Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miskolcon hol és hogyan...

Miskolcon hol és hogyan találjak munkát jogi diplomával?

Figyelt kérdés

Munkaügyi és tb igazgatási szakon végeztem, de már sok hónapja nem sikerült elhelyezkednem, és kezdek depressziós lenni hogy nem kellek sehova se.


Tudnátok pár tanácsot adni, hogy milyen munkára vesznek fel embert bármilyen diplomával, vagy olyan céget ismertek ahova logisztikai vagy munkaügyi területre keresnek embert?

A logisztikát azért írom mert ellátási lánc menedzsment Msc-t csinálok levelezőn.


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 1. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de nem tudod használni az álláskereső portálokat? Végignézed a miskolci állásokat. Ami tetszik megnézed. Elolvasod a követelményeket. Van említve műszaki vagy gazdasági dipolma a követelmények között? Van: tovább a következőre. Nincs: ha tetszik, jelentkezel.

Szinte minden céghez (főleg kereskedő és/vagy gyártó) keresnek logisztikai területre, munkaügyire meg minden céghez.

Tudom, hogy a gyk-n néha a kérdés feltevők már előre félnek a válaszoktól a sok troll miatt, de komolyan nem hiszem el, hogy ilyen kérdéseket teszel fel miközben jogi diplomád (vagy bármilyen diplomád) van.

Egy szimpla álláaskeresésről van szó. Ellátási lánc menedzsmentet tanulsz és nem tudod hol kell logisztikai területre ember?

Sajnálom, hogy sok hónapja nem találsz munkát (bár azt nem írod miért nem: nem találsz neked megfelelőt vagy jelentkeztél sokra, de nem vettek fel, vagy csak kevésre jelentkeztél, stb.), de ilyen kérdést feltenni... Ha egy középiskolás kérdezi pályaválasztás előtt, akkor megértem, de... Ahh, mindegy...

2020. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Auchan? Ők keresnek HR területre. Ezt a végzettséget úgy tudom elfogadják releváns tanulmányoknak. Ami a semminél azért több.


A költözés gondolom nem jöhet szóba, mert levelezőn tanulsz helyben. De a jövőben érdemes lehet elgondolkodni a Budapestre való költözésen. Mert munkát itt könnyebben találnál. (Persze akkor már albérlet költség is lenne pluszban, de még talán így is megérheti)


A másik lehetőség még, hogy pályaelhagyó leszel, és más területeken próbálkozol. Nyelvtudással abszolút vannak más lehetőségeid.

2020. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Jól értem, hogy munkaügyi jogi végzettséggel a GYK-n kérdezed hogy miként működik az álláspiac ?

Tulajdonképpen mi a t..kömet tanultál az egyetemen ?


Ez olyan mint ha egy villanyszerelő itt érdeklődne, hogy melyik vezeték a fázis.


Először is google a barátod.

Regisztrálj a Linkedin-en

Írj egy gerilla önéletrajzot.

Keress meg egy karrier tanácsadót.

Listázd ki a nagyobb helyi cégeket. Küldj egy frappáns bemutatkozó levelet.

2020. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Jajj... most látom a 3as válaszát. Mire a kérdés végére jutottam annyira ledöbbentem, hogy az elejét el is felejtettem! Te tényleg munkaügyön végeztél és ilyeneket kérdezel? Ez még rosszabb, mint először gondoltam!

Egy munkaügyön diplomát szerzett a gyk-n kérdezi hogyan találjon állást!

És ráadásul ellátási lánc menedzsmentet tanul, de kérdezi, hogy hova kell logisztikus!

Döbbenet... Nem csoda, hogy nem találtál állást eddig...

2020. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a dislike! Kapjátok be. Azt hiszitek könnyű állást találni kezdőként ebben a szar megyében? Főleg munkaügyi diplomával? Szerintetek nem nézem folyton az álláshírdetéseket több oldalon? Gratulálok a sok okoskának!
2020. márc. 1. 23:23
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Senki sem mondta, hogy könnyű állást találni, főleg pályakezdőknek nehéz.

Ha ráadásul balf...asz vagy a saját szakmádhoz akkor mit mondjunk ? Dícsérjünk meg érte, hogy 5 évet elcsesztél az életedből és itt rinyálsz hogy fogalmad sincs az álláspiac működéséről.

2020. márc. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de neked nem jogi diplomád van! Már a kérdés sem helyes.

Keress fel egy állásközvetítőt ő tud segíteni esetleg lehetőségek terén de ne jogi diplomás állásokra jelentkezz, mert ahol azt kérik oda 5 éves jogi egyetem kell nem munkaügyi és tb igazgatás.

2020. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt tényleg nem jogi diplomád van. A te végzettséged és a jogi diploma ég és föld. Másrészt először igyekezz a stílusodon és a hozzáállásodon változtatni, mert amíg a semmire ekkora arcod van sehol nem fognak szívesen látni. HR-esek az ilyet is kiszűrik.
2020. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#7

Ne mondd már, hogy diplomás létére annyira hülye lenne a kérdező, hogy azt sem tudja milyen szakon végzett.

2020. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Szamomra inkabb az a megdobbento, hogy teli van a gyik olyan kerdesekkel, mikor a frissdiplomas megkerdezi hol, milyen munkat az o vegzettsegevel. Lehet hogy en gondolkozom rosszul, de ezt nem palyavalasztas elott es a tanulmanyok kozepette kellene? Rossz a sorrend. Sot, mar mikor a tanulmanyokhoz szukseges szakmai gyakorlatot csinalod, ott erdemes elinditani egy normalis munkaviszonyt az adott cegnel, vagy erdeklodni mas cegeknel. Egyebkent egy munkakozvetito valoban sokat tud segiteni, vedd fel a kapcsolatot 2-3 munkakozvetito irodaval.
2020. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!