Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahely, próbaidő,...

Új munkahely, próbaidő, mindenki túlórázik önként. Mi a helyes lépés? Jártatok már hasonlóan? Mit lépnétek? Nem akarom, hogy elküldjenek.

Figyelt kérdés
1 hónapja vagyok a cégnél, elvileg 8 órában, gyakorlatilag nem volt még olyan nap, hogy ennyit dolgoztam volna. Nem mondja a főnök, hogy maradni kell, de fél órával a munkaidő lejárta előtt ad új feladatot, illetve az összes munkatársam úgy dolgozik 4 után mintha nem is járt volna le a műszak. Új vagyok még így nem merek felállni, hogy most megyek haza ha a másik 5 ugyanúgy ül a gépnél és dolgozik mint egy őrült. Van olyan munkatársam aki 2 órával hamarabb érkezik reggel és még bőven estig marad, ebben viszont az a kellemetlen, hogy ugyanolyan munkakörben alkalmaznak. Nem bírom már, el is fáradok meg egyébként is lenne jobb dolgom, minden mást halasztok miatta. Nem fizetik ki és nem is csúsztatható le. Mi lenne a helyes lépés? Várjam meg míg lejár a próbaidő és addig tegyek úgy mint a többiek, vagy álljak fel nap végén és induljak haza? Attól félek, hozzászoknak majd, hogy az első 3 hónapban folyton túlóráztam, hosszú távon azonban nekem ez nem menne. Nem is éri meg őszintén. Van életem a munkán kívül is. Jártatok már hasonlóan?

#próbaidő #túlóra #Hogy tennétek
2020. máj. 24. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tetszik keress másik munkahelyet. Ha se lecsúszni nem lehet, se nem fizetik, akkor nem kell maradni. Amúgy kérdezd meg a munkatársaid, hogy jár-e a pluszért valami kompenzáció.
2020. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem jár semmiféle kompenzáció. Nem tudok kilépni, mert jelenleg nincs másik lehetőségem. Ezért kérdeztem, hogy szerintetek mit lehetne ebből a helyzetből kihozni?
2020. máj. 24. 18:09
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha tényleg nem bírod és nem akarod ezt csinálni, akkor pedig pont most van még lehetőséged a próbaidő alatt otthagyni. Egyértelmű, hogy ez a hely ilyen, és nem fog változni.


A mi ügyvédi irodánkban sem nézi senki a munkaidőt. Nyáron meg tudjuk oldani, hogy péntekenként általában nem dolgozunk, karácsony előtt 1-2 nappal bezárunk, illetve ha valakinek kisgyereke miatt szülőire kell mennie, vagy beteg a gyerek, akkor mindenki segít neki, hogy megoldja... Cserébe máskor meg igenis előfordul, hogy fizetetlenül és csúsztatás nélkül túlórázunk, mert feladat van, és meg kell csinálni. Ahol rugalmasan kezelik ezt tényleg (és nemcsak egy irányba - bármelyikbe - nyitott a munkaidő vége), ott ez így megy.


Ez nem mindenkinek való egyébként, de van, aki nagyon értékeli és szereti. Nekünk ez a tökéletes, direkt alakítottuk így ki, és minden itt dolgozó meg is becsüli. Akinek viszont nem tetszik, annak nem ilyen helyen kell dolgoznia. Vannak blokkolós helyek is, ahol a 8 óra az tényleg 8 óra; egy perccel sem több vagy kevesebb soha.

2020. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Nincs helyes döntés.

Ha nem hagyod magad kihasználni, nem fognak.

Ha oda teszed magad, lehet nagyobb előrelépésre számíthatsz.

Túlórában kisebb a koncertáció. Több a hiba lehetőség. Gyorsan ki lehet égni.


Inkább okosan dolgozz, mint keményen. Tanulj időbeosztást. Tanulj priorizálni. Tanuld meg, hogy mik a határaid. Tanuld meg a menedzserednek megmondani, hogy túl vagy terhelve, és a feladatokból ennyit tudsz megcsinálni biztosan és a többi később lesz kész. Ő majd ütemezi. Kérj tőle segítséget az ütemezésben, ha nem megy.


Az iszonyatosan égő, hogy mindent elvállalsz, túlórázol, és nem lesz kész 1 valami. Másikban meg hibát vétesz, amit nem lehet kijavítani.


Inkább kevesebb, precízebb, de feszes tempó.


Kösz. Mi? Klisé mi?

Talán.

Talán nem.


GTD. Idő menedzsment. Nap végén össze írni az eredményt és a következő nap feladatait. Azt esetleg átbeszélni valakivel. Elmész edzeni, alszol egyet rá és másnap tudod, mit csinálj, és tele leszel energiával, gyorsabban fogsz haladni, mintha túlóráztál volna, miközben nem tudod, merre menj a feladattal.


Merj segítséget, útmutatást kérni.

Merj nemet mondani! (4 kérdés technika, avagy FILÉ).

2020. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Ingyen nem dolgozunk. Állj fel, menj haza.
2020. máj. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es, köszönöm a válaszod, de ez valóban nesze semmi fogd meg jól volt. Időmenedzsment. Tisztában vagyok ezekkel,elhiheted. A kérdésemre azonban ez nem volt válasz.
2020. máj. 24. 18:31
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

én is egy hónapja találtam munkahelyet.


Nekem azt mondja a főnök, hogy úgy látom már csak fél óra van a műszakból, már nem adok munkát pihenjetek.

szerencse.

2020. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Ha tisztába lennél ezekkel, nem kéne túlóráznod.
2020. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el légyszíves még egyszer figyelmesen a kérdést. A saját részemet hiába megcsinálom, ha közben még rajtam kívül dolgoznak öten. A feladatok pedig megoszlanak,ha valaki nem végez vele akkor a többi besegít. Hiába dolgozom feszített tempóban, még az ebédszünetem felét is munkával töltöm, ha ez sem elég. Ha pedig öten dolgoznak tovább munkaidő lejárta után, akkor én hogy mondjam azt próbaidősként, hogy köszi nem?
2020. máj. 24. 19:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam: "Na, letelt a munkaidő, eltolom a biciklit. További jó mulatást!"
2020. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!