Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utólag kiderült, hogy WC-t is...

Utólag kiderült, hogy WC-t is kell takarítanom esténként. Ez ok a felmondásra?

Figyelt kérdés

2 nap után kiderült, hogy a wc takaritás is a feladataim közé tartozik. Heti 2-3 alkalommal lenne, a többi napon van "igazi takarítónő". Az interjúk során ez konkrétan nem volt említve (vagy én emlékszem ennyire rosszul), a második napomon említette az egyik munkatárs, nem is a felettesem.


Munkaköri leírást még nem kaptam egyelőre, de nem ilyen jellegű a munkakör (koordinátor). Úgy tűnik, amikor azt mondták, "mindent is", ezt szó szerint értették :( Most pedig én érzem magam kellemetlenül, hogy 2 nap után elégedetlenkedem és akár kilátásba helyezem a felmondást is (értelemszerűen próbaidőn vagyok). Jogosan vagyok fennakadva ezen?



#felmondás #wc takaritás
2020. máj. 22. 20:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk nem mindegy, hogy 10 ember után kell wct pucolni vagy egy egész szint után.

De mindegy is, azt nem értem, hogy miért nem a főnököddel tárgyalod meg az ilyen kérdéseket, és az első buzgómócsing beszólására akarsz felmondani.

2020. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

"Otthon ki takarítja a WC-t? Ez nem lehet olyan borzasztó dolog, hogy emiatt valaki otthagyjon egy állást. Vagy de?"


Pont azon gondolkoztam, hogy beleirjam-e a hozzaszolasomba, meg mielott valaki azzal jon hogy otthon is takaritjuk, nem, nem ugyan az 5-10-20 (esetleg tobb, a korulmenyeket nem ismerjuk) idegen ember uruleket, vizeletet, egyeb testnedveit vakarni, mint a sajat parod, gyerekeid, szeretteid utan, ahol van egy kialakult mellekhelyiseg hasznalati kultura. De mivel a #8 valaszolo mar utalt ra "A WC-pucolás szerintem egy gyártósori dolgozó esetén is a megalázó kategória. Más után az ürülékét eltakarítani egy nem takarító munkakörben alkalmazottnak..." nem ereztem szukseget. Tevedtem.

Igen, a WC pucolas nem takaritoi munkakorben olyan tevekenyseg, ami boven elegendo ok a munkahelyvaltashoz.

2020. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igen, ez valóban az ügyfél mosdót jelenti, az esti takarítást és fertőtlenítést, amelyre máshol általában erre megvan a külön személyzet. Úgy érzem, velem akarnak ezen spórolni, heti x alkalommal nekem kellene csinálni, és erről konkrétan nem volt szó, csak mellékesen derült ki.

Két pozíciót is visszautasítottam, hogy ezt a munkát megkapjam, de ha előre mondják az idegenek utáni wc sikálást,

lehet hogy nem ezt választottam volna.


Természetesen hétfőn személyesen fogok erről beszélni a felettesemmel, csak tudtam, hogy egész hétvégén ezen fog pörögni az agyam :)

2020. máj. 24. 12:04
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk az se mindegy, hogy valaki ügyvezető igazgató vagy takarító... Szóval milyen munkakörhöz kapcsolódik ez a takarítási feladat?
2020. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem takarító vagyok, közöm nincs hozza, de az talán lejött a leírásból :)
2020. máj. 24. 17:15
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha ügyfél mosdó teljesen jogos a kiakadásod.
2020. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Gyári munkásként se csinálnám meg. Ez a takarító dolga. Magasabb pozícióban meg eleve fel sem merülhet. Nyilván nem a középvezető fogja a WC-t takarítani. Mások után ganézni max plusz pénzért vállalnám be. Mondjuk tegyük fel keresek alapból 180-at és azt mondják, hogy nem vesznek fel takarítónőt hanem mondjuk hétvégén 100%-os pótlékkal túlórában csináljam meg a felmosást/wc pucolást. Esetleg egy ilyet tudok elképzelni.

Majd azért írd meg mi lett a vége.

2020. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nagyon jól mutatja a munkáltatók és egyes munkavállalók szellemi szintjét ez az egész. A munkáltató részéről elképesztő pofátlanság, egyes szolgalelkű, birka hozzászólók meg értik, mi a gond a wc pucolással. esetleg a főnök úr is bevállalhatna pár nap wc takarítást, vagy fizessen estére is takarítót.
2020. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Na, mi lett a vège, mit mondott a főnök?
2020. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést 😊

Felmondtam, mivel egyéb gondok is adódtak, s mivel ilyen hamar kibuktak az apró - és nem apró - kellemetlenségek, úgy éreztem, hosszú távon nem ezt a helyet keresem.

2020. jún. 11. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!