Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek a diplomámmal?

Mihez kezdjek a diplomámmal?

Figyelt kérdés

Anyagmérnök szakon végeztem, de nem szerettem, és nem is értek hozzá. Kész csoda, hogy elvégeztem a sulit, de valahogy mindig szerencsém volt zh-kon és vizsgákon. Persze tanultam valamennyit, volt hogy nem lehetett elkerülni, de amúgy mindig éppen hogy meglettek a tárgyak, sokszor csak pótzh-n, úgy hogy valahonnan meg voltak a várható kérdések... A lényeg hogy alapvető dolgokhoz nem értek a szakommal kapcsolatban, amihez a szaktársaim igen.


Kb olyan vagyok, mint azok akik otthagyják a sulit fél/egy év után, csak én maradtam és végigszenvedtem.


KÉRDÉSEM:


Tudás nélkül, a diploma önmagában ér valamit?

Van aki szerint úgy is akkor tanulom ki a szakmát, ha elkezdek dolgozni.


Azt is hallottam, hogy ha van diplomám akkor szívesebben vesznek fel más helyekre, ami nem feltétlen a szakommal kapcsolatos, arra alapozva, hogy aki elvégzett egy komolyabb szakot, az könnyebben betanítható új dolgokra.


Tapasztalatokat szívesen olvasnék. Azt is leírhatjátok, hogy "hülye voltál hogy nem tanultál többet és nem mentél el suli alatt dolgozni" stb..., csak felesleges, mert már tudom.


Köszönöm.



2020. jan. 9. 07:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na, hát ha nem értesz semmihez, viszont diplomád van, pont az ilyen embereknek találták ki a közigazgatást. Elmész ügyintézőnek mondjuk egy kormányablakba. Tökmindegy, hogy milyen diplomád van, mert majd ott kell elvégezni egy továbbképzést amin megtanítanak az ügykörökre, viszont a diploma miatt magasabb besorolásba kerülsz mint érettségivel. Talán a nyelvvizsga miatt is adnak pótlékot.

Ha van fizikumod is, akkor ugyanezt meg lehet csinálni rendőrséggel, honvédséggel, vagy akár titkosszolgálatokkal is, ami nagyobb bért is eredményez.

Aztán ki tudja, előbb-utóbb előléptetnek.

2020. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha nincs gyakorlatod, illetve alapvető hiányosságaid vannak, akkor a szakmádban, szakma közel nehezen fogsz tudni elhelyezkedni. Ha nem bp-i vagy, akkor kb. lehetetlen. Tudom, miről beszélek, én sem vok bp-i, nekem műszaki végzettségem van, de tudásom minimális, tiszta szégyennek érzem, hogy foglaltam más elől a helyet... Azóta van egy normálisabb végzettségem, csak épp a gyakorlat hiányzik belőle. A nyelvismeret? Elfogadták az eszperantót mindkét helyre, aztán vhogy sikerült kipofoznom magamból egy angol középfokút, amit nem is használok. Azt hiszem, pacsi, pacsi, kedves Kérdező.

Hogy mit tegyél? Nem tudom. A magamét sem tudom.

Én is szétnézek a közigazgatásban, mert már én is unom a mindennapjaimat. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom, ezt szeretem, de nem tartanak normálisnak, hogy szeretek a kereskedelemben dolgozni...

2020. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!