Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utólag kiderült, hogy WC-t is...

Utólag kiderült, hogy WC-t is kell takarítanom esténként. Ez ok a felmondásra?

Figyelt kérdés

2 nap után kiderült, hogy a wc takaritás is a feladataim közé tartozik. Heti 2-3 alkalommal lenne, a többi napon van "igazi takarítónő". Az interjúk során ez konkrétan nem volt említve (vagy én emlékszem ennyire rosszul), a második napomon említette az egyik munkatárs, nem is a felettesem.


Munkaköri leírást még nem kaptam egyelőre, de nem ilyen jellegű a munkakör (koordinátor). Úgy tűnik, amikor azt mondták, "mindent is", ezt szó szerint értették :( Most pedig én érzem magam kellemetlenül, hogy 2 nap után elégedetlenkedem és akár kilátásba helyezem a felmondást is (értelemszerűen próbaidőn vagyok). Jogosan vagyok fennakadva ezen?



#felmondás #wc takaritás
2020. máj. 22. 20:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Mi a kérdés? Az, hogy jogosan vagy-e kiakadva? Neked kell eldöntened. Ok-e a felmondásra? A konkrét szituáció ismerete nélkül ezt nehéz megmondani, de mivel próbaidőn vagy, nem kell megindokolnod a felmondást.
2020. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Akkor sem kéne megindokolnia, ha már nem lenne próbaidőn.
2020. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem várd meg a hivatalos szerződést, ne csak egy random munkatárs random közlésére alapozz.

Utána neked kell döntened, hogy belefér-e, megéri-e ez neked.

2020. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk számomra nem lenne mindegy, hogy azért kell nekem is csinálni, mert be van osztva, és mindenki sorra kerül, vagy azért, mert új vagyok, és szívatnak?


Előbbi esetben nem derogálna takarítani; most is takarítok az irodában néha. Utóbbi esetet megpróbálnám megelőzni/leállítani. Ha nem megy, lehet, hogy elgondolkodnék a váltáson még a próbaidőn belül, de semmiképp sem előre, valakinek az elmondása alapján.

2020. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
munkaszerződésedben amit aláírtál kötelezően benne kéne lennie a munkaköri leírásnak
2020. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ki kéne kérni a felettesed véleményét. Mert egy random munkatárs nem utasíthat. Szóval beszéld meg a főnököddel ezt a dolgot. Mondjuk megint más ha van egy beosztás vagy ha csak szivatni akarnak, mert te vagy az új.

Én is dolgoztam olyan helyen, ahol takarítani is kellett, de az fel volt osztva, hogy ki mikor csinálja.

2020. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

#5: sajnos a munkaköri leírás ilyen szempontból szrt sem ér, és valamiért a mai napig az a tévhit van sokak fejében, hogy csak arra kötelezhet a munkáltató, ami szerepel benne. Valójában nem véletlen szerepel szinte mindig a "minden egyéb, a munkakör betöltéséhez kapcsolódó eseti vagy rendszeres feladat, amellyel a közvetlen felettese megbízza" kitétel, ami kvázi felhatalmazza a főnököt, hogy kb. bármire megkérhessen.

Nem véletlenül a közvetlen felettesre szoktak hivatkozni ugyanakkor. Neki kell utasításba adni, v őt kell megkérdezni a wc-takarításról, egy másik kolléga erről valóban nem dönthet.

2020. máj. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Általában a munkaszerződésbe bele van foglalva, hogy a munkavállaló képességeinek megfelelő egyéb munka is...


Egyéb munka szinte bármi lehet, ami a munkavállaló számára nem megalázó.


Ha egy gyártósori dolgozót arra utasítanak, hogy lazább időszakban az udvaron tegyen rendet, vagy seperje fel, az nem megalázó. Ha ugyanezt tennék egy mérnökkel, az már más kategória, hiszen ott presztízsveszteség van.

A WC-pucolás szerintem egy gyártósori dolgozó esetén is a megalázó kategória. Más után az ürülékét eltakarítani egy nem takarító munkakörben alkalmazottnak...


Én mondjuk megtettem alkalmanként, de nem utasításra, hanem saját döntésre, mert igényem volt arra, hogy tiszta legyen a mellékhelyiség addig is, amíg nem jön a takarítószemélyzet délután.


Egyébként egyet értek az előttem szólókkal. A feletteseddel egyeztess, ne mással

2020. máj. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen mindegy, mi a munkakori leiras vagy mit mond a felettes es a kollega. A kerdesbol egyertelmuen kiderul, hogy nem szeretned ezt csinalni. Ha benne van/volt ha nem a feladataid kozott, amennyiben koteleznek ra, hagyd ott. Elsiklottal folotte, nem emlitettek, lenyegtelen, nem akarod csinalni. Nem kell tulbonyolitani es munkajogi vitat csinalni egy WC takaritasbol...
2020. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

:)

Jesszus...

Otthon ki takarítja a WC-t? Ez nem lehet olyan borzasztó dolog, hogy emiatt valaki otthagyjon egy állást. Vagy de?


Egyébként nem kell indokolni a felmondást. Ha neked ez nem fér bele, akár a munkaidő közben is foghatod a cuccodat és mehetsz haza.

2020. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!