Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy mérnök az angolt és a németet is szépen folyékonyan beszéli?

Figyelt kérdés

Nem B2-es nyelvvizsga szintről van szó, aki a gyakorlatban a felét nem érti annak amit egymás között beszélnek, hanem aki már rendesen, szakmai szinten is tud beszélni.

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki ilyen nyelvtudással rendelkezik, az emiatt hányakkal szemben lehet előnyben egy német multinál, ha egy pozíció megpályázásáról van szó, vagy cégen belüli előrelépésért zajló versenyről.

Vagy egy német multinál eleve mindenkit megtanítanak németül előbb-utóbb, aki addig csak angolul beszélt jól?



2020. júl. 30. 15:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon ritka. Az angol B2 a többségnek megvan, de itt meg is áll a tudomány. Német cégnél nyilván nagy előny, ha beszélsz németül, ha szépen akkor pláne."


Bizony. Itt a gyakoris elbeszélések alapján azt várná az ember, hogy csupa poliglot dolgozik a multiknál, de nekem az a tapasztalatom, hogy maximum angolul, és azt is ótvar módon beszélik. Persze, kifejezik a gondolataikat nagyjából folyékonyan, de mindezt konyhanyelven, pocsék kiejtéssel, magyarosan teszik. A nyelv logikájáról fogalmuk sincs, gépiesen, nem természetesen beszélik. Ezek nem csak a magyarok, hanem az itt dolgozó külföldiek is.


Persze nem nyelvészek vagyunk, hanem mérnökök (én legalábbis), szóval nem szégyen ez. De bizony ha odamész bármelyik multihoz egy C1-C2 angollal és/vagy némettel, akkor feladod a leckét keményen. Szemben azzal, amiket itt olvasgatni.

2020. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11

Ahol az idegen nyelvű levelezgetésben kimerül a követelmény, esetleg még az 1-2 helyben dolgozó külföldi kollégával szót kell érteni, ott bőven elég is a B2. A probléma ott kezdődik, hogy a felettes se beszél jobban, meg az ő felettese sem, pedig nekik már kellene. Csak ugye ők is mezei mérnökként indultak, ahol nem kellett a magasabb szint, 35 év felett családdal, gyerekekkel meg már nem fognak belevágni a nyelvtanulásba, hogy egy fokkal magasabb szintű nyelvismeretük legyen és választékosan ki tudják magukat fejezni.

2020. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 Ez így van, egyetértek teljes mértékben. És éppen ezért válaszoltam azt a kérdezőnek, hogy ha valóban jól beszéli ezeket a nyelveket, akkor azzal fog tudni virítani. Persze ha minden más rendben van.
2020. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!