Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosoknak van lehetősége...

Az orvosoknak van lehetősége munkásszállóban lakni, valahol a korház környékén, vagy akár a korházban?

Figyelt kérdés

Egy kezdő orvos hosszú évekig nettó 180 nettó körül keres...


Ebből nem biztos, hogy ki tud vagy ki akar gazdálkodni egy albérletet, úgy hogy meg is éljen.



2020. febr. 20. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Sok mások is élnek ennyiből vagy kevesebből.
2020. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1.

Igen, például takarítók, akik bármikor elmehetnek máshova dolgozni, de egy orvos nem fogja kidobni 6+ évét azért, hogy kicsit jobban keressen...


A kérdés egyébként sem ez volt.

2020. febr. 20. 12:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Amúgy gyárimelósoknak, vagy építőipari segédmunkásoknak gyakran van lehetőségük munkásszálóra menni, annak ellenére, hogy Ők ennél többet keresnek.
2020. febr. 20. 12:25
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen, és nővérszállónak nevezik.
2020. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4. Köszi!

De biztos, hogy oda mehetnek orvosok is? Ill. férfi orvosok?

Csak mert amennyire utána olvastam, egyszobában többen vannak...

Meg Szegeden az egyiknek az a neve már eleve, hogy leányszálló.

2020. febr. 20. 12:53
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Hm, nem tűnik úgy, hogy orvos vagy. Mit szeretnél pontosan?

Nővérszállónak hívják, de egyrészt ápoló lehet férfi is, másrészt más eü.i dolgozó vagy hallgató is megszállhat ott. Bizonyos helyeken orvosszálló is van, de az tényleg csak nekik vagy lakást ad albérletbe a kórház vagy albérlet támogatást igényelhetsz. Amúgy az alap valóban 180, de mindenki túlórázik=ügyeletet vállal.


#1 nem ez volt a kérdés.

2020. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

@13:13


Attól még ugyan úgy trollhisztinek tűnik az egész kérdés. Legalább is én még egy olyan orvossal sem találkoztam aki földönfutó lenne.

2020. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem is vagyok orvos...

Sehol sem írtam, hogy az lennék.


Éppen ezért még nem is nagyon hallottam erről a nővérszálló dologról, pontosabban emlékszem, hogy kis gyerekként láttam párat korházak mellett, vagy melléképületeként, de azok mind be voltak zárva...


Most olvastam utána és párat mostanában nyitottak újra, illetve építettek/építenek is újakat.

Emellett még arról találtam infót, hogy pár éve (5-3) nagyon panaszkodtak a minőségére azoknak melyek "üzemeltek".

Többnyire csótányokra, patkányokra és omló plafonra érkezett panasz, a cikkek szerint...


Viszont mindenhol, minden cikknél nők nyilatkoztak, valamint mint már írtam, azt találtam, hogy egy légtérben lehet ezekben "lakni".

Hogy vitelezik azt ki, hogy egy férfi ápoló/orvos is lakhasson ott, akkor?


Lehet, hogy ez a probléma azért nem merült fel senkiben, mert az ápolók 99%-a nő, még közűlük sem biztos, hogy gyakori az igény erre a "szolgáltatásra", az orvosok meg talán tényleg csak a legritkább esetben szorulnak erre... Hiszen bár sok-sok évig keveset keresnek, általában mégis csak vagyonos családból származnak.

+ az orvosok 65+ százaléka is nő, az utóbbi években diplomázottak 75 százaléka nő, egyre növekszik a nők aránya a szakmában, a férfiak pedig pont a jobban fizető szakképzéseket választják általában, mint mondjuk a szülész-nőgyógyászat, plasztikai és égés-sebészet, stb.

Nem olyat mint a gasztroenterológia, vagy orvosi mikrobiológia.


De engem mégis érdekelne az a szituáció, hogy mi van akkor, hogyha egy férfi orvos nem tudja megoldani a lakhatását... Akármennyire kicsi is rá az igény, de most akkor tényleg mehet lakni a nővérszállóra a női ápolók és mentőtisztek közé?

2020. febr. 20. 13:50
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

Nővéreknek van nővérszállás.

Orvosoknak nem tudom lehet e ott lenni, de én kórházban voltam alkalmazott 12 évig, tavaly óta nem, eléggé beleláttam mindenbe, hidd el nem a 180 ezerből élnek a kezdő orvosok se :D Nem azt kell nézni amit egy adott oldal vagy tábla ír, hanem hogy mennyi a valós fizetésük. Kezdőként se ennyi.

Egy nővér 22 éves, aki éjszakázott is és volt 1-2 éjszakás túlóra napja már közel 300 ezret hazavitt (a nővérszállóra).. Szerinted az orvos meg 180 ezerért van ott? Ha ha..

2020. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

De amúgy az orvosok is emberek, megoldja valahogy.

Bérel csak egy szobát ha még olyan rosszul keres is az elején, azt meg valahogy csak kinyögi.

Vállal több ügyeletet, hogy többet kapjon.

De biztosan adnak a kórházok támogatást, nálunk még a karbantartónak és a kézbesítőnek is adtak lakhatási támogatást, gondolom akkor az orvost se küldik el..

Nem jár egy orvos sem a Lánchíd alól nyugi.

Annál több járt Lexus-al és 60 ezres Tom Ford parfümtől illatozva..Fiatalok is, 35-40es korosztály is,nem csak az öregek..

2020. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!