Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mezőgazd idénymunkás (gyümölcs...

Mezőgazd idénymunkás (gyümölcsszedés) napi 10.000ért már nem jön el? Én diplomásként nem kapok annyit

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek nagy gyümölcsöse van,. és nyáron idénymunkásokat vesz fel szedésre.

És mindig gond a bérezés mert azt mondja napi 10.000-ért már nemigen jönnek el (és nem is a Dunántúl!! Kecskemét térsége)

Napi 12, 15-öt kérnek.

És mi kell egy szedőnek? Agya nulla, az nem kell, szakértelem felelősség az se kell, két kéz két láb az ami kell. És napi 10 nettóért nem megy el.

Azért elgondolkodtam : én diplomásként ha leosztom a havi 160 nettómat, nem jön ki napi 10.

Ők meg napi 10 nettóval (20 munkanapra számolva) a 200 nettót megkapnák-és keveslik?


Hát hol élünk?

(nem kérek a maszlagból hogy akko mennyé el szedni te is... nem megyek, nem napi 10ért de még napi 5x 10 ért se mennék csak kérdezem! hogy annak a szedőnek milyen szaktudása felelősőssége hozzáadott értéke van, hogy kevesli a napi 10-et, egy diplomásnak meg felelősség szaktudás pénzügyi jogi stb felelőssége is van-és örülhet ha kap 160 nettót....)


2020. aug. 3. 09:25
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Irodában dolgozok, kb. annyit keresek, mint te, de egyáltalán nem értek veled egyet kérdező.


Ha nem lennének idénymunkások, akkor ki menne metszeni, kaszálni, elvégezni a zöldmunkát, ki szüretelne? Ezt mind meg kell csinálni, és bizony a munkaerőt meg kell fizetni. Meg kell fizetni azt, hogy ebben a melegben is kint dolgoznak, hogy nehéz fizikai munkát végeznek, hogy nem tudnak nekik egész évben munkát biztosítani.


Egyébként a szőlőben például januártól novemberig dolgoznak nálunk az emberek, de támberendezést pl. decemberben is lehet javítani. Amikor nálunk nincs annyi munka, akkor mennek gyümölcsöt szedni, címerezni, kaszálni oda, ahol éppen kell ember. Nem 1-2 hónapot dolgoznak csak.


Olyanok is vannak köztük, akik emellett vállalkozók, állatokat tartanak, saját földjük van, vagy esetleg máshol is dolgoznak, pl. az építőiparban.


Ezek az emberek megdolgoznak a pénzért, amit kapnak. Jól teszik, hogy nem mennek el 10.000 Ft-ért dolgozni, ha kaphatnak kétszer ennyit is. Bőven megér ennyit a munkájuk, sok helyen pótolhatatlanok. Nélkülük a szőlőnk fele elrohadna a területen, mert sok helyre nem tud bemenni a szüretelőkombájnunk.


Ha nem tetszik, hogy ők többet keresnek nálad, akkor dolgozz a versenyszférában magasabb fizetésért, vagy tanulj valami mást. A lehetőség adott. Nem panaszkodni meg irigykedni kell, hanem tenni azért, hogy neked jobb legyen.

2020. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Van annak egy finom bája, mikor valaki 40 évesen diplomával 160e keres 2020ban és ő agyatlanoz másokat meg hőbörög. Ez a házmester mentalitás kiírthatatlan idehaza.
2020. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
79%
Balázs :D
2020. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
85%
Hogy kerültél az alapítványi iskolából a kormányhivatalba, te szerencsétlen?
2020. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
89%

Én se mennék el. Több ismerősöm is megszívta. Azt mondták bejelentik őket alkalmiba meg minden. Adatot nem is kértek tőlük, aztán nap végén a ki fizetéssel is szarakodtak, hogy akkor ők kilóra fizetnek. Meg hogy a beígért 10k csak akkor annyi, ha megvan a teljesítmény. Aztán kaptak 6000 et fejenként. Ha pedig papírozni akarsz, akkor meg jön a szöveg, hogy ha nem bízol benne akkor talál mást...stb De olyanról is hallottam, hogy egy ilyen vita után bizony lángolt a gyümölcsös, nem nagy rész, csak párszáz nm. Nem lett belőle ügy, mert akkor kiderült volna, hogy feketén foglalkoztat a tulaj.


Persze aki becsülettel bejelenti és kifizeti a dolgozót nincs gond, de nem nagyon jellemző.

2020. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
93%
Én napi 20 ezer alatt megsem mozdulok és lathatod hogy nem találsz már ember 10 ezerért ellehet akkor majd gondolkodni hogy emelni kell a béreken és mindegy milyen munka ha fizikai akkor főleg mert az se könnyű. Az a 10 ezer ft 20 napra leszámolva 200 ezer ft az meg mire elég 1 hónapban? Semmire.
2020. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 qkker1 ***** válasza:
78%

"Balázs :D"


Szerintem ez a másik agyatlan! Négy diplomával? és három OKJ-val?!

2020. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima önkormányzatnál ajánlottak kezdőként 170k-t. Mit csinálsz te hogy 40 évesen nettó 160-at kapsz?
2020. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

"Mit csinálsz te hogy 40 évesen nettó 160-at kapsz?"


Gyere a MÁK-hoz állami számfejtőnek és majd megtudod mennyi a bér.

Kezdőbér BRUTTÓ 130 ft (bruttó!!!!!!!!) amit a fenntartó kénytelen kelletlen kompenzál a garantált bérminimum miatt bruttó 210.000re.


De az illetményalap most 2020ban is egy diplomás pályakezdőnek BRUTTÓ 130.000 FT!!!


Nem kell elhinni meg kell nézni a nyilvános bértáblát.


Én mert kemény sok éve itt vagyok, már felmentem bruttó 250-es bérre.

2020. aug. 3. 13:13
 20/51 A kérdező kommentje:

Ja és mielőtt felvetnénk hogy ennyiért ki megy el.... kihalásos alapon lehet bekerülni. Ha én ma felállnék holnapra 20 másik ülne le a helyemre még a bruttó 250-es bérért is! Nincs munkaerőgond.


Érdekes nem?

2020. aug. 3. 13:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!