Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy problémám van a munkahely...

Nagy problémám van a munkahelyemen a bejelentéssel, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy én papír szerint csak heti pár napot dolgozok 4órában 50ezer forintos havi fizetéssel bejelentve. Ez engem eddig nem is zavart annyira mert elég fiatal vagyok még úgy voltam vele,hogy kezdetben ez is jó aztán majd megyek máshová ha találok jobbat,de aztán terhes lettem. Nem tervezett gyerek volt,de úgy döntöttünk,hogy természetesen megtartjuk már várjuk nagyon mindketten!

Viszont a munkáltatóm folyamatosan táppénzre akar küldeni amióta tudja,hogy terhes vagyok más alkalmazottat akar keresni. A hangulat is nagyon feszült egyáltalán nem érzem jól magam a munkahelyemen én is örülnék ha már nem kellene ide jönnöm viszont nekem a táppénzem a bejelentett fizetésem alapján nagyon nagyon kevés lesz. Van ennek valamilyen jogi útja vagy mit tudok tenni? Ti mit csinálnátok?

21/N


2019. dec. 9. 15:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Rálátásom annyiban van, hogy van élettapasztalatom.

Illetve tudok gondolkodni.

Rosszmájú? Inkább nevezzük úgy: realista.

Apuka egy jól menő pl. orvos, "anyuka" pedig feketén dolgozik, normális bejelentés nélkül, és amikor beüt a krach, akkor robbantana?

Bocsáss meg, de nem életszerű.

Az a verzió, amit felvázoltam, életszerűbb.

Becsúszott gyerekkel, fiatalon meg főleg.

Felelősség nulla, ügyeskedés-próbálkozás bezzeg lenne.

2019. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Hogy itt mennyi birka van :D

Nem tudsz semmit sem a kapcsolatunkról,hogy te megmond együtt maradunk-e vagy nem és a párom foglalkozásáról. Megnyugtatlak nem épitőiparban dolgozik és nem a faluban. Nekem eddig is megadott mindent a gyereknek pedig főleg meg fog mivel ismerem. Egy egyszerű kérdést tettem fel de úgy látom 1-2 ember nagyon belelendült a dolgokba..

2019. dec. 9. 22:46
 23/26 anonim ***** válasza:
42%

@22 Gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni, perelni próbálhatsz, de minden valószínűség szerint csak buksz egy csomó pénzt meg időt.

A jelenlegi felállásnak sajnos én sem jósolok nagy jövőt. Remélem apunak rendesen bejelentett jövedelme van, különben lesheted a gyerektartást a későbbiekben.

2019. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha okos vagy gyorsan házasodjatok össze.

Amúgy az egy dolog, hogy a párod jól keres, de gondolni kell a jövőre is, ha netán kirúgják, vagy tartósan beteg lesz, baleset éri, akkor megint csak nyakig vagytok a szarban babástól mindenestől. Arra is készülj fel, ha ilyen szarrágó munkahelyed can, hogy csak 4 órába óhajt foglalkoztatni, nem kizárt, hogy az első adandó alkalommal lapátra tesz, mert akinek gyereke van, azzal csak a gond van, a gyöpösebbje szerint, mert mindig utána fogsz rohangálni, meg szabin/táppénzen lenni, ha beteg mivel apuka gondolom dolgozni fog. De amúgy ő is igényelhet GYED-et, akár meló mellett, te pedig fizetés nélküli szabira mész, csak erre nem jár semmi még biztosítás se.

A helyedben megkeresnék egy gurut aki otthon van a babás/gyerekes juttatásokban , hogy tanácsot tudjon nektek adni hogyan jártok a legjobban.

2019. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
36%

Remélem azért házasok vagytok, mert a fiatal anyákból igen gyakran lesz egyedülálló anyuka...

Én a helyedben ilyen munkára és ilyen fiatalon nem vállalnék gyereket, mert teljesen a párodtól fogsz függeni, nincs rosszabb mint mástol függeni.

2019. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
40%

Úgy látom, elég sokan vannak hasonló véleményen, de természetesen mind ők a birkák, és véletlenül sem a kérdező...

Sebaj...

Szinte gyerek még, azt hiszi, övé a világ, és a kapcsolata örökké fog tartani.

Mocskos nagyot fog majd koppanni, pontosan úgy, ahogy a munkahelyével történt.

Ember, ha már gyereket tudsz csinálni, akkor a munkaszerződésedhez is illene érteni! Felelősséget vállani a saját életedért, a gyerekedéért, nem azt várni, hogy

1. a munkáltatód majd saját kárára jófej lesz

2. majd az állam (mi) eltartja


Épp 21 voltam, amikor összejöttünk az exemmel. A világ LEGESLEGSTABILABB kapcsolata volt. Ami ÖRÖKRE szól. Persze már nincs velem. Gondolom a többiek értik.

Aki meg nem, nem gond, majd ő is átéli.

2019. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!