Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kezdjek el külföldön...

Hogy kezdjek el külföldön munkát keresni?

Figyelt kérdés
Érdemes egyedül mennem, vagy keressek társat? Szeretném, ha olyanok írnának minél többet, akik külföldön dolgoznak.
2008. nov. 20. 13:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Utolso neked irom, hogy a Kretas valaszado a stilusabol itelve szerintem ferfi, de irjal neki privit!
2008. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a Krétán dolgozó:


30 alatti nő, alapfoku angol nyelvvizsgával, amit 8 éve tettem le. Az az angol nyelvtudási szint, amit alpfoknak neveznek nálunk a vizsgán, azt én majdnem nullának tekintem. Egyet értek azzal, hogy az itthoni középfokú nyelvvizsga valóságban erős alapot jelent. Mikor kikerültem Rhodoszra azt se tudtam, hogy mi az a "see you later" olyan akcentussal nyomták. Főnőkeim sok nyelvet beszélnek jól, de kerek perec megmondták, kutyát nem érdekli, hogy milyen a kiejtésem, a nyelvtanom meg hogy milyen akcentussal beszél az angol, mert egy turista paradicsomban van vagy 30 féle akcentus, egyáltalán senki nem beszél brit angolt, se amerikait. Az egyik tunéziai, a másik görög, a harmadik francia a negyedik belga stb. A nyelvvizsgás tudásomból szószerint semmit nem tudtam hasznosítani. Azt mondtam a "me" helyett, hogy "I" meg ilyenek. Tiszta vicc volt. Egy hónap után átmentem Krétára, akkor tájt kezdtem el csak mondogatni nagy bátran már, hogy "see you" és akkor kezdték abbahagyni nekem a fordítást. Aznap mikor odaértem nem volt pénzem kajára (elveszett), nem volt fedél a fejem felett meg munkám sem. Ültünk egy pokrócon a spanokkal a kikötő betonján tök éhesen. Estére már 4 csillagos hotel szobában aludtam, másnap délelőtt intézték a szerződésemet, a vacsoránál már a vendégek közt sürögtem az étteremben. A többiek újra animátorok lettek. A munkerőt nagyon várják ott! Most jöttem haza augusztusban, de kivagyok a hazai munkaerő piac szinvonaltól. Keményen kell harcolnom érte, hogy bolti eladó, vagy titkárnő lehessek és még le is néznek, megmondták szemünkbe a munkatársaimmal, hogy kb 100 másik vár a poziciónkra, úgyhogy nem vagyunk értékesek. Nálunk itt falun nagy a munkanélküliség. A turista paradicsomot könnyü megszokni, úgyhogy tépek visssza "as soon as possible". Ott akkora forgalmat kell nyári szezonban lebonyolítaniuk a görög szigetlakóknak, amit külföldi munkaerő segítsége nélkül képtelenek lennének véghezvinni. Tavasszal özönlenek a hajókkal a románok, litvákok, magyarok, németek, szlovákok, angolok is ! oda dolgozni. AKI IDŐBEN OKOSKODIK, annak majdnem 100 % , hogy lesz munkája, még ha nem is fixált le előre semmit, a diákmunkások ugyanis iskolai évvégén tudnak csak jönni. Meg lehet őket előzni.


Persze ehhez az egészhez bátorság kell és pénz az iduláshoz, és nem lehet finnyáskodni milyen munkahelyet találsz, meg milyen szállást. Ha magánúton megyek, nem közvetítővel, akkor a legalacsonyabb fizut kapom: 550 euro + apartmen + éttermi kaja, vagy 1000 eurot készpénzt. Ott is megpóbálják a legkevesebbet fizetni. Magándoki minden utcában van, eleve nem is feltételezik, hogy görög lennék mikor bemegyek. Ellátak ingyen és normálisan, mert csináltattam itthon egy európai betegkártyát. Pedig nekem a korházba kellett volna mennem ellátásért, de a magándoki azt mondta: minegy úgyis el kell, hogy magát lássa valaki, azért ne buszozzon be a városba. Ilyenek a görögök! Egyszer meg lejött az apartmanoba, mert szóltam a hotel portáján, hogy orvosra volna szükségem. Lol :D


Krétán dolgozó eredeti londoni barátaim is vannak, akikkel mai napig minden nap msn-ezünk. Az angolom továbbra is szar, de fejlődik, ráadásul nem a tankönyből. Az egyik barátom Birminghami lány, topmodell volt 4 évig, és nagyon jó pincérlány krétán nyáron. Tegnapelőtt lécelt le Londonból vissza haza, mert nem talált állást. Még ő sem, a tökéletes helyismeretével és a tökéletes angoljával. Nem azt mondom, hogy nem lehet. Lehet, de minek küszködjek ott, ha van 100 szor jobb hely is. Ráadásul egyes görög falvakban csakis londoni meg angol turisták vannak. Nem is érezhető, hogy a görög kultúra közepén vagy. Az ott szerzett barátaim várnak rám Londonban, de nagyon nehézkesnek találom ott kinlódni. Inkább talizunk megint Krétán velük. Ők is imádják azt a helyet.


Ezen a videón a máliai melósok vannak példálul: http://www.youtube.com/watch?v=hL7fZvLi5cU&feature=related


Ezen meg egy átlagos nap a turistákkal:

http://www.youtube.com/watch?v=z1EnQBIVxBw&NR=1


A zene nem csak a vidok alatt szól, ott állandóan ez megy :D


Ilyenek a túristák, s mi ugyanezt csináljuk szabad időben:

http://www.youtube.com/watch?v=0tQzZh3jBlI&feature=related

2008. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!