Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme az életnek?...

Van értelme az életnek? Hogyan legyenek céljaim? Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, elsőéves egyetemista. Teljesen mélyponton vagyok. Úgy érzem sose lesz rendben az életem. Otthon lakom, kisváros, fullasztó környezet. Hálás vagyok, amiért van családom és meg is becsülöm őket, de higgyétek el, megfulladok már a kisvárosban, kezdek beleőrülni, környezetváltozásra van szükségem. Pesthez közel lakom, de úgy érzem be kéne költöznöm. Csakhogy egyetem mellett nehéz dolgozni, nem tudom mennyire érné meg azért kidolgozni a belemet, hogy fussa egy félszobára valami idegesítő diáktárssal. Meg mi lesz egyetem után? Büfészakon vagyok kb 0 előrelépési lehetőséggel. Azért választottam ezt a szakot, mert ez valamennyire érdekel, a komoly szakokhoz meg sem energiám, sem tehetségem, sem elhivatottságom nincs. De mit csinálok, ha lediplomázok? Élek ugyanúgy otthon és bejárok dolgozni minimálbérért? Irodában üldögélés lesz az életem? Csomó inspiráló ember van a környezetemben csodás karrierrel, de úgy érzem nekem sosem lesz. Nincs semmi, ami igazán érdekelne, vagy amiben igazán jó lennék. Mérhetetlenül elszomorít, hogy annyi az élet, hogy robotolunk, hogy kiszolgáljuk a rendszert és valami lyukban penészedve éljük le az életünket. Úgy szeretnék sikeres lenni, de ez sosem fog megtörténni, mert nem vagyok jó semmi különösben, vagy ha igen, ahhoz meg nincs akaraterőm. Lesz ez jobb valaha? Mit kéne tennem? Bipoláris vagyok, a mentális egészségem is teljesen tönkre van menve, de a fizikai is kezd már. Minden amim van, az annyi, hogy az átlagtól egy fokkal jobban nézek ki jobb napjaimon. Komolyan már azon is gondolkoztam, hogy talán el kéne tartatnom magam valakivel, mert é nem tudom megoldani az életemet. Tehetetlen szar vagyok. Ti mit csinálnátok a helyemben?

2020. aug. 6. 22:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%

Nehogy azt hidd hogy olyan sokan sikeresek. Csak egyrészt a sikeres emberek vannak általában reflektor fényben, másrészt ezeknek nagy része is csak megjátszott a külvilág felé csillogást és tökeletességet sugárzó hazugság.

Egyebként szerintem te csak most ezed magad így. Ez valtozni fog. Lehet megismersz valakit aki majd ad egy kezdő lökést az életedben, d vagy megnézel egy random videót, ráfüggsz valami hobbira stb. Szóval ne ásd el magad, még semmi sincs vesztve. És amúgy azzal sincs gond ha te nem a karrier terén akarsz bármit is elérni. Az a baj manapság a legtöbbeknek ha megkérdezik, hogy mit ért el eddig, a karrier, vegzettség terén elért vagyis végső soron anyagi dolgok fognak csak és kizárólag eszébe jutni. Pedig nagyon sok más téren is lehet felmutatni eredményeket. És nem csak másokkal összehasonlítva hanem sokkal inkább a saját igényeidnek megfelelően. Ne akarj ennyire mások vélménye és elvárásai alapján teljesíteni, és ennek hiányában pedig szarul érezni magad.

2020. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen tartottam itt lelkileg, nagyon mély gödörben voltam, gyakorlatilag csak az a különbség, hogy már a büfészakos diplomámmal a zsebemben.


Beszippantott egy MLMes biztosításközvetítő cég, minden percét utáltam annak a melónak, pedig nem voltam rossz benne. Viszont hozzámvágtak egy könyvet, ami segített. Csodalámpa, célkitűzési könyv azoknak, akik nem szeretnek célokat kitűzni. Elolvastam, leültem, kitűztem a céljaimat rövid és hosszútávra, kidolgoztam a hozzá való terveket. És kiderült, hogy a legkevesebb keresnivalóm sincs annál a biztosítástukmáló cégnél. Leültem a kis tervemmel, és végigcsináltam, és 2 nappal később már új állásom volt, amit imádtam, és ott dolgoztam évekig. Azután megint szükség volt egy irányváltásra, akkor ismét elővettem a könyvet, és ismét pikkpakk lett új állásom, új karrierem.


Már 10 éve, hogy lediplomáztam, és nagyon hálás vagyok annak a 3 hónapos kitérőnek. Vedd meg a könyvet (pár száz forintos tétel, de lehet a neten is fenn van pdfben), tanulj belőle. Neked legalább nem kell három hónapig biztosításokkal házalni érte.


Ha csak ülsz és sajnálod magad, attól semmi sem fog változni.

2020. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem pontoztam le senkit. Igyekszem összeszedni magam.
2020. aug. 8. 19:12
 14/14 anonim ***** válasza:

21 evesen meg nem eltel, tapasztaltal, hogy temesd magad.


Boven tudsz valtoztatni

2020. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!