Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mezőgazd idénymunkás (gyümölcs...

Mezőgazd idénymunkás (gyümölcsszedés) napi 10.000ért már nem jön el? Én diplomásként nem kapok annyit

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek nagy gyümölcsöse van,. és nyáron idénymunkásokat vesz fel szedésre.

És mindig gond a bérezés mert azt mondja napi 10.000-ért már nemigen jönnek el (és nem is a Dunántúl!! Kecskemét térsége)

Napi 12, 15-öt kérnek.

És mi kell egy szedőnek? Agya nulla, az nem kell, szakértelem felelősség az se kell, két kéz két láb az ami kell. És napi 10 nettóért nem megy el.

Azért elgondolkodtam : én diplomásként ha leosztom a havi 160 nettómat, nem jön ki napi 10.

Ők meg napi 10 nettóval (20 munkanapra számolva) a 200 nettót megkapnák-és keveslik?


Hát hol élünk?

(nem kérek a maszlagból hogy akko mennyé el szedni te is... nem megyek, nem napi 10ért de még napi 5x 10 ért se mennék csak kérdezem! hogy annak a szedőnek milyen szaktudása felelősőssége hozzáadott értéke van, hogy kevesli a napi 10-et, egy diplomásnak meg felelősség szaktudás pénzügyi jogi stb felelőssége is van-és örülhet ha kap 160 nettót....)


2020. aug. 3. 09:25
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is 43 eves, a mák ban dolgozik, középfokú végzettséggel, 20 éve. Bruttó 300 ezer a bére. Neked hogyhogy 250 diplomával?
2020. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem épp az embörünk lehet a legélesebb kés a fiókban.
2020. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂
2020. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mit csinálnál, ha összevonás lenne, és kirúgnanak a MAK - bol? Van b terved, vagy mész napszamba 10 ezerért gyümölcsöt szedni?

Tudod.. A szerencse forgando.. Meg a karma...

2020. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te diplomás vagy és lenne választási lehetőséged váltani jobb fizetésű munkákra csak nem akaesz. Azért vagy ideges mert akiknek nincs diplomájuk és fizikai munkát végeznek hogy miért kérnek többet mint amennyit te keresel diplomával 1 hónapban. Te nyilván okos vagy mert van diplomád ezért lehet választanod munkahelyek között. A fizétesddel nyilván megvagy elégedve hogyha nem váltasz munkahelyet amiről egy fizikai munkás nem tehet. A fizikai munkások is dolgozó emberek és ők is választhatnak hogy jó fizetésért vagy rossz fizetésért dolgoznak. Mivel a szellemi munka az főként agy munka a fizikai meg kétkezi munka ami lefarasztja az egész testet pláne melegben és mindegy hogy a fizikai munkásnak kell vagy nem gondolkodnia mert nem az a feladata hogy gondolkodjon hanem hogy emeljen vagy szedjen a napon gyumolcsot napi 8-10 oraban ahogy neked sem az a feladatod hogy kint legyel a napon es vegezz ketkezi munkat. Az hogy ki mennyiért megy el meg mindenki dontse el sajat maga hogy mennyit er az o munkaja energia befektetese. Ha nem mennek el 10 ezerert akkor nem mennek mert biztos tudnak jobbat ahol ugyannyi munkaidore es jellegu munkara tobbet kapnak. Mindenki odamegy ahol tobbet kapnak. Te is megtehetned csak te meg nem akarsz arrol meg egy fizikai munkas nem tehet.
2020. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Igy van 45-os!
2020. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

És neked milyen szkatudásod, végzettséged van ? Milyen tanuló voltál ? Mennyit dolgozol naponta ? (Hány óra tényleges aktív munka ez a 8-ból?) És aki gyümölcsöt szed, azok közt szerinted mindenki agyatlan, ostoba ember ? Diplomát manapság már büfészakokon is lehet szerezni, rossz érdemjegyekkel is bekerülhetsz a felsőoktatásba, felhígult. Rengeteg irodista inkább csak a körmét reszelgeti a munkahelyén.


Én többdiplomás mérnök vagyok ,de voltam diákmunkán zöldségfeldolgozóban. Egy gagyi titkárnői munkakörben semmivel sem nagyobb a felelősség (sőt...), mint egy zöldség-gyümölcsválogatáson és -feldolgozáson, ott is minden darabot egyesével meg kell nézni, figyelni a terméket, esetleg kezelni a gépeket. Kint meg a tűző napon állni egész nap, hajolgatni, guggolni.

2020. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetemre járok, de a mai napig szoktam gyümölcsszedésre menni, mert elegem van az adminisztrációbol, irodai munkából.
2021. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha lenne agya, lenne egy fix egész éves állása is, és nem kéne idénymunkákkal bohóckodnia."


Egyik ismerősöm a harmadik diplomáját csinálja, viláéletében jótanuló volt, 4-5 nyelvvizsgája van. Mégis szokott betanitott munkás alkalmi munkákat vállalni, egyrészt nyitottságból (kipróbálja magát számára szokatlan környezeteben), másrészt mivel megint továbbtanult, kiesik számára csomó teljes munkaidős munkalehetőség,amire megvan a képesitése.


Nem csak tanulatlan emberek fordulnak meg ilyen helyeken, mint ahogy manapság sokan diplomával is takaritani járnak. Találkoztam én már olyan szezonmmunkával is, ahol egyszerre voltak ott szakmunkásképzős diákok, középiskolát otthagyott kallódó fiatalok és orvostanhallgató is. Igen, orvostanhallgató is vállal ilyen munkát. Jogilag semmi akadálya.



De hak imész külföldre, hiába volt itthon karriered, sok diplomád, magas beosztásod, ott is kerülhetsz egyszerű betanitott munkás munkakörbe.

2021. jún. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok : egy ismerősöm 30-asként csinálta a PHD-ját és emiatt megint lett a felsőoktatásban hallgatói jogviszonya, diákigazolványa. Elment betanitott alkalmi munkákra mellette. Miért ne vállalhatna diplomás, értelmiségi ember is betanitott munkát ?
2021. jún. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!