Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet az a tudás vagy...

Kizcar kérdése:

Mi lehet az a tudás vagy módszer amivel egyes emberek sokkal sikeresebbek lesznek hasonló vagy náluk nagyobb iskolai végzettségű társaiknál?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van pár emberke, akikről tudom, hogy még érettségijük sincs, és mégis rettentő nagy profitjuk van. Egyiknek pl. évi 128 millió, másiknak valamivel több mint 1 milliárd.

Akkor olyan is van aki diplomás, de nem állt be nyakkendős rabszolgának. És az éves profitja neki is olyan 80 millió körüli.

Közös köztük, hogy nincs gazdag szülői háttér.

Ismerettségi körüket nem ismerem.

Mi a francot csinálhatnak az ilyenek, hogy így megszedik magukat? Még olyan is akinek érettségije sincsen.

Sokan meg keményen tanulnak az évi 3-4 millióért.

Hogy van ez?



2020. júl. 2. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
én pl. éjjel nappal dolgozok, nem húzom a szám ha vasárnap este 11kor még szerződést kell átnéznem. Csak is vállalkozói mentalitás kérdése, hogy az van-e. Meg néha gondolkodni kell. PL. egyik haverom olyan helyre nyitott kávézót ahol nincs gyalogos forgalom és autóval sem lehet parkolni sem a kávéháznál, sem a környező utcákban. 5 vendége volt 1 hónapon keresztül, csak a haverjai voltak nála, azok is ingyenkávét kaptak. Másik haverom meg lusta volt, sosem ment a vállalkozása helyszínére, otthon hereverészett. A munkavállalói szétlopták az egész céget és nem is nagyon dolgoztak.
2020. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

"Ismerettségi körüket nem ismerem."

Ez lehet a kulcs. Ezek az emberek megtanultak ismerősöket szerezni. Ki tudtak alakítani óriási kapcsolati tőkét. Anélkül nehezen lehet kiemelkedően jó vállalkozást működtetni.


A másik dolog, hogy az iskolában nem tanítanak meg vállalkozni, ott inkább arra nevelnek, hogy hogyan legyél jó alkalmazott. Alkalmazottként pedig nehéz nagy vagyonra szert tenni.

2020. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Hát ne légy szégyenlős, kérdezd meg.
2020. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én úgy látom nagyon sokat számítanak a szociális képességek, illetve a magabiztosság. Illetve az értékek, mi mennyire fontos az illetőnek az életében. Mennyire sikerorientált. Én pl. végig nagyon jól tanultam suliban, de introvertált vagyok, a biztonságérzet nagyon fontos számomra, illetve nem fontos számomra annyira a pénz, siker, inkább családot szeretnék, és kevésbé stresszes munkát, sok időt tölteni a gyerekeimmel. Tehát nem megyek el a végletekig a sikerért, hanem szépen beállok bizony alkalmazottnak, mert az életemben más dolgokat tartok fontosnak (természetesen nincs semmi bajom azokkal akik sikerorientáltak, minden embernek más és más dolgok a fontosak, és ez szerintem rendben van)
2020. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!