Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire éri meg most a...

Mennyire éri meg most a szepsegiparba befektetni? Sos tanács kellene

Figyelt kérdés

Kitanultam a körmös szakmát. Vállalkozást szeretnék belőle, ez az amit tényleg szeretek csinálni és a későbbiekben szintet lépni akár tanítóként vagy szalon tulajdonosként. Viszont most még nagyon az elején vagyok. Csak itthon készítgettem a körmöket, pár visszajáró lány van. Lenne egy lehetőség, hogy egy fodrásszal együtt béreljünk ki egy most meg teljesen üres helyet és szalonként funkcionáljunk.

Nagyon sok kétely van bennem afelől, hogy milyen lesz ha céget kell nyitnom, hogyan alakítunk ki egy szalont, mert mégiscsak csak más lenne ha már kialakított helyen bérelnék széket...

Nem valami olcsó a bér sem, kell könyvelő és fogalmam sincs mennyire eri meg most ebben a periódusban ezt elkezdeni.

Nyilván emelnem kell az árakon,hogy megérje nekem, de akkor lehet nem fognak jönni az eddigi vendégeim, vagy a nem lesz túl sok új sem mert vagy pénzhiány vagy félelem van a vírus miatt.

Szerintetek így mennyire érné meg belevágnom? Egyébként nem túl nagy a környék, pár ezer lakos és van pár hasonlo otthon körmöző, akiknek már kialakult vendégköre van. Viszont úgy vettem észre az én munkámra is igény van, akik járnak nagyon elégedettek és a hely viszonylag központi helyen lenne.

Teljesen tanácstalan és tapasztalatlan vagyok, tudnátok mondani valami okosat ?


2020. júl. 17. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hamarkodd el. Jött egy lehetőség, de lesz még számtalan. Én a helyedben még úgy folytatnám mint eddig, gyűjtögetnék pénzt, vendégkört szélesítenék. Ha egy ideje ez menne már esetleg felmérném a vendégköröm igényeit, utána kezdenék el szalonon gondolkozni. Mindenképp jó,hogy már vannak visszatérő vendégek, ők ajánlhatnak az ismerőseiknek. A vírushelyzet miatt sem ugranék bele most egy ilyen bérelésbe, mindenképp várnék. Ez csak az én véleményem volt, lehet más írj majd okosabbat, de azt tanácsolom bármi is lesz,jól gondold meg!
2020. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Nem valami olcsó a bér sem..."


Azt kell még könyvelő nélkül kiszámolnod, hogy mennyi kiadás lenne havonta.

mennyi a bérleti díj, mennyi lenne kb. a rezsi, mennyit fizet ebből a fodrász és mennyit Te.

Ha ketten béreltek egy helyiséget, akkor abban is nagyon meg kell állapodnotok, hogy mi van akkor, ha az egyiknek jobban megy, a másiknak kevésbé, stb.

A havi adó min. 50 ezer ft magad után, ha főállásban csinálod (KATA adózásban) - ha nem ezt választod, ahnem a tételes adózást, akkor meg még több. plusz a könyvelő, az anyagok, stb.

Ezeket add össze és utána kiderül, tudsz-e annyi vendéget szerezni, hogy ezt kifizesd?

Magánvélemény, hogy kezdetben biztosan nem, min. fél - 1 év kell a felfutáshoz.

Kezdő fodrász ismerősöm "végigjátszotta" ezt, majd egy évig a szülei fizették az adóját, mert neki csak annyi pénze jött be, hogy a székpénzt úgy-ahogy ki tudta fizetni. (Ő egy bejáratott fodrászhoz "csapódott be, idős fodrászok, neki szánták átadni a vendégkört)


Csatlakozom 1-eshez: most nem mernék belevágni én sem...

2020. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!