Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó informatikusnak menni?

Miért jó informatikusnak menni?

Figyelt kérdés
20as éveidben elhelyezkedsz informatikusként, lesz egy korrekt fizud. Legalább 30ig mindennap túlórázol, koffein függő leszel és idegbeteg. Tíz év után végre emberszámba vesznek szakmailag, jobb fizetés, jobb pozicio. Ugyanúgy rohadt sokat dolgozol és talán 50re eléred azt ha megtakarítottál hogy ne kelljen dolgozz annyit és a családod emondhassa hogy közép/közép-felső osztálybeliek mert vettél egy teslát.

2020. márc. 27. 13:14
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Pesten se mindenki albérletben él, meg ha valakinek párkapcsolata van, akkor szerintem elviselhetőbb az albérlet fizetése is.
2020. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

> 20as éveidben elhelyezkedsz informatikusként, lesz egy korrekt fizud. Legalább 30ig mindennap túlórázol, koffein függő leszel és idegbeteg. Tíz év után végre emberszámba vesznek szakmailag, jobb fizetés, jobb pozicio. Ugyanúgy rohadt sokat dolgozol

Mondd, téged ki bántott? Nem mindenki ilyen lúzer.

2020. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
42es biztonsagi orkent nem hinnem itt kene trollkodnod.
2020. márc. 27. 16:53
 44/57 anonim ***** válasza:
Ez a szép magyar mondat 49%-osnak ment? Mert ő a biztonsági őr, ahogy olvastam.
2020. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

# 44/


A többi 10 válaszomat is olvasd el, lennék én is programozó, csak nem sikerült úgy az élet, hogy kiüljek egy főiskolát, vagy egyetemet. ÉRdekelt is a téma, csak sok, nincs időm már erre szerintem. Plusz garancia sincs rá, hogy ezzel aztán húdetuti lesz minden a későbbiekben!

2020. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%

# 44/


Nekem csak az a bajom, hogy mindenki mondja magáét, de bemutatni egy bérpapírt, egy munkabér utalást, vagy egy adóbevallást senki se képes.

Számomra innentől hiteltelen!

2020. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
70%

Én vagyok a business project management-es.

Én csak azt nem értem, hogy ezen az oldalon meg néhol máshol úgy álltják be a programozást, mintha az maga a földi mennyország lenne. Közben a szoftverfejlesztő ismerőseim enm elhivatottabbak, mint a többiek (sőt), nem szeretik olyan hűdenagyon a munkájukat, nem kiegyensúlyozottabbak, egészségesebbek (testileg, lelkileg), mint úgy az átlag.


Rengeteg időt és energiát beleöltem, mert azt hittem, ez egy zsírkirály, kényelmes, biztonságos (anyagilag), kellemes szakma, hát azért nem annyira.

Ugyan még nagy út állna előttem és amit jelenleg csinálok, azt csak erőszakkal lehet szoftverfejlesztésnek nevezni, valószínűleg egy automata tesztelő is többet kódol nálam.

De nekem már most kezd csömöröm lenni az egésztől.

2020. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem csak az a bajom, hogy mindenki mondja magáét, de bemutatni egy bérpapírt, egy munkabér utalást, vagy egy adóbevallást senki se képes.


Számomra innentől hiteltelen!"


Tessék, a márciusi fizu, örüljél:

[link]


Mondjuk nem tudom ez mitől hitelesebb neked, mint az összes bérstatisztikás cikk, ami leírja, hogy bőven millió fölötti bruttók röpködnek a tapasztalt fejlesztőknek.

Igazából elég csak az álláshirdetések között szétnézni.

2020. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
84%
Informatikusként diplomáztam, de annyi idióta szakmabelivel sodort össze az élet (szinte az általad leírtak + ráadásnak egoista, beképzelt, értéktelen, senkiházi, ateista, liberális b@romarcok :)), hogy teljesen elment a kedvem ettől. Kb 3 hónap után otthagytam az egészet a fenébe és új szakmát kezdtem. Olyat akartam csinálni, amiről majd úgy emlékeznek meg rólam, ha egyszer meghalok, hogy azt mondják, hasznosnak bizonyultam a társadalom valamekkora csoportja szemében! Most olyan közegben vagyok ahol jól érzem magam és hasznosnak tartom amit csinálok és ez valóra válni látszik. Az informatikát egy haszontalan időpocsékolásnak tartottam/tartom ami a valóban sok jó, pozitív hatása mellett inkább csak visszatartja az emberiséget azzal hogy csatornát biztosít a sok idiótának a megnyilvánulásra. Legalábbis a mai trendek (social media meg egyéb fölösleges haszontalan baromságok) Ebből én nem kérek...
2020. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
59%

"Az informatikát egy haszontalan időpocsékolásnak tartottam/tartom ami a valóban sok jó, pozitív hatása mellett inkább csak visszatartja az emberiséget azzal hogy csatornát biztosít a sok idiótának a megnyilvánulásra."


Akkor gondolom az összes gyártással vagy kereskedelemmel kapcsolatos szakmát is annak tartod, mert a sok jó, pozitív hatásuk mellett visszatartják az emberiséget azzal, hogy eszközöket biztosítanak a sok idiótának a megnyilvánulásra, például az általad említett social media-ban.


Nyilván a szakmákkal van probléma és nem az idiótákkal, teljesen logikus.

2020. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!