Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kezdjek el külföldön...

Hogy kezdjek el külföldön munkát keresni?

Figyelt kérdés
Érdemes egyedül mennem, vagy keressek társat? Szeretném, ha olyanok írnának minél többet, akik külföldön dolgoznak.
2008. nov. 20. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%
Bocs,még valami a "fű alatti" au-pairkedésről:Neked ott 24h-s szolgálatod van (szó szerint),ha éjjel belázasodik a gyerek és senki nincs otthon,rohanhatsz az ügyeletre,ha a szülők külön programot terveznek,megint rádszakad minden,a háztartást is Te vezeted.Lehet,hogy több pénzt kapsz,ha nem vagy bejelentve,de hidd el nem éri meg,mert ha nem elég korrektek,úgy vágnak át,ahogy nem akarnak,szóval ne hidd,hogy a pénzed tisztán megmarad.Ahol háklisabb az "Úrnő",ott a fizudból is vesz le,ha úgy látja helyesnek.
2008. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

A tevhitek eloszlatasaert: az au pairt NEM kell bejelenteni. Mert az au pairkedes nem tekintheto munkaviszonynak, hanem kulturalis csereprogramkent van elkonyvelve.


Szivatos csaladhoz persze barki kerulhet, en is igy kezdtem, 2 honap utan menekulore fogtam a dolgot, de nem adtam fel, a masodik csalad keresesere mar sokkal tobb tapasztalatom volt, s tanulva a sajat karombol, ugy valasztottam, hogy ma mar a leheto legjobb helyen dolgozom.


Ha segithetek barkinek, keressetek fel egy privat emaillel.

2008. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell bejelenteni?!Te miről beszélsz?A csereprogram az arról szól,hogy ők küldenek ide Magyarországról egy embert,és fordítva.Ez diákoknál fordul elő a leggyakrabban,de cselekvőképes,18.életévét betöltött embernek a Törvény (!) szerint minden forint jövedelme legálisan kell,hogy fusson.Olyan van,hogy jelentkezik vki egy adott au-pair ügynökségen,és a munkáltatói "elfelejtik" bejelenteni,a százalékot meg lehúzzák.A feketézésnek van még egy olyan hátulütője -mert amiről Te beszélsz,az egyértelműen az - hogy ha valamilyen baleset éri a felügyelt gyereket (bírom,hogy mindenki csak a jót képzeli el,aztán a nagybetűs egy kicsit mást diktál...),ami akár a Te figyelmetlenségednek róható fel,akkor van a "cumi".Jogi hercehurca megkezdődik,"Ki a felelős?""Te vagy a felelős!Apropó!Mit keresel itt ebben az országban,ki a munkaadód?Ja,be se vagy jelentve?!"A család is megüti a bokáját,nem csak Te,ha csak nem rendeződik ez is fű alatt,de nem hinném,főleg mikor egy gyermek életéről van szó!Ha lebuksz,átadnak az itteni hatóságoknak,a többit meg sztem nem kell részletezni.Ennyit a "nem kell bejelenteni effektusról".
2008. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez igy igaz. Az au pairseg nem munkaviszony. Nem kell bejelenteni, nem kell adozni, nem kell ottani biztositasodnak lenni - ugyanis a fogado csalad biztositasa ervenyes rad baleset eseten. Az orvosi ellatashoz az EU-s tb-kartyat kell kivaltani.


Es hogy egy "szakirodalombol" idezzek:


Fontos tudni, hogy az au-pair munka nem számít munkaviszonynak, nem fizet adót utána a fiatal, és nem számít bele a nyugdíj éveibe, továbbá az au pair munkájáért zsebpénzt kap, nem fizetést.


Es meg valami:


az ugynoksegeknek nem szabad penzt kernie az au pairtol. sajnos megis megteszik, es akik nincsenek tisztaban a jogaikkal, szepen fizetnek. az ugynokseg csak a csaladtol kerhet penzt! egyebkent ugynokseg nelkul is lazan ki lehet jutni.

2008. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%
A fiatalkorúnak nem kell fizetnie,de ha valaki úgy megy el,hogy már nem tanul (ilyen is van,nem is egy!),akkor be kell jelenteni,mint háztartási alkalmazottat.Az ügynökségek mellesleg az ügyintézés végett vesznek le pénzt,ez egyfajta biztosíték számukra,arra az esetre,ha az au-pairt más családhoz kell kiközvetíteni.Egyébként már tiltaná a törvény,ha jogsérelem lenne a dolog. A belföldi fejvadász cégek is ezt csinálják,csak nem nyíltszínűen.
2008. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

Angliába 25,Németországba 30 éves korig lehet au-pairként kimenni,ezen fölül már nem legális a "cserediák" program.

Az ügynökségek azért húzkodnak le pénzt,mert nekik a saját költségeiket valamiből fedezni kell,arról nem is beszélve,hogy szorult helyzetben lévő au-paireknek tudnak olyanfajta kölcsönt adni a kiutazásra,amit az első fizudból vonnak majd le odakint (zsebpénzedből helyesebben).

Ingyen semmit nem adnak!

2008. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én így csináltam és utána elmondom azt is mostmár hogy csinálom:


Itthon előre megbeszéltem egy animátor céggel, hogy nekik fogok dolgozni egy 4 csillagos hotelben. Persze a céget ismerősöm útján ismerem, tudtam, hogy valós, konkrét munkák és fizetnek is. Kimentem, animátorkodtam, közben kapcsolatokat építettem, feltérképeztem a terepet munkalehetőségből. Animátornak jár szállás, és az adott hotel étterméből a kaja megérkezésének első pillanatától kezdve. Együtt ehetsz a vendégekkel, mint egy túrista. Én a 8 eurómmal simán kihúztam első fizuig, mert mindennel elláttak.


Most így csinálom a külfödi álláskeresést:

Kimegyek a már általam ismert tengerparti turista paradicsomba, viszek 250 ezer Ft-ot, kiveszek egy apartmant, másnap elkezdem felkeresni a helyi hoteleket, éttermeket. Pincér, báros, takarítói munkákat szakma nélkül kaphatok egyhamar. Van kb 70 db 4 csillagos hotel, meg 200 étterem, taverna, bár csak csupán egyetlen településen.


Ott még egy kezdő angolos, helyismeret nélkül is majdnem 100 %, hogy kap munkát, ha a szezon legelején, tehát áprilisra ér oda. Tudom, mert én átkerültem egy szál vas nélkül egy másik szigetre, semmi helyismeret, protekció nélkül még aznap kaptam éttermi munkát, s hopp! ráadásul 4 csillagos hotelben aludtam az első 3 hétig, míg meg nem kaptam az aparmanom a tengerparton. Olyankor még sok az üres állás. Egyébként már most is felhívhatom a hoteleket, számíthatok-e rá, hogy lesz munka erő felvétel náluk. Csinálom is.


Dolgozz Malorcán, Krétán, Korfun, Kanárin, Rodoszon -ilyesmi szigeteken sok a lehetőség, nem olyan kemény és rizikós a munkakeresés, mint Londonban.


Ráadásul a Földközi-tengeri szigeteken süt a nap ezerrel, meg mindennap uszkálok a tengerben, s egy csomó bárban ingyen dőzsölök csak azért, hogy a túristáknak majd az ő bárjukat ajánljam. A kapcsolataim pedig szerte a világban építődnek. Ja! Meg még spórolom is a pénzt, nem úgy mint az auperek.

2008. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Azt még hozzátenném, hogy Krétán például nem feketén dolgoztam! Kapásból bankszámlát nyitottak nekem, küldték a fotómat a rendörségre... flottul ment minden, pedig az se érdekelt volna épp akkor, ha feketéztnek, úgy le voltam égve. Ha még lehúzok egy másik évet, aztán már munkanélkülire is jogosult vagyok Görögben! Persze van lehetőség fusizni is, de ha lebuksz, akkor neked meszeltek.
2008. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: milyen nyelven beszélsz, és mennyire?
2008. dec. 14. 14:24
 20/22 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy válaszolnom kéne a kérdésre,de én meg azt kérdezném a legutóbbi válaszírótól,hogy :nő vagy-e,vagy férfi?
2008. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!