Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit csináljak?...

Trashboy kérdése:

Szerintetek mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is szólok, hogy elég hosszú lesz a szövegem, de máshogy nem tudom leírni!

Munkával kapcsolatban szeretnék tőletek tanácsot kérni. 19 éves vagyok érettségim van. Már az érettségi előtt dolgoztam rakárban 2 évig amiért igaz nem kaptam sok pénzt de időtöltésnek jó volt mert az utolsó két évemet estin csináltam meg ami egy héten 2 nap volt iskola úgyhogy bőven ráértem. Végül azért hagytam ott mert az informatikán belül programozónak szerettem volna tanulni hozzáteszem okj-n. Kb. 1 hónapig jártam oda végül otthagytam mert kissé másra számítottam plussz beláttam, hogy egy okj programozói papírral nem fogok semmire menni. Utánna sokáig keresgéltem az állások között végül a melletünk lévő faluban egy céghez mentem raktárosnak mert még mindig ez volt a legjobb lehetőség a többi közül. Viszont igen kevés a fizetés, emelést meg ha kapok is próbaidő után az sem túl reális főleg az elvárt feladatokhoz képest. Emellett már hónapok óta valamiért tökre bánt, hogy a volt osztálytársak szépen elhelyezkedtek vendéglátásban(annak tanultak)vagy egyetemre mentek olyan szakra ami érdekli is őket én meg annyira vittem, hogy egy falusi cég raktárában dolgozok 139000ft-ért.Én azért nem tanultam tovább, mert tanulás szempontjából lusta vagyok plussz pénzem se lenne egyetemre de ami a legnagyobb gond, hogy az informatikán kívül illetve az ezután megemlített hivatásokon kívül semmi nincs ami érdekelne. És itt jön a lényegesebb rész. Már nagyon régóta van két álmom amit nagyon szivesen csinálnék, de nem merek belevágni, illetve nem nagyon tudok dönteni a kettő közül. Az egyik a rendőr lenne a másik a katona(hivatásos altiszi). (Itt gyorsan megkérnék mindenkit, hogy most ne a rendőrök illetve katonák leszólásán legyen a hangsúly.) Tudom hogy ezek közül egyikkel sem keresnék sokkal többet mint most raktárosként, de úgy vagyok vele, hogy legalább ezt szivesen csinálnám is. A rendőr hivatás már nagyon régóta vonz csak az utóbbi időben több rossz hírt lehet hallani gondolok itt a fizetésre, túlhajtásra, illetve a munkakörülményekre. Sokan írják, hogy a 140-160000Ft-os fizetésből nem lehet jövőt tervezni... hát az én 139000Ft-os fizetésemmel is mindent lehet csinálni csak jövőt tervezni nem. Ezért engem nem is a fizetés része ijeszt el hanem a többi tényező. Ezek miatt gondoltam még a katonaságra is azon belül altiszti. Bevallom ez egy kicsit még talán jobban is vonz mint a rendőri pálya mert engem kiskorom óta érdekel a haditechnika. Régen mikor kicsi voltam szinte csak katonáim meg műanyag fegyvereim voltak és a mai napig is napi szinten követem a haditechnika fejlődését mert érdekelnek a fegyverek. Persze tisztában vagyok vele, hogy a háború illetve a katonaság nem játék, hiszen emberéletekről van szó! Viszont ami a katonaság ellen szól (az alacson fizetésen kívül) az hogy hát nem egy életbiztosítás, az ember bármikor otthagyhatja a fogát, a laktanyák vagy ahol szolgál az ember katonaként sokkal ritkábban és távolabb vannak mint a rendőrnél a városok plussz sajnos a fizikai adottságaim igen eltérnek a katonasághoz szükségestől, de hát ezen nem múlna hiszen lehet rajta változtatni. Ez lenne az én nagy tanácstalanságom. Ezeken kívül semmi ötletem nincs, hogy mit kezdjek magammal. Mit gondoltok erről? Ha lenne valami ötletetek azért leírhatjátok azt is.


2020. febr. 19. 03:36
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Katonának lenni nem rossz dolog. A fizetés mellett rengeteg plusz juttatást kapnak, beleértve az albérleti támogatást. Ezenkívül kimehetnek külföldre, ahol nagyon sokat lehet keresni. Ha elvégeznél valami plusz sulit (akár levelezőn, ezt a munkahely is támogatni fogja valószínűleg), akkor tiszt is lehetsz. Nagyon korán nyugdíjba lehet menni stb. Azt valóban érdemes figyelembe venned, mi történik egy esetleges háború esetén, de hát olyankor mindenkit visznek, és akinek nincs semmilyen beosztása, az jár a legrosszabbul. Szóval ha fizikálisan alkalmas vagy, akkor szerintem gondolkozz el rajta komolyabban.
2020. febr. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Kolléganőm férje rendőr. Nagyon-nagyon jól keres, és sok szabadnapja van.
2020. febr. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha vannak dolgok, amik elijesztenek ezektol az "almoktol", akkor szerintem nem akarod ezeket igazan. Amikor valaki tudja, hogy mi a hivatasa, akkor nem gondolkodik sokat, hogy milyen olyat valassson, hiszen evidens.


Elhiszem, hogy a mostani munkahelyednel szivesebben dolgoznal rendorkent, katonakent, de ha ugy erezned, hogy ezek kozul valamelyik a hivatasod, akkor mar kerdes nelkul belevagtal volna.


Amugy prog inf szakra alacsonyak a oonthatarok elten pl. illetve diakhitel van nagyon alacsony / nulla kamatra. Szoval ha erdekel a programozas, akkor en bele vagnek a helyedben. Jol fizeto szakma.

2020. febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

3-as, totál jókat írtál, csak van egy kis baj: a kérdezőt érdekli az informatika, de amikor beiratkozott, akkor 1 hónap után otthagyta, mert szerinte úgysem lehet vele mit kezdeni.


Kérdező, én úgy látom, elég sok mindennél csak a kifogásokat keresed: Miért nem csináltad végig az OKJ-t? Ha nem vélgzed el, akkor nem tudhatod, hogy jól el tudsz-e helyezkedni vele, vagy sem? Ráadásul az informatikában van a jövő... Akár még raktárosként is tudnád használni, fejlődni (pl. új rendszert kitalálni vagy a jelenlegit megreformálni, stb.)


Inkább azt látom, hogy semmi nem érdekel, meg amit írtál is: hogy lusta vagy tanulni. Legalább bevallod... :-)

Jelentkezz a katonasághoz - lehet, eleve nem is leszel alkalmas rá és akkor nem kell tovább álmodozni :-)


Adok Neked egy jó tanácsot, HA NEM CSINÁLSZ SEMMIT, AKKOR NEM IS LESZEL SIKERES. "Sajnos" még ma is az a helyzet, hogy ha valamit el akar érni az ember, akkor TENNI KELL ÉRTE!!

Amúgy abszolút megértem a helyzetedet, ilyen korban én is mindent abbahagytam, de aztán rájöttem, hogy a sült galamb nem fog berepülni a szájamba és utána szinte az egész életemet végigtanultam :-)

2020. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es, gondolom nem járőr, hanem magasabb rangban van.
2020. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es nagyon jól írja. Ha nem csinálsz valamit végig, akkor sosem tudod meg mi lesz belőle.


Ha megcsináltad volna a programozóit, nyomtál volna mellette magánproecteket hobbiból otthon és ezután sem jött volna össze, akkor elmondhatnád, hogy nem jött be, de így?


Amúgy ha a katonaság érdekel akkor bátran menj el ebbe az irányba. Mit veszíthetsz? hogy kiderül, hogy nem vagy alkalmas? mi lehet ami rosszabb, mint megmaradni ott, ahol most vagy és nem jó?


Azt hiszem első leírja, hogy katonaként milyen széles opcióid vannak (igen, jól látod: raktárosként annyira nincs).

2020. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 raktárosként is lehetne, csak ahhoz is tenni kell(ene) :-)


Pl. végezhetne targoncavezetőit (ha még nincs) vagy logisztikai tanfolyamot, ma már MINDENKINEK 2 OKJ ingyenes (sajnos az én időmben nem volt ilyen), az érettségis angolját önerőből, akár interneten felhozhatná magasabb szintre és máris megpályázhatna akár cégen belül egy jobb pozíciót.

2020. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Lehetőség adott :)


A tanulásra annyi. 22 leszek, ugyan így álltam hozzá, de be kellett látnom, hogy vagy tanulok vagy megyek gyárba/raktárba. Nekem nem ez-az életcélom, hogy raktárba vagy gyárba legyek operátor szóval inkább ráveszem magam, hogy tanuljak.

2020. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Igazatok van, nem tökölök tovább. Amint lehet jelentkezek honvédségnél altisztire, aztán ha nem vesznek fel akkor jöhet a rendőrség :) . Amúgy nem tudom hogy van e közöttetek olyan aki jártas a honvédség dolgaiban, de még múltkor írtam a Győri toborzó irodának szemüveggel kapcsolatban mert -1,75 mind a két szemem. Azt tudom, hogy elvileg harcoló alakulatokhoz maximum 0,5 dioptria lehet a romlás de én tőlük konkrétan 3 szakirányra kérdeztem rá. Az egyik a felderítő volt de hát ügye ott egyértelműen nem lehet szemüveg, kérdeztem még a tüzért de oda sem lehet menni szemüvegesen viszont általános lövész lehetnék szemüvegesen is. Ezt nem igazán értem, hogy tüzér nem lehetek szemüvegesen, de általános lövész meg lehetnék? Nem fordítva lenne ez :D ?
2020. febr. 20. 00:11
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az egyik a felderítő volt de hát ügye ott egyértelműen nem lehet szemüveg"


Ez érdekes, haver felderítő és szemüveges most kint van koszovóban, viszont ő osztrák katonaságnál van.

2020. febr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!