Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sérti a tisztesség elvét ha...

Sérti a tisztesség elvét ha egy munkahelyen a minimálbéresek kapják ez emelést évente a nem minimálosok meg évek alatt se?

Figyelt kérdés

A magyarázat annyi a cég részéről hogy a minbér emelése törvényi kötelezettség, a nem minbéresekre nézve nincs ilyen kötelezettség, így nem is emelnek.

Csak ha megnézzük hogy aki itt volt mondjuk 2015ben és minbéres volt, kapott 105.000 bruttót, most 2019ben kap 149 bruttót, 2020tól 160 bruttót kap majd.

A növekmény 105-149-160, tehát 2015-2020 alatt 52%-os a növekedés, ami nem rossz (azzal együtt hogy 160 bruttó még mindig a hideg vízre se elég kategória, egy röhej)


De aki nem minimálos, az meg 0%-os emelkedett akárhány év alatt is.

Ez így együtt korrektnek és tisztességesnek nevezhető?


2019. nov. 23. 19:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd nekem azt a bértáblát, aminél feltétel a diploma, és nincs meg a 140 nettó?
2019. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

"mibe nézi mire becsüli az a cég az embereit amely cég 1 ft-ot oda nem ad emelésnek csak akkor ha a törvény szigora erre ostorral kényszeríti? Az milyen egy utolsó tróger fillérb**ó egy hely?"

Meg kellene már érteni, hogy a nyolcvanas évek elmúltak, a cég nem jótékonysági vállalkozásként üzemel. Annyiért vesz fel munkaerőt, amennyiért még talál.

Ha találsz pl. mosógépszerelőt tízezerért meg tizenötezerért is, akkor jó fej leszel és tizenötezret fizetsz, vagy tróger fillérb**ó leszel és a tízezrest hívod?

Ha találsz fodrászt ötezerért meg nyolcezerért is, a nyolcezreshez mész vagy tróger fillérb**ó módon az ötezreshez?

Ha látsz egy terméket kétezerért és ugyanazt háromezerért is, a háromezrest veszed, vagy tróger fillérb**ó módon a kétezrest?

A te munkaerőd mennyiben más ennél? Ha ennyiért kap embert, ennyiért fogja felvenni. Ha majd nem kap ennyiért, nem fogja felvenni. Ennyi.

2019. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
57%
A takarítónő négyórás béréhez meg ne hasonlítgasd magad, a részmunkaidő meg az órabér gyakran magasabb, mert az illető alkalmazott beleszámítja, hogy esetleg mást nem tud mellette vállalni, és nem vállalja olcsóbban. Órabérben dolgozóként különösen utálom, amikor valaki kapásból felszorozza az órabéremet naponta nyolc órával, havi huszonkét nappal, aztán megállapítja, hogy gazdag vagyok.
2019. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Ez üres szócséplés mert amíg a 8 elemis takarító zéró felelősséggel kapja a nettó 70-et 4 órára én meg nettó 130at 8 órára diplomával pénzügyi és egyéb jogi felelősséggel addig miről beszélünk? Én ha elcseszek valamit személyesen én megyek a bíróságra akár. A takarító felelőssége zéró. És mindezért még többet is kap relatíve.


Ezért érdemes volt 3 egyetemet elvégezni.

2019. nov. 24. 18:17
 25/34 A kérdező kommentje:

" Annyiért vesz fel munkaerőt, amennyiért még talál.


Hagyjuk már ezt a szar hazug dumát! És a MINŐSÉG az mindegy?? Vagy midnegy mekkora trógerszar az illető csak ÓCCSSÓ legyen??? Midnegy mekkora állat egyébként de ÓCCCSÓÓ??

Ez számít semmi más?


Tudod én(a te példád!!) szívesen fizetek többet egy JÓ szakinak mint kevesebbet egy trógerszarnak.

Inkább veszem meg a boltban a drágább bőr cipőt mint a legolcsóbb full műanyag kínai szart.

Na ugyanígy kéne ennek lennie a munkaerővel is.

De hát úgy tűnik nem egy bolygón élünk!

2019. nov. 24. 18:26
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kamuzol: ha valóban ilyen keveset keresel, akkor abból a kis pcsányi fizetésedből te nem fizetsz a drágább szakinak és nem veszel bőrcipőt!


Másrészt: a kérdésre nem válaszoltál, ISMÉT. Hol a bértábla linkje?

2019. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"Másrészt: a kérdésre nem válaszoltál, ISMÉT. Hol a bértábla linkje?"


Hol írtam én hogy táblás bért kapok?

Idézd be hol írtam ilyet.

2019. nov. 24. 18:39
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

A múltkori kérdésednél.


NINCS diplomás munkakör ennyi pénzért.

Bármi is az, ennyiért sehol nem kérnek diplomát, mivel egy érettségivel rendelkező ember is többet kap ennél.


Én kelet-Magyarországon nettó 200-250 között keresek érettségivel, jártam ugyan egyetemre, de nem fejeztem be, és nincs is köze a munkámhoz.


Ez az összeg nem számít soknak, sőt inkább furán csendben szoktak maradni az emberek, ha szóba kerül, bár szerintem nem olyan rossz ez érettségivel, ebben a régióban. Semmi végzettség nem kellett hozzá, multiról van szó, itt tanultam be abba, amit csinálok.

Több százan dolgoznak itt, és MINDIG van felvétel.

Például van a cégnek egy több száz fős ügyfélszolgálata, ahol BÁRMIKOR elhelyezkedhetsz, szerintem e kezdő béred kb 150 lenne nettóban, de cafeteria és egyéb juttatások is vannak. Kelet és nyugat-Magyarországon is van ügyfélszolgálat, és mondom, mindig van felvétel.

Szóval tényleg érthetetlen az önsajnálatod.


Mégis mi az a nagyon komoly, diplomát igénylő munka, ami ennyit fizet?

2019. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

"NINCS diplomás munkakör ennyi pénzért.“



Hahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahahahhahahahhahahahahahahhahhahahahahahahaah!!!!



Ember!

A GARANTÁLT BÉRMIMIMUM fogalmát ismered?

Tudod az mennyi? Bruttó 195.000 /nettó 129E


[link]



Sok diplomás kap ennyit? Sok. Nálunk kb mindenki.

Jogszerűen kapják? Abszolút jogszerűen. Ez a legkisebb bér amit egy munkáltató szakképzett munkakörre kifizethet. És a diploma az szakképzett munkakör? Igen, az.

Innentől fogva VAN MÉG KÉRDÉS????



Néhány példa.


Kezdő tanár 5 év egyetem után 135 nettóval nyit.


Kezdő orvos rezidens 5 év egyetem + 4év gyak után táblás bérrel 120 nettóval nyit.


Diplomás szakápoló saját eü bértáblával 95.000 nettóval (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) nyit.


Végzett doktordusz kutató MTA/egyetemen 120 nettót kap.


Folytassam?

2019. nov. 25. 08:21
 30/34 A kérdező kommentje:

"ennyiért sehol nem kérnek diplomát,“



De a vita full értelmetlen mert sehol nem kérnek... egyből cáfolom. ITT kérnek. Itt igen. Innentől fogva a „sehol“ kitétel tényszerűen hamis, mert van kivétel-->megdőlt a tézis.

2019. nov. 25. 08:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!