Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 23 évesen késő tervezgetni az...

23 évesen késő tervezgetni az önálló életet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet rossz kategória ezét bocsi.

23 éves vagyok és most jöttem rá, hogy szeretnék önállóan létezni, cselekedni, élni az életet. Mind idáig szüleimmel voltam itthon és saját pénzem is volt de az hamar elfogyott ha meg is jött. Szeretnék egyedül lakni egy szép kertes házban, vidéken persze jó messze a belvárostól. Lenne egy rendes és tisztességes munkám ami sokat fizetne és élvezném is. Jelenleg nincs munkám, hónapok óta munka nélkül itthon szenvedek. Régen vágytam erre, hogy nincs meló, nem csinálok egész nap semmit, családom is néha vesz nekem dolgokat csak úgy, mert szeretnek de rájöttem, hogy dögunalom. Most is tervezgetek, hogy veszek majd egy új telefont, laptopot stb amik épp kellenének, de mind addig csak álmodozás amíg nem keresek magamnak. 23 éves vagyok épp és félek, hogy későn kezdek el önállóan élni. Meg ha oda jutok, hogy saját lakást szeretnék, nem tudom hogy mondom majd el a szüleimnek, hogy reagálnak rá. Kertes házra is mindig ellenkeznek, hogy sok idő, pénz és nem éri meg a kerti munkákkal de én ezt nem bánnám sőt szeretném a kertemet művelni ha már lesz sajátom. Vagy bérelek valakit aki szívesen megcsinálja és gond letudva. Mindenképp el szeretnék menni itthonról, mert ami itthon van az nem egy álom. Szüleim is már elég idősek, én vagyok aki még ilyen fiatal. 30 éves koromra szeretnék minimum venni magamnak egy saját házikót ahol csend és béke van, nem vita, szmog vagy autózaj.Munka ügyileg nem hiszem, hogy gond lenne, mert minden falu vagy városban akad néhány amire szerintem felvennének embereket ha tényleg kellenek. De kérdésem az lenne, hogy szerintetek 7 év alatt összetudjak gyűjteni annyi pénzt, hogy ÖNERŐBŐL megvegyek egy komplett kertes házat? Hitel kizárva, nem akarok tartozni másnak. Mindenképp kerteset akarok, nem tudtok lebeszélni róla. Mostanáig is sikerült egyszer pár hónap alatt összegyűjteni az első 1 milliómat de ugye akkor nem voltak céljaim és költögettem. Meg ha odáig jutok, akkor leírnátok, hogy miket kell a ház fenntartásához fizetni gondolok ittt csekkekre, tv, telefon, víz és ilyenekre amiket ugye nekem kell majd fizetni, mert eddig én nem sokat bajlódtam ezekkel. Jövőhéttől remélhetőleg szerzek majd valami munkát ami kezdésnek elég elég lesz és szép okozatosan növelem az összeget. Eddig is megtudtam úszni, hogy ne vegyek ki állandóan így maradt 20 ezrem kb a kártyámon ami vésztartalék. Mit gondoltok, belevágjak saját élethez vagy már késő és nem tudnám úgyse megvalósítani? Mert valljuk be én mindenképp szeretném majd mindent megvalósítani, csak realistának is kell lennem, de kemény munkával és szorgalommal sikerülhetne. 23l :)Trollkodók kérem kíméljenek.



2020. júl. 19. 02:31
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy késő? Mihez képest? Soha semmihez nincs késő, ameddig meg tudod valósítani. Márpedig ha megálmodtad meg is fogod valósítani. Akarat; ez az egyetlen, ami kell.
2020. júl. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Van végzettséged?
2020. júl. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Van de nem ér igazán semmit. Ilyen műanyagfeldolgozós valami. meg érettségire is mentem, de csak matek nem sikerüt minden mással átmentem. így ősszel alán tudnék szakmát még tanulni nappalin is mert van egy ami engedné ha indulna persze. azt is augusztusban tudom majd meg. de ha indulna akkor szivesen suliznék még. lgalább lenne egy normalisabb szakom.
2020. júl. 19. 03:30
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő! Fiatal vagy! A lényeg, hogy addig keresgéld, addig próbálkozz, ameddig meg nem találod a saját utad. Ez a te életed!


Sok sikert!

2020. júl. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, hogy csak most kezded, de nagyon naiv vagy és számomra olyan, mintha a szüleid burokban tartottak volna eddig. Tegyük fel ezzel a végzettséggel keresel kb 200 ezer ft-ot egy hónapban (ez kb a max lesz, mert nincs piacképes tudásod, a muanyagfeldolgozas nem lenne rossz de ugy tunik az nem erdekel) és otthon maradsz a szüleidnél. Reálisan, és spórolósan a fizud felét félre tudod tenni, a többiből finanszírozhatod az igényeidet, segítheted a szüleidet, továbbtanulhatsz. A fennmaradó 100 ezret ha lakáscélra gyűjtöd, 6 év alatt kb 6-7 millió jön össze. Ez max egy önerőre lesz elég, de arra nem, hogy vegyél egy saját kertes házat. Kivéve persze, ha nem egy lecsúszott, keleti részen található kisvárosban vagy faluban akarsz venni, mert ott kapsz ennyiért is, viszont munka nem lesz, vagy rossz pénzért rossz körülmények. A hitelt tehát valószínűleg nem úszod meg, viszont, amibe mindig érdemes fektetni, az a tudás. Találj egy olyan területet, amivel jól lehet keresni a későbbiekben és tanuld ki, ezzel a bevételed is nőni fog, és hosszú távon a saját ingatlanhoz is hozzásegít.
2020. júl. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyelj, nem keso, de nem lesz setagalopp. 23-30 eves kor kozott osszegyujteni a penzt lakasra hitel nelkul eleg nehez. Foleg ugy hogy kb csak betanitott szakmak johetnek szamba nalad... De meg lehet csinalni, az azert fontos hogy tisztazd magadba h pest belvarosaba ennyi ido alatt biztos nem veszel lakast, de 50km es korben Pestrol osszejohet vagy videken
2020. júl. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%

Khmmm. Vajon miért gondolom, hogy már egyszer feltetted ezt a kérdést??? :-)

Vagy minden 23 éves lány kertes házról álmodozik? :-)

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__10590..

2020. júl. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem késő tervezgetni, de teljesen irreális az is, hogy házad legyen 30 évesen. Nem csak ebből, az írásodban másból is látszik, hogy gyerekes álmaid is vannak, 23 éves létedre még tényleg nem sokat tapasztaltál a való életből.


De nem késő változtatni! Olvass:

[link]

2020. júl. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Könyv :

12 szabály az élethez

2020. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy elkésve de tényleg naiv vagy és mintha burokban élnél.


Fejlődj változz es TANULJ hasznosat!!!

2020. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!