát/eladható tudást, amire van kereslet.


diploma amúgy sem egyenlő a jó fizetéssel.

2019. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ha hetente kiírsz egy ilyen vagy ehhez hasonló kérdést, akkor sem fog változni semmi. Ezen a helyzeten csak te változtathatsz, de persze könnyebb ide írni és fröcsögni, mint tenni annak érdekében, hogy neked jobb legyen. És tudom, hogy ezután jön az, hogy ha te elmész, akkor összeomlik a kormányablak vagy valami hasonló, de ezt is százszor leírtuk már, hogy ez nem így van. Vannak olyan emberek, akiken nem lehet segíteni...
2019. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!