Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » GYakornokként nem engednek...

GYakornokként nem engednek szabadságra?

Figyelt kérdés

1,5 hete vagyok gyakornok és jövőhéten szeretnék kivenni 2 nap szabadságot,mert ekutaznék a barátaimmal.

De a főnök nem engedi,egy napot sem,merthogy megbeszéltük az interjún,hogy egyetemig szeptemberig mimden nap jönni kell. De gondoltam hogy azért 2 napot csak engedni fog....hát nem!

Ilyet megtehet,hogy nem enged szabadságra?

És ha beteget jelentek,kirúghat?



2020. aug. 6. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
Csak nem hotelban dolgozol?
2020. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem,egy multinál.
2020. aug. 6. 11:11
 3/26 anonim ***** válasza:
7%

Menj el orvoshoz, hogy fáj valamid. Kérj pár napra igazolást, a főnök meg csak elfogadja. Max húzza a száját majd, de ha beteg vagy akkor megkell gyógyulni. :)) Amúgy is két nap az nem a világ. Sose értettem ezeket...

Csak azért kérdeztem, hogy hotel-e, mert nekem ott volt ez. Pedig az nem is hivatalos gyakornokság volt. Simán meglehetett volna oldani. Nekem is 2 nap lett volna..

2020. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igazából attól félek,hoyg kirúg, mert határozatlan idejű,gyakornok vagyok,szóval kb meg se kell indokolja,csak elküdl. És magyon nehezen találtam ezt is :( nem akarom hogy elküldjenek.
2020. aug. 6. 11:23
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj, te sem mondtad interjún, hogy kivennél majd szabit, sőt, azt mondtad, hogy minden nap mész, szóval nem voltál korrekt.
2020. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha van orvosi papírod, akkor nem rúghat ki. Beteg voltál és kész. Lobogtathatod neki az igazolást. Azért szerintem őt b*sznák meg, ha egy embert kirúg, mert elment pár nap betegszabira. Tényleg csak 2 nap, nem 2 hétre mész nyaralni.
2020. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Az első 3 hónapban amúgyse illik szabit kivenni, rendes munkánál se. Kivéve ha a főnök elküld, mert az időarányos szabit ki kell adnia, de ő mondja meg, hogy mikor.
2020. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igazából a szombati munkanapon sem akar elengedni....
2020. aug. 6. 11:32
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
Nem illik, de hidd el normális helyeken azért előfordul, nem is egyszer, hogy egy-egy napot kivehetsz. Mindenkinek jöhet valami, amiről nem tudott. Főleg, ha az illető fiatal. Most nyár van, lesz még ideje bőven gürizni 0-24ben élete hátralévő részében. Lehet túl lágyszívű ember vagyok, de én olyan főnök lennék, aki ezeket megengedi simán. Pont azért mert én is voltam anno ilyen fiatal. Minden attól függ szerintem milyen ember a főnök. 2 nap semmi, viszont a màsiknak csak egyszer van lehetősége arra a dologra.
2020. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha anno úgy állapodtatok meg, hogy te minden nap mész, akkor a főnököd valószínűleg úgy szervezte a munkát, hogy téged mindig belevett a számításba. Az, hogy nem telt el 2 hét és már felrúgod az egyezséget, nem túl korrekt dolog és érthető, hogy a főnöködnek nem tetszik.


Neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb, 2 napra elmenni szabira, vagy hosszú távon megtartani a munkát. A betegség színlelést semmi esetre sem javaslom, nagyon átlátszó miután sikertelenül probalkozik vki szabival.


Amúgy ha már legalább 1-2 hónapja dolgoznál, és úgy játszatnád be, akkor még azt mondanám vezetőként, hogy oké, de ez így ebben a formában gáz.

2020. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!