Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mezőgazd idénymunkás (gyümölcs...

Mezőgazd idénymunkás (gyümölcsszedés) napi 10.000ért már nem jön el? Én diplomásként nem kapok annyit

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek nagy gyümölcsöse van,. és nyáron idénymunkásokat vesz fel szedésre.

És mindig gond a bérezés mert azt mondja napi 10.000-ért már nemigen jönnek el (és nem is a Dunántúl!! Kecskemét térsége)

Napi 12, 15-öt kérnek.

És mi kell egy szedőnek? Agya nulla, az nem kell, szakértelem felelősség az se kell, két kéz két láb az ami kell. És napi 10 nettóért nem megy el.

Azért elgondolkodtam : én diplomásként ha leosztom a havi 160 nettómat, nem jön ki napi 10.

Ők meg napi 10 nettóval (20 munkanapra számolva) a 200 nettót megkapnák-és keveslik?


Hát hol élünk?

(nem kérek a maszlagból hogy akko mennyé el szedni te is... nem megyek, nem napi 10ért de még napi 5x 10 ért se mennék csak kérdezem! hogy annak a szedőnek milyen szaktudása felelősőssége hozzáadott értéke van, hogy kevesli a napi 10-et, egy diplomásnak meg felelősség szaktudás pénzügyi jogi stb felelőssége is van-és örülhet ha kap 160 nettót....)


2020. aug. 3. 09:25
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

"De aki tényleg dolgozik, az elégedjen meg 10 ezerrel."


Ja értem. Mert csak a kemény fizikai munka a munka világos. Kádár live forever!!!


A szellemi munka az nem munka.

A jogi pénzügyi számviteli felelősség, a jogszabályom elszámolási rendszerek naprakész ismerete nem ér annyit mint egy utolsó 6 elemis gyümölcsszedő kuli tróger melója.

Értettem. Mert csak az a meló ahol izzadunk osztt nyommmjukk ....

de ahol 300 milliós állami pályázati csomagok elszámolását végzem (büntetőjogi felelősséggel) az nem ér meg napi 10.000-et sem.

Mert az nem munka.

Világos.

2020. aug. 3. 17:18
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha munka, akkor miért vagy elégedetlen a fizeteseddel?


Ha tényleg értelmes munka, azt megfizetnek jobban. Szerintem váltsal. Dolgozz (szó szerint is) többet sokkal több pénzért.


Nekem olyan érzésem van, hogy irigy vagy a 20 ezres napidijasokra. Pedig még az sem sok, havi szinten 200 ezer nettó.

2020. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Kugli troger gyümölcsszedo? Te egy szellemű nyomi vagy, bocsi.
2020. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Megkeseredett ember vagy kérdezo. Boldog a magánéleted? Kizartnak tartom. Tedd rendbe magad sürgősen.
2020. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

A munka sohasem szégyen!

Undorító hogy lenézed a kétkezi munkásokat.

2020. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

"Pedig még az sem sok, havi szinten 200 ezer nettó."


Épp ezt írtam én is... khm.

Hogy ez is csak 200 nettó egy hónapban, de lám, én még ennyit se kapok diplomával diplomás munkakörben nagyon sok éve nem pályakezdőként.....


így értékelik az embert. Diplomával 15 év után nem kapok annyit se mint egy eszesemmi 6 elemis tróger az első nap.

2020. aug. 3. 17:24
 37/51 A kérdező kommentje:

"Boldog a magánéleted"


Vicc volt nyilván. Magánélet? Az mi?

2020. aug. 3. 17:25
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Ohh feladom. Maradj a koztisttviselok között, a versenyszferabol repulnel 2 nap alatt ezzel a mentalitassal. Nem a "kugli troger" munkás tehet róla, hogy te ennyit keresel, meg nincs magánéleted baszki. Sok sikert a továbbiakban.
2020. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

" a versenyszferabol repulnel 2 nap alatt ezzel a "


nem repülnék : fel se vennének. Szóba se állnának velem. Életrajzra ránéznek végzettség állmig kor 40 felett eddig munkahely államig.... kuka. Még egy interjút se érek meg.

2020. aug. 3. 17:29
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetnel önkormányzathoz is. Sokkal jobb a bér.
2020. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!