Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekes helyzet egy munkahelye...

Érdekes helyzet egy munkahelyen, ha diplomás emberek főállásra 140-150 nettót kapnak, a takarítónő meg 4 órásra 80 nettót?

Figyelt kérdés

Tehát ha a takarítónő főállásban jönne 8 órában, megkapná a 160 nettót.

És 8 elemi kell a munkához (de még az is felesleges, annyit kell tudnia hogy aláírja a jelenlétit)


A diplomások meg ennek megfelelő munkakörben akár pénzügyi számviteli felelősséggel, jogszabályok naprakész ismeretével kapják a 140-150 nettót.


Hát érdekes! Ezeket a munkahelyeket és pályákat kéne egy egyetemi nyílt napon bemutatni! Érdemes tanulni! Hogy aztán diplomával ne keress még annyit se , mint más a 8 elemivel!

Itt a példa!


2020. jún. 12. 11:28
 51/93 A kérdező kommentje:

"Nem tudom hogy a kérdező mit és mennyit tesz azért, hogy javuljon a helyzete, nem is érdekel. De azt had tartsam mert felháborítónak, hogy egy ápoló kevesebbet keres mint az aki a konzervet pakolja a polcra attól függetlenül, hogy nem a magán egészségügyben dolgozik."



így van. Már az világbotrány hogy ugyanazon munkahelyen belül a 8 elemis padlónyaló munkája többet ér mint egy diplomás szellemi munkakörben dolgozóé... nem vicces hogy énrám pl a teljes tanügyi érettségi dokumentáció "nyom" maximális felelősséggel (ha elcseszem 2x 30 diák érettségije és továbbtanulása úszhat el!!!) de mindezért nem kapok annyit mint aki ugyanitt a padlót nyalja?

Hát hogy van ez?

2020. jún. 13. 15:38
 52/93 anonim ***** válasza:
66%

#51:


Már tényleg unalmas...

Egyáltalán nem tilos elmenned takarítani, ha olyan jó pénz van benne szerinted.


Ha viszont nem mész el, akkor ne irigykedj mások fizetésére.

2020. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nem tilos elmenned takarítani, ha olyan jó pénz van benne szerinted."


Oké.


Benne vagyok. Akkor én ITT A JELEN MUNKAHELYEMEN akarok takarítani, de annyiért ám amennyit a mostani kap!


Jó lesz így? Megbeszéltük? Hát ha 8 elemivel lehet padlót nyalni, diplomával csak lehet... nem?

2020. jún. 13. 18:36
 54/93 anonim ***** válasza:
0%

#52 csak tudod vannak akikben több van mint a padlótakarítás. Azt nem érted meg, hogy ott a gond amikor ezeknek az embereknek is el kell menni padlót takarítani mert jobban meg tudnak élni abból mint pl. tanárként.


Vagy annak örülnél ha olyanok tanítanák a gyerekedet akinek még a padló takarítása is kihívást jelent?

2020. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
90%

Akkor nem itt kéne nyávogni, hanem lépni!

Mi az, hogy jó lesz így, meg megbeszéltük???

Nem ez a fórum a megoldás a problémáidra, ezt kéne már végre belátnod. Attól, hogy itt panaszkodsz, nem változik semmi.

Amíg te itt hisztizel, addig más épp a hirdetéseket böngészi, amikre lehet te is jó lennél, de lusta vagy és motiválatlan, negatív személyiség, így még azt is elhalásszák előled, amit amúgy simán megnyerhetnél ------------ ha beadnád, de nyilván nem fogod, mert egyszerűbb panaszkodni és másokat okolni.

2020. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 A kérdező kommentje:

" ha beadnád, de nyilván nem fogod, mert egyszerűbb panaszkodni és másokat okolni.+"


Millió helyre adtam én már be. Millióra. Vagy vissza se jeleznek (99%) vagy olyan "ajánlat" hogy még a mostani is jobb.



A legjobb az überelhetetlen az volt hogy felvettek VOLNA az MTA-hozb (igen, ahhoz az MTA hoz) digitális projectmanagernek (jól hangzik mi??)

Tudományos anyagok és forrásértékű iratok digitalizálása kulcszavazása SQL_be feltöltése... na jól hangzik??

Na.

Fizetés? Közfoglalkoztatotti pozi.. Netót 70.


Kösz anyátok mondtam.

2020. jún. 13. 18:59
 57/93 anonim ***** válasza:
0%
#55 ő panaszkodik te meg okoskotdsz vele, erre mondják azt, hogy zsák a foltját.
2020. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:

Ha leírom, hogy ezerszer kiírta már a kérdést, és mindig mindenre panaszkodik, az mégis mitől okoskodás?

Ha már itt tartunk: te mit tettél hozzá ezzel a kommenteddel a témához, mivel vitted előre? Ha valami okoskodás, akkor a te kommented pont az, szóval ez elég csúnya öngól volt.

2020. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
0%

#58 azért okoskodás mivel fogalmad sincs hogy mit vagy mit nem tett meg eddig az életében, egyszerűen már csak kötözködsz a kérdés feltevőjével. Ha problémád van a kérdéssel akkor jelentsd.


Én a te valós (és nem általam elképzelt) hozzászólásodra reagáltam, úgyhogy bocsáss meg ha ezt nem tartom okoskodásnak csak azért mert nem tetszett a válaszom.

2020. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
Mennyi nagyképű IT-s programozó ír ide, mintha ők lennének az istencsászárok a munkaerőpiacon. Túlfizetett lusta emberek, semmi több.
2020. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!