Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy problémám van a munkahely...

Nagy problémám van a munkahelyemen a bejelentéssel, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy én papír szerint csak heti pár napot dolgozok 4órában 50ezer forintos havi fizetéssel bejelentve. Ez engem eddig nem is zavart annyira mert elég fiatal vagyok még úgy voltam vele,hogy kezdetben ez is jó aztán majd megyek máshová ha találok jobbat,de aztán terhes lettem. Nem tervezett gyerek volt,de úgy döntöttünk,hogy természetesen megtartjuk már várjuk nagyon mindketten!

Viszont a munkáltatóm folyamatosan táppénzre akar küldeni amióta tudja,hogy terhes vagyok más alkalmazottat akar keresni. A hangulat is nagyon feszült egyáltalán nem érzem jól magam a munkahelyemen én is örülnék ha már nem kellene ide jönnöm viszont nekem a táppénzem a bejelentett fizetésem alapján nagyon nagyon kevés lesz. Van ennek valamilyen jogi útja vagy mit tudok tenni? Ti mit csinálnátok?

21/N


2019. dec. 9. 15:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is engedd el ezt a dolgot, erről a vonatról már lemaradtál.


Ha eddig sem akart 8 órában foglalkoztatni, most szerelemből biztosan nem fog.


Sem a táppénzed, sem a gyermek utáni ellátások nem lesznek nagy összegűek, csak ez az egy biztos, semmi más.

2019. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%
21 évesen, kis túlzással feketén dolgozva bevállalni egy gyereket mókás ötlet.
2019. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

A páromnak nagyon jó munkahelye van nem a semmibe szülöm a gyereket így is úgy is meglesz mindene csak azért tettem fel a kérdést mert azért jó lett volna valami ötlet erre de így sem vagyok kétségbe esve.

Köszönöm a válaszokat!:)

2019. dec. 9. 17:56
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Fenyegesd meg, hogy feljelented. Gondolom másokat is így dolgoztat. Majd jön az ellenőrzés és fizethet.
2019. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
36%

Az ember sosem tudhatja igazan, hogy kivel all szemben.


Semmi bosszu, semmi fenyegetozes.

2019. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
32%

Fenyegesse meg?

mégis miért???

Eddig jó volt neki, sőt kifejezetten örült, hogy a fizetésének egy részéből nem adózik.

Ahogy az érdekei változnak, egyből elvárná, hogy mindenki hozzá alkalmazkodjon?

Arra apellálni, hogy apukának jó fizetése van... háááát... nem akarlak elkeseríteni, de még a HÁZASSÁGBAN élő párok nagy része is szétmegy, hát még ahol csak becsúszik a baba... ilyen fiatalon...

Apuka úgy el fog tűnni, mint a sicc, mikor rájön, hogy ezentúl 3 embert kéne neki egy fizuból eltartani.

2019. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
18%

Ja, arról nem beszélve, hogy az ő fizetése is bizonytalan, mint a kutya vacsorája. Azt írod, pici falu, nincs munkalehetőség.

Akkor ő biztosan nem egy mérnök vagy ilyesmi. Gondolom építőipar, vagy hasonló, ahol kidolgozza a belét, persze jól keres - ideig-óráig, csak épp ő sincs bejelentve, vagy nem úgy, ahogy kéne.

Szerencsére nemrég találtam vállalkozót, aki rendbeteszi a házam, szépen dolgoznak, megbízhatóak, és csak az elvégzett munka után fizetek.

Van neki embere, de a nyakamat teszem rá, hogy egyik sincs bejelentve. mindegy, ők örülnek, hogy van meló, és van pénz. Nem adóznak, mindnek saját kocsija van, mindenük megvan. Majd egyszer rájönnek...

2019. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

"Van neki embere, de a nyakamat teszem rá, hogy egyik sincs bejelentve."


Egyszerűsített foglalkoztatásban, napi bejelentéssel LEGÁLISAN foglalkoztathatja a dolgozót - csak 1.000 ft-ot fizet utána naponként. 15-20 ezerből meg is van egy dolgozó bejelentése 1 hónapra.

2019. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%

Értem.

És ilyenből tényleg lehet olyan hű de jól keresni?

Illetve szerinted erre gondolt, hogy apukának jó és biztos fizetése van?

Csak mert én a büdös életben nem neveznék jó pénznek egy napi bejelentést, amikor épp babát várok.

Engem nem nyugtatna meg, hogy a párom mára be volt jelentve, holnap meg majd elválik...

2019. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

Én nem azt mondtam, hogy az apukának is ilyen állása van - mindössze arra a "kevésbé jóindulatú" megjegyzésedre reagáltam, hogy tuti nincsenek bejelentve.


Nem kell rosszmájúskodni, ha valamire nincs rálátásod - ennyi.

2019. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!