Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó informatikusnak menni?

Miért jó informatikusnak menni?

Figyelt kérdés
20as éveidben elhelyezkedsz informatikusként, lesz egy korrekt fizud. Legalább 30ig mindennap túlórázol, koffein függő leszel és idegbeteg. Tíz év után végre emberszámba vesznek szakmailag, jobb fizetés, jobb pozicio. Ugyanúgy rohadt sokat dolgozol és talán 50re eléred azt ha megtakarítottál hogy ne kelljen dolgozz annyit és a családod emondhassa hogy közép/közép-felső osztálybeliek mert vettél egy teslát.

2020. márc. 27. 13:14
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
41%
#49 most mivel foglalkozol, ami nem olyan haszontalan időpocsékolás, mint az informatika?
2020. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
79%

Kérlek válaszolj #49!

Azért kérdezem, mert mi most kórházi gépekre írunk szoftvert, de időpocsékolásnak tartom, mert közvetve sok idióta életének megmentésében veszünk részt így.

Szeretnék inkább én is úgy meghalni, hogy olyan hasznos tagja voltam a társadalomnak, mint te vagy.

2020. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
59%
Na Balázs merre tűntél kérdeztek valamit? :)
2020. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vagyok ugyan informatikus, csak egy tech cégnél dolgozom a menedzsmentben. A fent vázolt helyzet egészében hülyeség. A túlórázásról annyit, hogy nincs munkaidő, ergo mindenki annyit dolgozik, amennyit jónak tart, én volt, hogy egy héten összesen 20 órát nem melóztam, mert épp volt más dolgom. Korlátlan home office, télen volt, hogy Goából dolgoztam, mert ott jobb az idő, meg olcsón főznek rám. És nálam a legtöbb fejlesztő jobban keres. A fizu meg kezdéskor is korrekt, nettó 300 alatt a legsutyerákabb alja kkv sem talál embert.
2020. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
26%

Csak átfutottam a hsz-eket, a kedves vagyonőr kommentjein jót derültem :)

A linkelt éves 4,8M-s jövedelem az havi bruttó 400, ami nettó ~270 (kedvezmények nélkül). Hogy jön ki ebből a nettó 450? :D

Hány éves vagy? Munkábaállásod kezdete óta ennyit keresel? Évente átlagosan hány százalékot emelkedik a fizetésed?

Csak hozzávetőlegesen, én két éve dolgozom, nettóm jóval több, mint a te bruttód és bőven van még cégen belül is lehetőségem előrelépni fizetésben. Persze nem csak tespedek egész nap, hanem használom az agyamat is elég sokat, cserébe nem fogok szellemileg leépülni 50 éves koromra, hogy egy lecsúszott alkesz mackónadrágos büdös, roncs legyek, aki magát mindenkinél okosabbnak hiszik.

Ezzel ellentétben mégis azt mondom, hogy nem a fizetés számít (egy szinten túl), hanem az, hogy szeresd amit csinálsz és legyél elégedett az életeddel. Ha ez nálad teljesült, akkor tulajdonképpen egy sikeres ember vagy, max a társadalomban limitálva van, hova tudsz beilleszkedni.

2020. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
52%

Elég szánalmas ahogy egymás felé licitáltok, no meg a bérpapír bemásolás már tényleg sok


Saját karrierutam:


Egyetem ( ez alatt gyakornoki pozi IT cégnél )


Amikor végeztem, felajánlottak ott egy teljes munkaidős állást,2 év után meg mentem a saját fejem után.

Könyörögtek hogy maradjak, de én már az egyetem alatt is külföldi karriert terveztem.


Az elmúlt években útba esett London, Limerick és Galway is.

Közben még egy diploma,munka mellett.


Meg van a megfelelő egzisztenciám saját autó és lakás.Nem kell semmin görcsölni,és úgy dolgozom ahogy én szeretnék.


Most már a szüleimet támogatom, mert nagyon sokat köszönhetek nekik.


Nem vagyok koffeinfüggő,sem idegbeteg...

Viszont azok a csop társak akik otthon maradtak ma inkább sorba állnak hogy ajánljam be őket errefelé.


Utálom a Teslát, CLA-m van.

2020. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
jójó, de az én kukim akkor is nagyobb. apukám is erősebb a tiednél! :)
2020. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!