Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő teherautó/kamionsofőrkén...

Kezdő teherautó/kamionsofőrként most semmi esélyem sincs felvételt nyerni, igaz?

Figyelt kérdés

Most, hogy normalizálja flottáját a Waberer's így a sofőrök feltöltik az üres helyeket, így én aki 2 hónapja nem talál ilyen fajta melót az lényegébe kukába dobhatja a papírjait, igaz?


Kínomba már a busz jogsit is elkezdtem, de rutin vizsga előtt jött a leállás vizsgák terén, ha ez befejeződik a veszély akkor meg csomóan mennek buszozni és akkor oda sem kell kezdő.


Jól láton?


2020. márc. 28. 23:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sofőrökből valóban hiány van nem csak itt hanem sok más helyen. De ugye a járvány miatt sok cégnek fuvarozó cégekre gondolok nincs munkájuk annyi, mert vannak olyan cégek amik bezártak, nincs kiszállítás emiatt munka sincs annyi. Ez ugye arra vezetett hogy egyes cégek vagy elküldték teljesen a sofőreiket, vagy csak állásidőt kapnak fizetésnek. Ugye azok a cégek ahol esetleg kezd beindulni a dolog elsősorban úgyis a régi embereiket fogják visszahívni ha ők nem mennek akkor inkább a tapasztaltabb sofőröket fogják felvenni akik teljesen elvesztették a munkájukat és ez ugye a kezdőknek nagy hátrány mert elsősorban nem ők fognak kelleni. Tavaly meg előtte pár évvel bárkit felvettek akinek volt minden papírja és nem volt más gond vele, most jelenleg nem ez van. Az lehet hogy sofőrhiány van de egyenlőre nincs is annyira szükség jelen pillanatban. Most a kezdőknek nehezebb lesz az elhelyezkedés mint eddig.

A papírjaidat ne dob a kukába, és ha beindulnak a dolgok fejezd be a folyamatban lévő tanulmányaidat ha már elkezdted mert lehet hogy egy ideig nem nagyon fogsz tudni elhelyezkedni mert most sok munkahely szűnik meg vagy csökkent létszámot sokan hazajönnek és itthon fognak dolgozni, de eljöhet az az idő amikor visszaáll minden arra a pontra hogy nem lesz elég sofőr se itt se más környező országokba és akkor fog eljönni a te időd. Persze ez idő alatt érdemes lenne alternatív megoldásokba belevágni mondjuk vállalj futár munkát oda tudtommal még van kereslet, oké hogy nem a legjobb de mégis valamilyen szinten megteszi tapasztalat szerzésnek is jó lehet. Kisebb magán buszos cégeket is felkereshetsz ha megvannak a papírjaid mert egyes gyárak igényelni fogják úgy is a buszokat és elég sok olyan cég van ahol javarészt idősebb 50-70 év körüli sofőrök dolgoznak akik előbb utóbb nyugdíjba mennek vagy ha nyugdíj mellett csinálják beleunnak és abbahagyják akkor ugye a helyükre úgy is kell majd valaki. Ezzel is próbálkozhatsz majd szóval ne add fel, csak most nehezebb időszak jön.

2020. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Múlt évben éreztem, hogy lesz valami bibi, és nem láttam magam a kormány mögött kamionosként, de azt gondoltam csak a új dolgok tömkelege érezteti ezt velem, nos akkor döntöttem, mint látom hibásan, mert a gki-val folytattam az évet csak az után lévő vírus előtti kudarcok (értsük: nem találtam munkát) éreztették, hogy nekem vagy buszozni kéne vagy biztonsági őr tanfolyam a megfelelő, nos mivel félek a sötétbe (vezetni nem félek sőt szeretek este) ezért úgy voltam akkor a buszozást kezdem, pont megszívtam mert a rutin vizsgám maradt el ja és a legfontosabb a páv2. Így most elég kellemetlen szituációba csöppentem.


Mondjuk magamnak köszönhetem, ugyanis a csángálás amit a kamionozás adott volna jobban érdekelt mint 50+ emberrel kontaktolni egy járat alatt. Annyi szerencsém van, hogy brahiból ugyan, de E jogsival a D-t is elkezdtem nyáron, így talán nyárra, esetleg ősszel fogad a Volán HA addigra befejeződik ez a veszélyhelyzet.

2020. ápr. 20. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!