Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire hátrány a karrier...

Ez mennyire hátrány a karrier szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék teljes munkaidőt vállalni, hanem max heti 32 órát.

Szeretnék heti 1 napot szabadon, amikor azt csinálok, oda megyek ahova akarok. (A hétvégémen felül.)


Sajnos félek, hogy felzabálná az életem a karrier. Még ha jól is keresnék. Nagyon fontosnak tartom a minőségi időtöltést, életet.


Üzleti területen dolgozom, így gyanítom heti 4 napból is bőven megtudnék élni. Legalábbis a korábbi fizetéseim alapján.



2020. jún. 10. 19:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nekem nem nincs éves zárás, nem vagyok controlling-os szerencsére.


Hát igen, nem Magyarországon érdemes ezzel próbálkozni. Skandináv országok vagy Hollandia működőképesebb lehet.

2020. jún. 11. 00:07
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem itthon esélytelen. Vannak 4-6 órás állások, de ezekből egyrészt nem lesz nagy karrier általában, másrészt az is 5 napra oszlik el. Ritka, ha valakit ilyen lazán vesznek fel heti 4 napra, főleg ha pályakezdő az illető. Ha letettél valamit az asztalra 10-20 év munkaviszonnyal, már lehet kötetlenebb lesz egy munkaadó.

Én közszolgáltatásban dolgozom heti 40 órát, de a péntekünk rövid, 1-ig tart a munkaidő. Számomra ez tökéletes időbeosztás, tökéletesen tartható mellette a munka-magánélet egyensúly.

2020. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Na egy ilyen rövid péntek se lenne rossz.


De gondolom közszférában alacsonyabb a bértábla, nem?

2020. jún. 11. 11:18
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

Ha ott tanultál volna értelmes szakon, akkor nem kellene itt megkérdezned...

Egyébként bármelyik többműszakos sori meló megfelelne ilyen szempontból 2-3 nap munka, 2-3 nap otthon.

2020. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én pl napi 6 órában dolgoznék szívesen. 5 napban.

Sőt, kb ez a távlati tervem.



Amúgy én dolgoztam úgy, hogy a péntek rövidebb volt. Cserében a többi nap hosszabb, mert ugye a 42,5 órának meg kell lennie.

Úúútáááltam.

Hétfőtől-csütörtökig semmire se volt időm.


Mondjuk egy másik helyen csak 20 perc ebédidőt kellett ledolgozni és kevésbé volt rövidebb a péntek. Így a többi nap se kellett 9 órát rohadni bent.

Ezt már szerettem.

2020. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyébként mi az amire annyira nincs idő napi 8 óra munka mellett?
2020. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16


Nekem napi 8,5 óra munkahelyen rohadás és napi 2 óra utazás mellett SEMMIRE sincs időm. A hulla fáradtságról nem is beszélve.


Pláne a rövidebb péntekes helyemen. 9 óra bentlét, jó, mellett csak 1,5 óra volt az utazás. Semmire se volt időm


Jó, mellette tanulok, de korábban se volt időm.



Nem azért tanulok másoddiplomáért, hogy aztán a munkahelyen lét tegye ki az időmet.



Egyetértek a kérdezővel.

2020. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17: A fáradtság az megint más, időt kérdeztem konkrétan. De két óra utazás nem kevés.

Én is jártam így melózni, de azért az túlzás, hogy semmire nincs idő mellette

2020. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

8,5 + 2 + 8 (az alvás) = 18,5


5,5 óra. És ez nem 5,5 óra szabadidő, sőt, még csak nem is este van egybefüggően ennyi.


Még gyerek nélkül is tragikusan kevés.


Sőt, én heti 30 órában, távmunkában képzelném el magam 7-8 év múlva.



Egész egyszerűen mert munkából is bőven elég napi 6 óra (ugyanazon tevékenységből még sok is), 8 óra alvás alap, rohanni semmivel se vagyok hajlandó és ezer dologgal szeretnék foglalkozni munkaidőn kívül is



[link]

2020. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Pl arra nincs időm a fáradtságtól, hogy legyen életem mellette?


Ha teljes munkaidőben dolgozik az ember, akkor H-P kiütve.

Marad szombat, ami pihenéssel, regenerálódással telik, és vasárnap, amikor csinálhatnám ugyan azt, amit szeretnék, de mire belefognék vagy valami már menni kell aludni, hogy hétfő hajnalban kipihenten tudjak kelni.


Szóval a teljes munkaidő pont arra jó, hogy felzabálja a teljes hetet, vagy diret, vagy indirekt módon.


H-Cs között szeretnék dolgozni csak. Heti 3 napot szeretnék magamnak, az egyéb dolgaimra. Szórakozás, utazás, mozi, múzeumok, kirándulás, otthoni filmezés, nyelvtanulás stb.

Ne kelljen sorolni.

2020. jún. 11. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!