Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mezőgazd idénymunkás (gyümölcs...

Mezőgazd idénymunkás (gyümölcsszedés) napi 10.000ért már nem jön el? Én diplomásként nem kapok annyit

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek nagy gyümölcsöse van,. és nyáron idénymunkásokat vesz fel szedésre.

És mindig gond a bérezés mert azt mondja napi 10.000-ért már nemigen jönnek el (és nem is a Dunántúl!! Kecskemét térsége)

Napi 12, 15-öt kérnek.

És mi kell egy szedőnek? Agya nulla, az nem kell, szakértelem felelősség az se kell, két kéz két láb az ami kell. És napi 10 nettóért nem megy el.

Azért elgondolkodtam : én diplomásként ha leosztom a havi 160 nettómat, nem jön ki napi 10.

Ők meg napi 10 nettóval (20 munkanapra számolva) a 200 nettót megkapnák-és keveslik?


Hát hol élünk?

(nem kérek a maszlagból hogy akko mennyé el szedni te is... nem megyek, nem napi 10ért de még napi 5x 10 ért se mennék csak kérdezem! hogy annak a szedőnek milyen szaktudása felelősőssége hozzáadott értéke van, hogy kevesli a napi 10-et, egy diplomásnak meg felelősség szaktudás pénzügyi jogi stb felelőssége is van-és örülhet ha kap 160 nettót....)


2020. aug. 3. 09:25
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
99%

Csak kíváncsisagbol: te miért nem mennél el 5x10.000 ért sem?


Csak mert lehet, a többiek is így vannak vele.


Amúgy elég nehéz fizikai munka a gyümölcsszedes, tudom, mert 18 eves koromig bőven volt benne részem, hatalmas gyümölcsoseink voltak.

2020. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%

1. vagyok. A szomszédom epitoipari vállalkozó. Kellenek neki napidijas munkásoknak is. Ő mesélte, hogy pár éve még napi 10.000 volt a napidíj, most 20.000 ert sem talál, inkább 22-25 ezer amiért jönnek.


És ez is napi 10 órás nehéz fizikai munka.


Nem mindenki bírja fizikailag.

2020. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
95%

Tudod a több órás fizikai munka,a nehezen elviselhető hőség már elég indok. Emellett az emelgetés sem kellemes.

Miért lenne az agya nulla?

Ennyire hogy lehet lenézni a fizikai melósokat...

2020. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

"Amúgy elég nehéz fizikai munka a gyümölcsszedes, tudom, mert 18 eves koromig bőven volt benne "


Na csak nem! Képzeld el nekem is volt benne részem épp 18 éves korom előtt nyári diákmunkaként.

Akkor elment . Most 40 felett nincs az a pénz amiért bevállalnám.


De ne legyünk naivak aki 10ért nem megy el, az azért nem megy el mert tudja, kaphat ennél többet is. Itt 10et adnának egy házzal arrébb 12-t .. megy oda! Addig amíg nem lesz egy harmadik hely ahol meg 15-öt.. van miből válogatni.


De nekem diplomásként senki se kínál egy fillérrel se többet, még örülhetek hogy megvan az állásom egyáltalán. Viktor kitalálja hogy összevonják a kormányhivatalt, a fél bandát kivágják, és akkor nem lesz még ez se.

2020. aug. 3. 09:35
 5/51 A kérdező kommentje:

"Miért lenne az agya nulla?"


Mert ha lenne agya, lenne egy fix egész éves állása is, és nem kéne idénymunkákkal bohóckodnia. Vannak akiknek az össz munkája a nyári őszi idénymunka... na és mit csinál majd új októbertől áprilisig? Mert akkor nulla idénymunka van.

Na ezért nincs agya. Ha lenne, akkor lenne egy fix téli nyári állása.

2020. aug. 3. 09:37
 6/51 anonim ***** válasza:
86%

Ja, irhattad volna előbb is, hogy kormánytisztviselo vagy. 😉 Én is diplomás vagyok, én is 40 felett, és én is dolgoztam kozszferaban.... En ezért hagytam ott a kozszferat. Ott nem fizetés van, hanem alamizsna.


Első voltam.

2020. aug. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
94%
15 alatt meg se modulnak, de inkáb 20, kemény munkát végeznek nagyon megérdemlik ezt az összeget.
2020. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj ha nincs kinek kipanaszkodnod magad akkor rendben.

De,ha feldúlt vagy,ha nem, ez akkor sem fog változni.

Fogadd el hogy te annyit keresel és kész.

2020. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon durva a stílusod ne haragudj. Akkor rád is lehet mondani, hogy agyad nulla, ha 160 nettóert dolgozol diplomával 40 felett, ahol ráadásul fenyeget a kirúgas réme is.


Nem hinném hogy mindenki agyi nulla, akinek nincs fix állása.

2020. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezö én is közalkalmazott vagyok(nettó 165 ért), kereshetnék nettó 250 ezret is de nem váltok mert itt például ráérek gyakorizni munkaidöben, sosem fáradok el,nincs túlóra,kényelmes, luxus nyugalom. Szerintem te is így vagy ezzel,jók a munkakörülmények ezért nem váltasz
2020. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!