Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy az IT-ben...

Miért mondják, hogy az IT-ben sokkal több pénz van, mint a mérnöki területeken, mikor egyedül Magyarországon látok erre példát?

Figyelt kérdés

Ha körbenézünk a nyugati országokban, azt látni, hogy az informatikusok nem keresnek többet, mint mondjuk a villamosmérnökök vagy a gépészmérnökök. Az interneten fellelhető statisztikák is ezt mutatják, és én külföldön dolgozom és saját tapasztalataim is ezt erősítik meg. Továbbá például Ausztriában minden meghirdetett pozícióhoz odaírják a bérsávot, vagy a minimum fizetést.

Vannak olyan helyek, ahol többet fizetnek egyes IT szektorok, de ott is ilyen max 10%-os különbség van a javukra. De például Svájcban és Ausztriában az ilyen statisztikákkal foglalkozó oldalak szerint konkrétan kevesebbet keres egy szoftverfejlesztő vagy egy Data Scientist, mint egy fejlesztési területen dolgozó gépészmérnök.

Így nekem ez nem áll össze, hogy például Budapesten miért van az - elmondások szerint -, hogy egyedül IT szakemberként lehet könnyedén hét számjegyű fizetést elérni. Igaz-e egyáltalán, hogy annyival többet kapnak, mint más mérnökök, vagy eltúlozzák? Ha igaz, akkor milyen okai lehetnek, hogy Budapesten ez így van, a nyugati országokban pedig nem?



2020. máj. 3. 13:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én is építőmérnök vagyok, még is jobban keresek néhány IT-s barátunknál és ebből azt gondolom, hogy nem csak náluk. Ugyanakkor éppen ezért mondom, hogy nem lehet szezont a fazonnal összekeverni. Nekem mondjuk ezért a pénzért a felelősségem is sokkal nagyobb, mint nekik.
2020. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!