Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha gyakornokként kirúgtak?

Ha gyakornokként kirúgtak?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok és egy cégnél dolgoztam gyakornokként,azonban vizsgaidősazkban nagyon sokat hiányoztam és sok dolgot elrontottam,nem tudtam befejezni.

Egyik nap (múlt héten),amikor mentem dolgozni,várt a hr-es,hogy úgy döntöttek,bontják velem a szerződést,mivel nem felelek meg.

Másnap már nem kellett bemennem. (3 hónapot dolgoztam itt,határozatlan időre szólt a szerződés)

Most lassan vége a vizsgáknak és újra állást szeretnék találni.

Ezt el kell mondanom az interjún,hogy kirúgtak,vagy nem miszáj? Megtudhatják valahogy?



2020. jún. 17. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell elmondani. Ha kérnek a cégtől referenciát, és nem haraggal gondolnak rád, akkor a cég csak jót fog mondani rólad, ők sem fogják elmondani, hogy nem voltál alkalmas a munkára. De ha ajtócsapkodással, fenyegetőzve mentél el, akkor lehet nem fogsz jó referemciát kapni.
2020. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ajtócsapkodással váltunk el.

Előtte a 3 hónapban végig dícsértek,csak a vizsgaidőszakban kezdődtek a bonyodalmak.

2020. jún. 17. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lesz gond. Nem kell megemlíteni. Ha kérdezik az interjún, hogy mi történt, mond azt, hogy közös megegyezéssel elbúcsúztatok egymástól, mert a vizsgáidra készültél. Ha kérnek referenciát, nagy valószínűséggel jó referenciát fognak majd adni.
2020. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Mondj közös megegyezést, egy gyakornokot nem fognak lenyomozni úgyse. Azon meg dolgozz, hogy tudj olyan teljesítményt hozni, ami megüti a szintet. Nagyon gyatrának kellett lenned, hogy gyakornokként kirúgjanak
2020. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán fontos elmondanod, hogy dolgoztál? Nehogy már feltétel legyen, hogy másodévesnek dolgoznia kell... Mármint ok, kell a pénzt, stb, de a munkáltató ne várja már el első évfolyamból, hogy már szeptembertől dolgozzon akár heti 30 órában...
2020. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát....most,hogy van ez a tapasztalat,így már mindenki behív kb ahova eddig jelentkeztem,de a soporttársaim akik még sehol sem domgoztak,be sem hívják őket.

Szóval,igen,elvárja mindenki,hogy legyen tapasztalatod a tapasztalatszerzéshez...:(

2020. jún. 17. 20:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5. vok: elképesztő. Akkor tényleg marad az, hogy vizsgaidőszak van, nem tudtatok közös időpontot találni, lett volna egy projekt munka, abba már nem kezdtél bele. De a köv. félévben, évben már más a helyzet, mert van megajánlott jegyed, stb. stb.
2020. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!