Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit teszel/tennél félre a...

Mennyit teszel/tennél félre a gyermekednek születésétől kezdve?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy tegnapi kérdés ihlette.


Hamarosan gyerekünk lesz, már a tervezésénél megállapodtunk, hogy csak akkor vállalunk gyereket, ha belefér anyagilag. Szerencsére most eljött ez az idő. Azt is megbeszéltük, hogy minden hónapban teszünk félre neki pénzt, amit aztán lekötünk, kamatoztatunk stb, hogy ne inflálódjon el.


Ti mennyit tennétek félre a saját gyereketeknek? Ha jól számolom a leendő gyesemet, akkor kb 50.000 ft megtakarítás tuti biztosan marad a gyerek költségein felül. Mennyit raknátok el belőle gyereknek? Milyen formában?

Persze, ha visszatérek dolgozni, akkor még jobb lesz a helyzet, de az első 3 évben ennyi jutna rá.



2020. szept. 12. 12:19
A kérdező szavazást indított:
5.000
10.000
15.000
20.000
30.000
40.000
Csak neki tennék félre (mind az 50.000)
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kereset függő, ha jól keresnék a terhességtől kezdve tennék el nem tudom mennyit és a születésekkor raknám be babakötvénybe vagy ami megéri min. 18 évre, de legkevesebb 1 milliót. Ketten vagytok a gyűjtésre, annyi belefér. Persze attól függ ki mennyit keres, anyagilag hogy álltok, van e hiteletek stb.
2020. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

5000/gyerek babakötvénybe.

A többit magamnak tenném félre, aztán ha lesz rá lehetőségem, abból adnék még a gyereknek felnőtt korában pluszban lakás önerőre vagy ilyesmire.

2020. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Egy 18-20 éves gyereknek nincs annyira szüksége sok pénzre. Én emlékszem amikor egyetemre mentem már 2-3 millió forintnak is örültem volna, mert annyiból kihúztam volna az egyetem 4 évét úgy, hogy még mellette nyáron dolgozom.


Nyilván nem mindegy, hogy koliban vagy albérletben laksz, vagy állami támogatásúra vesznek fel vagy neked kell fizetni az albit, de emlékezzetek, egy 18-20-25 évesnek még nincsenek akkora igényei anyagilag, mint egy 30-40-50 évesnek.

2020. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én havi 17et teszek elmindkét gyereknek babakötvénybe, évente emelem kicsit az összeget.
2020. szept. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit tennék félre? Amennyit csak lehet.

Mennyit tettem félre? Semennyit.

Kap egy másfél szobás lakást, amit még én vettem lánykoromban. A lakhatását így biztosítom, a többi az Ő dolga lesz...

2020. szept. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi van? Mi rosszat mondtam, amiért le kellett pontozni?
2020. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván figyelni kell arra, hogy közben gyarapodtok (mindegy mi, a ház, az autó, még egy gyerek, saját megtakarítás, vagy bármi, amire tudtok gyűjteni). Teljesen a keresetetektől függ. Nem mindegy, hogy 800 nettó a bevétel, vagy 200. Ezt csak te tudhatod, és neked kell eldönteni. 18 év nagyon sok idő. Ha mindig beteszel annyit havonta, amennyi nem vág földhöz titeket, kéztördelés nélkül meg tudod tenni, annak biztosan nem lesz rossz vége.
2020. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


Mindenképp az a cél, hogy legalább az önerővel tudjuk majd támogatni mire végez a tanulmányaival (már ha akar továbbtanulni) és normális munkája lesz. Minket nem támogattak és bizony szuper lett volna nem albérletben lehúzni ennyi évet :)

2020. okt. 3. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Amennyit 1 lakás ér / gyerek. A lakások már meg is vannak még van rá hitel valamennyi de már nem sok
2020. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!