Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekes helyzet egy munkahelye...

Érdekes helyzet egy munkahelyen, ha diplomás emberek főállásra 140-150 nettót kapnak, a takarítónő meg 4 órásra 80 nettót?

Figyelt kérdés

Tehát ha a takarítónő főállásban jönne 8 órában, megkapná a 160 nettót.

És 8 elemi kell a munkához (de még az is felesleges, annyit kell tudnia hogy aláírja a jelenlétit)


A diplomások meg ennek megfelelő munkakörben akár pénzügyi számviteli felelősséggel, jogszabályok naprakész ismeretével kapják a 140-150 nettót.


Hát érdekes! Ezeket a munkahelyeket és pályákat kéne egy egyetemi nyílt napon bemutatni! Érdemes tanulni! Hogy aztán diplomával ne keress még annyit se , mint más a 8 elemivel!

Itt a példa!


2020. jún. 12. 11:28
 31/93 A kérdező kommentje:

"Az olyan szakmai tudás, ami sok pénzt hoz a munkáltatódnak, az igen, függetlenül a szakmától."



Egy tanár egy kutató soha egy FILLÉRT sem hoz és nem is hozott a munkáltatónak... akkor (pl. ) egy tanár keressen nulla forintot? Hát kérem hasznot nem hoz az ebadtája csak kéri a pénzt! Irány a Gulágra! Szemét értelmiség! Tisztes munkás-paraszt kormányunkban nem kellenek ilyen semmirekellők!


Így gondoltad?

2020. jún. 12. 18:48
 32/93 anonim ***** válasza:
87%

Te egyebkent normalis vagy?

Egy pszichologus rad ferne.


Mar tuti, hogy a gyk embere, a cel a "forgalom" generaplasa.

Ez a "kerdes" valojaban nem is kerdes, csak megallapit valamit, ami ot allitolag duhiti.

Erdekes, lehet a "kerdest" jelenteni pont ilyen cimszoval, hogy nem derul ki, mi is a kerdes.

Es megsem torlik, pedig szembemegy a szabalyzattal.

Nekem meg tobb szabalyos kerdesemet es valaszomat toroltek mar.

2020. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 A kérdező kommentje:

"Nekem meg tobb szabalyos kerdesemet es valaszomat toroltek mar."


Tegyél panaszt a modik ellen. Akadály?

2020. jún. 12. 19:01
 34/93 anonim ***** válasza:
100%
Szövegértési problémáid vannak, kérdező. Az idézett mondat NEM állami munkahelyekre érvényes. Azt írtam, hogy a versenyszférában beáraz a piac, ott annyit kereshetsz, amennyiért a munkáltatónak megéri téged foglalkoztatnia. Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy egy állami iskolában taníts, magántanárként annyit kereshetsz, amennyit az ügyfeleid, tanítványaid hajlandóak kifizetni azért a szolgáltatásért, amit nyújtasz nekik. Kapitalizmus van, ha nem tetszik, célozz meg egy más társadalmi berendezkedésű országot.
2020. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező miért nem váltasz magániskolára?

Miért?

Ezek szerint még ott annyit sem kapnál, de ha ez a helyzet akkor el kell fogadnod hogy ennyit ér a munkád még így is túl vagy árazva az államnál

2020. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 A kérdező kommentje:

"még így is túl vagy árazva az államnál"


Khm. Hol írtam hogy én állami helyen vagyok?

Idézd már be.... nem államiban vagyok. Én már bizony itt vagyok a "magánban"

2020. jún. 12. 19:09
 37/93 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az alapítványi iskolás elmebeteg. :D
2020. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de volt egyáltalán valaha 8 elemi? Mert mintha amikor -még a 1945 előtt- elemi volt, az 6 éves lett volna, nem 8. Utána meg kinek a polgári, kinek a különböző képzők; nem?
2020. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 A kérdező kommentje:

" de volt egyáltalán valaha 8 elemi? "


Ha már itt tartunk és ennyire kötözködni akarsz sem 8 sem 6 elemi nem volt, 4 volt az "elemi" és ahhoz képest többlet volt a 6 vagy a 8, de az már nem elemi volt.


De nem ez a lényeg mai szemmel nézve akinek 8 általánosa van csak és más semmi, az funkcionális analfabéta.

2020. jún. 13. 08:44
 40/93 anonim ***** válasza:
100%

#39:


A funkcionális analfabéta azt jelenti, hogy nem tud írott szöveget értelmezni, sem létrehozni.


Akinek 8 általános iskolai osztály végzettsége van, az ha jól tanult tisztában van az alapvető természettudományos tényekkel, van alap műveltségi tudása, ír-olvas folyékonyan. Ez a szint sajnos több főiskolát végzett embernél sincs meg...

2020. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!