Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérnek mindenhol fénykép...

Miért kérnek mindenhol fényképes önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Ez annyira zavar engem, hogy nem tudom elmondani. Nem vagyok ogre, semmi baj a kinézetemmel természetesen. Csinos vagyok meg minden, de nagyon zavaró számomra, mert az az érzésem, hogy ránéznek a fotóra és egyből levonnak egy következtetést. Esetleg olyan az arcom, hogy emlékezteti az interjúztatót egy kellemetlen személyre, akit nem kedvel mondjuk és így már alapból lesz egy rossz szájíze az irányomba, pedig még nem is beszélt velem és nem is ismer. Vagy bármi... Dolgoztam egyszer egy helyen gyakornokként, ahol kinevették a jelentkezőket. Nem is leplezték, ott a gyakornok előtt (előttem) az irodában kifigurázták szegény jelentkezőt, rákerestek a közösségi oldalon, pedig nem is ismerték még akkor. Képzelem, hogy akkor velem is azt tették, mielőtt felvettek. Akárhány álláshirdetést látok, mindenhol az van kiemelve, hogy fényképes önéletrajz. Nekem van egy teljesen jó CV-m, de nem vagyok hajlandó fotót tenni rá. Vannak országok, ahol nem is szabad, pont emiatt az ítélkezés miatt. Utálom Magyarországon, hogy itt meg ezt kérik.

2020. aug. 10. 22:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
33%
Lattal mar c.iganyokat dolgozni komoly cegnel?? Persze,hogy nem. Az o kulturajuk nem osszeferheto egy ceggel es a kozos munkaval... Mit gondolsz,hogy szurik ki meg az interjura hivas elott?
2020. aug. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
30%
Azért, hogy kizárják a cigányokat vagy a dagadt embereket már csak az önéletrajzok alapján.
2020. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

#21 TCom nál az egyik manager cigány. Együtt végeztünk az egyetemen.


No most akkor mi van?

2020. aug. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
40%

Tegyük fel, hogy van egy cégem.

Az elején olyan embereket veszek fel akikben megbízok szakmailag, emberileg. Ők mindegy, hogy hogy néznek ki, mert a cég szakmai felfuttatásához kellenek.

Amint stabilizálódott a cég, szükségeltetik friss munkaerő a fejlesztéshez, terjeszkedéshez. 4+1 fő szempontot nézek az új jelölteknél:

-Szakmai felkészültség

-Motiváció

-Általános összkép

-Kezdeti megbízhatóság

- "+1" Eladhatóság


Neked kérdezőnek az általános összképpel van gondod (és az eladhatósággal, arról később), mely szerint a fénykép túlzás egy pozícióhoz való jelentkezésre. Pont ellenkezőleg. Azért fontos rólad látni fényképet, mert azon felül, hogy tudni akarom kivel van dolgom, meg kell arról győződnöm, hogy van-e benned annyi motiváció, hogy normálisan összerakd az önéletrajzod ehhez a pozícióhoz. Ha nincs fénykép én azt feltételezem rólad, hogy nem veszed ezt az állást annyira komolyan, hogy nagyjából rendbe szedd magad és csinálj/csináltass magadról egy fotót.


Eladhatóság: vannak pozíciók, melyhez ELENGEDHETETLEN, hogy az értékesítő dekoratív legyen. Általában promóter vagy értékesítő állások. Itt tényleg elengedhetetlen a szépség és ezzel karöltve a fényképes önéletrajz, ugyanis itt az esztétikára építünk, nem pedig a szakmai felkészültségre. Vannak még egyéb állások, ahol szintén ezt nézik, de azok extrémebb szakmák (pl modellkedés).

2020. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
2020. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Megtörtént esetek:

Irodai egész komoly munkára facebookról leszedett padon sörözős képet raknak CVbe. Vagy felülről csöcskidobós szelfi, csücsörítős férfi kép. Olyan is megtörtént, hogy telefonálós, emailes munkához (ahol együtt kell a kettőt csinálni) kéz nélküli ember jött be interjúra . Nem tudta volna ellátni a feladatát, mert lábbal nem tudja felvenni a telefont és gépelni egyszerre...

Én inkább örülök neki, hogy az ilyen igénytelen embereket már be sem hívják interjúra, mert valljuk be eléggé igénytelen lehet magára és a munkájára is az az ember, aki sörözős, padon terpesztős képet rak a CV-jébe. Szerintem ez a fényképes önéletrajz innen indult, hogy legyél már annyira igényes, hogy egy kép kedvéért felveszed a szebbik ingedet meg csinálsz egy értelmes képet magadról.

2020. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
cvshark - láttad-e vagy?
2020. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Telefont felvenni egy headsettel egy gombnyomás kéne legyen emelett gépelni lehet lábbal is.

Nem a dolgozó a hülye, ha nincsenek eszközei.

2020. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
37%
Úgy látom fáj az igazság néhány embernek, mert pont azokat a válaszokat pontozták le, amelyek a valóságot fedik :D
2020. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!