Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kormánytisztviselő tényleg...

Egy kormánytisztviselő tényleg sokkal többet keres egy köztisztviselőnél?

Figyelt kérdés
Elvileg nem a közalkalmazotti/köztisztviselői bértábla vonatkozik rájuk

2020. aug. 24. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, hol és milyen végzettséggel. 2018. évi CXXV. törvény

a kormányzati igazgatásról - a végén ott vannak a bértáblák.

Általánosságban elmondható, hogy a minisztériumok fizetnek a legtöbbet, aztán a hivatalok.

De ez sem igazán mérvadó, mert ha megnézed, egy minisztériumi fizetés 250 ezer bruttónál kezdődik, aminél még egy Tescos árukiszállító is többet keres. Az államtitkári fizetés felső határa meg 1.900.000Ft És a kettő között elég nagy a szórás.

Nagyjából az a jellemző, hogy minél kisebb létszámú az intézmény, annál magasabbak a fizetések.

2020. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Én dolgoztam kozigben 2016ban kezdtem járási szinten , kozig diplomával 120 nettó 2019ben mikor eljöttem 160 nettó volt. És semmi egyéb nem járt mellé. (járási szint)Röhejes az biztos. Ott is hagytam és atkepzem magam.
2020. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos valamirevaló fizetés csak az országos hatáskörű szerveknél és a minisztériumoknál van.
2020. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!